Rada

Opis a vlastnosti odrody paradajok Banánové stehná

Opis a vlastnosti odrody paradajok Banánové stehná


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Paradajka Banana Legs sa odporúča pre odvážnych záhradníkov, ktorí radi experimentujú na svojej letnej chate. Táto neobvyklá odroda sa objavila v roku 1988 vďaka práci amerických chovateľov.

„Banánové stehná“ sa vyznačujú pomerne vysokým výnosom, majú veľmi neobvyklý vzhľad a chuť na paradajku a sú tiež dokonale skladované v takmer akýchkoľvek podmienkach.

Odroda charakteristická

Podrobný popis odrody nájdete v modernej záhradníckej literatúre. Banana Legs Paradajky sú určujúce, to znamená, že majú obmedzený rast. Táto odroda sa považuje za stredne veľkú a vysoko výnosnú. Na otvorenom teréne Bush zvyčajne dorastá až do 60 - 80 centimetrov a v skleníkoch môže jeho výška dosiahnuť jeden a pol metra. Najvyššia úroda bola zaznamenaná na kríkoch s 3 - 5 stonkami. Paradajky tejto odrody rastú v zhlukoch po 8 - 10 kusoch.

Jeden ker dáva v priemere 4 až 6 kilogramov paradajok. Plody sú jasne žlté, ak sa na ne pozriete pozorne, uvidíte vodorovné pruhy. Maximálna hmotnosť jednej paradajky je 100 g a dĺžka nepresahuje 10 cm.

Vlastnosti odrody

„Banánové stehná“ sa svojím vzhľadom výrazne líšia od bežných paradajok. Majú žltú farbu a svojím tvarom pripomínajú podlhovasté slivky. Majú lesklú a hustú pokožku. Semien je pomerne málo. Chuť je sladkastá s citrusovým nádychom.

Banánové nohy sú ideálne na domáce prípravy. Z týchto paradajok sú vynikajúce šaláty, omáčky a lečo. Hustá šupka pomáha plodu udržať si dlho tvar, čerstvý aj konzervovaný. Jasná a bohatá žlto-zlatá farba navyše urobí z týchto paradajok vynikajúcu výzdobu pre každé jedlo.

Výhody banánových nôh:

 • Zaujímavý tvar a neštandardná farba;
 • Neobvyklá chuť s citrónovým odtieňom;
 • Dobrá produktivita;
 • Ľahká starostlivosť;
 • Odolnosť voči chorobám;
 • Relatívna nenáročnosť na klimatické podmienky;
 • Dlhá trvanlivosť.

Pokiaľ ide o nevýhody odrody, tu sú záhradníci jednomyseľní v názore na ich úplnú absenciu. Preto pri výsadbe paradajok "Banana Legs" na vašom pozemku absolútne neriskujete, že budete sklamaní.

Rastúce vlastnosti

Chovatelia tvrdia, že príslušnú odrodu je možné pestovať aj bez sadeníc. Podľa recenzií záhradkárov je však metóda sadeníc oveľa efektívnejšia. Okrem toho má zmysel sadiť semená „banánových nôh“ priamo do zeme iba v skleníku.

Semená pre sadenice sa spravidla zasievajú 60-70 dní pred zamýšľanou výsadbou do zeme. Pri výsadbe sadeníc na záhradnom pozemku je 1 štvorcový. na meter nie sú umiestnené viac ako 4 rastliny.

Odporúča sa potápať vo fáze troch listov. Dôležitou etapou starostlivosti je kŕmenie rastliny kvalitnými minerálnymi hnojivami. Vzhľadom na to, že na jednom kríku rastie veľké množstvo paradajok, mali by ste sa vopred postarať o silné podpery. Okrem toho nezabudnite na pravidelné zovretie, výdatné zalievanie teplou vodou a kyprenie pôdy.

Recenzie záhradníkov na paradajky "Banana Legs"

 • Celá moja rodina je z tejto odrody absolútne potešená. Sadíme ho každý rok. Chuť je neuveriteľná, dá sa povedať vynikajúca. Tieto paradajky radi konzumujeme, čerstvé aj konzervované. Získajú sa nepriradené obrobky. (Alexandra Semenovna, Moskva)
 • Tajomstvo úžasnej chuti týchto paradajok je čo najviac slnečných lúčov. A samozrejme nikto nezrušil pravidelné polievanie. Minerálne hnojivá, mimochodom, tiež nebolia. Náklady na prácu na záhradnom pozemku nebudete ľutovať. Tieto lahodné paradajky stoja za to. (Olga, Krasnodar)
 • Kľúčom k bohatej úrode „banánových nôh“ je kompetentné zovretie. Ak sa uchová iba 1-2 stonky, paradajky budú malé a kyslé. Musíte nechať 3-5 stoniek. Potom budú plody veľké, jasné a veľmi bohaté na chuť. (Alexander, Jekaterinburg)
 • Nie rozmanitosť, ale iba sen! Lahodné paradajky, ktoré nevyžadujú žiadne zvláštne podmienky na skladovanie. A nakladané sú fantastické. Odporučte všetkým! (Varvara Petrovna, Tver)
 • Nie je to tak dávno, čo opustili obyčajné paradajky v prospech banánových nôh. Sú chutnejšie, krajšie a nenáročnejšie a sú lepšie uložené. Vo všeobecnosti vyhrávajú vo všetkých ohľadoch. (Vladislav, Moskva).

Lepšie sadiť raz ...

Napriek tomu, že chuť paradajok Banana Legs je pre našu krajinu trochu exotická (stále však paradajky s citrusovou príchuťou), vidíme, že názory na túto odrodu sú mimoriadne pozitívne. Preto, ak máte záujem o tieto neobvyklé paradajky, odporúčame vám na letnej chate pestovať niekoľko kríkov, aby ste pochopili, či je odroda Banana Legs pre vás osobne vhodná.


Pozri si video: 2016 HDZ VR Substrát na paradajky a papriky (Smieť 2022).