Rada

Návod na použitie a zloženie Imunocytofyt, dávkovanie a analógy

Návod na použitie a zloženie Imunocytofyt, dávkovanie a analógy


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Pri nepravidelnej agrotechnickej starostlivosti a absencii preventívnych úprav sú rastliny postihnuté plesňovými a vírusovými chorobami, v dôsledku čoho záhradník prichádza o väčšinu úrody. Na zvýšenie odolnosti ovocných a zeleninových plodín proti účinkom patogénnych mikroorganizmov sa odporúča používať špeciálne prípravky. Súčasťou „Immunocytofitu“ je niekoľko aktívnych zložiek, vďaka ktorým sa zvyšuje aj výťažok.

Zloženie a pôsobenie

Chemikália obsahuje dve účinné látky naraz. Jedná sa o etylester kyseliny arachidónovej v koncentrácii 16 gramov na kilogram liečiva. Druhou účinnou látkou je močovina. Na regáloch záhradníckych obchodov "Immunocytofit" prichádza vo forme tabliet s modrou alebo fialovou farbou. Jeden blister obsahuje 10 tabliet liečiva, každý s hmotnosťou 3 gramy. Jedno balenie obsahuje 2 blistre.

Návod na použitie naznačuje, že chemikália je určená na zvýšenie imunity kultúrnych rastlín proti rôznym chorobám. Zoznam chorôb, proti ktorým prípravok "Immunocytofit" účinne účinkuje, obsahuje: čierna noha, rôzne druhy chrastavitosti, neskorá pleseň, rhizoctonia a alternaria, ako aj sivá a biela hniloba.

Okrem toho, že chemický výrobok ničí patogény, má pozitívny vplyv na rast kultivovaných rastlín a zvyšuje produktivitu a tiež prispieva k dlhšiemu skladovaniu zeleniny a ovocia v zime.

Po spracovaní rastlín "Immunocytofit" veľmi rýchlo preniká do všetkých tkanív kultúry a začína svoju prácu. Maximálny účinok sa pozoruje 7 dní po nastriekaní a ochrana trvá 1,5 mesiaca.

Výhody a nevýhody nástroja

Tí záhradníci, ktorí si už chemikáliu kúpili a ošetrili ňou svoje pozemky, zdôrazňujú niekoľko silných stránok drogy.

Odvolávajú sa na plusy „Immunocytofit“, napríklad:

 1. U patogénnych mikroorganizmov sa nerozvíja závislosť od aktívnych zložiek chemickej látky, preto je povolené ich používanie niekoľko rokov po sebe.
 2. Droga nemá fytotoxický účinok na kultúrne rastliny.
 3. Pri práci s chemickým prostriedkom je potrebné minimálne množstvo ochranných prostriedkov, pretože liek „Immunocytofit“ patrí medzi nízkorizikové lieky pre ľudí aj pre užitočný hmyz.
 4. Ochranný prostriedok sa používa nielen na spracovanie rastlín na otvorenom poli, ale aj na kvety, ktoré rastú v byte.
 5. „Imunocytofit“ sa môže používať v tank-mixoch s mnohými insekticídmi a pesticídmi.
 6. Príprava pracovného roztoku netrvá veľa času a nevyžaduje použitie špeciálneho vybavenia.
 7. Liek má nízke náklady a pomerne dlhú trvanlivosť.

Z mínusov chemikálie je potrebné poznamenať:

 • droga je neúčinná pri ošetrovaní starých rastlín;
 • nebude možné vyliečiť už choré rastliny liekom "Imunocytofyt";
 • neúčinné pri spracovaní vo fáze plnenia ovocia.

Aké rastliny sa používajú "Imunocytofyt"

Chemický prostriedok sa môže používať na ošetrenie takmer všetkých zeleninových, ovocných a okrasných rastlín. Zoznam obsahuje: zemiaky, vodné melóny, slnečnicu, cviklu, hrozno, hrášok, kukuricu, paradajky, jahody, uhorky, kapustu.

Inštrukcie na používanie

Pred začatím liečby je potrebné pripraviť pracovnú tekutinu, ktorú je možné skladovať najviac 12 hodín. Najskôr pripravte koncentrát pomocou 1 - 2 polievkových lyžíc vody na 1 tabletu. Zmes miešajte, kým sa chemikália úplne nerozpustí.

Ak je potrebné semenný materiál pred výsadbou namočiť do pôdy, použite koncentrát; na postrek rastlín pridajte 1,5 litra vody do koncentrátu a premiešajte. Doba máčania je maximálne deň, potom sa semená vysušia a vysejú na otvorenom teréne.

Pre hľuzy sa použije jedna tableta na 20 kg sadivového materiálu. Koncentrácia by však mala byť vyššia ako v prípade postreku rastlín - do koncentrátu sa pridá pol litra vody a hľuzy sa ošetria týmto roztokom.

Podmienky použitia chemikálie pre rôzne rastliny:

 1. Repa - obdobie zatvárania riadkov, opäť - po týždni.
 2. Cibuľa - po výskyte 4 listov sa nabudúce rastlina postrieka za mesiac.
 3. Paradajky - prvý postrek sa vykonáva vo fáze tvorby púčikov, druhý - po odkvitnutí prvej kefy a tretí - keď kvitne tretia kefa.
 4. Zemiaky - po vzniku plných výhonkov opäť - keď kvety kvitnú.
 5. Kapusta - obdobie vzhľadu ružice, kultúru znovu nastriekajte za mesiac.

Bezpečnostné inžinierstvo

"Imunocytofyt" patrí do 4. triedy toxicity a pre človeka predstavuje malé nebezpečenstvo. Stále by sa však mali dodržiavať základné bezpečnostné požiadavky. Pracujte s tabletami a sústreďte sa iba s gumovými rukavicami a zabezpečte, aby sa chemikália nedostala na pokožku alebo oči. Ak sa to stane, umyte ich veľkým množstvom vody a vyhľadajte pomoc v nemocnici.

Kompatibilita

Nie je vhodné používať „Immunocytofit“ s inými biologickými produktmi, pretože si navzájom bránia v činnosti. Zakazuje sa aj kombinované použitie s dreveným popolom, bielidlom a tekutinou z Bordeaux. Liečivo sa môže po teste použiť v tank-mixoch s väčšinou pesticídov.

Pravidlá skladovania a doba použiteľnosti

Pokyny na použitie naznačujú, že doba použiteľnosti lieku je 2 roky od dátumu výroby. Tablety "Immunocytofit" je potrebné uchovávať v uzavretej technickej miestnosti, kde nepreniká slnečné svetlo. Je tiež dôležité zabezpečiť, aby sa liek nedostal do rúk deťom, pretože môžu byť otrávené.

Čo je možné nahradiť?

Ak nie je v predaji liek „Immunocytofit“, je možné ho čiastočne nahradiť liekmi ako „Zircon“ alebo „Epin“. Tento nástroj nemá úplný analóg.


Pozri si video: Jak složit tříkolku se stříškou a rodičovskou rukojetí ASTON Kinderkraft. Návod k použití (Smieť 2022).