Nápady

Opis javorového stromu Imrus

Opis javorového stromu Imrus


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Jabloň "Imrus" patrí do kategórie ovocných stromov odolných voči mnohým chorobám. V štádiu vylučovania sa pridal špeciálny gén V-6, ktorý mal pozitívny vplyv na imunitu rastlín. Recenzie záhradníkov o tejto odrode sú väčšinou pozitívne. Je to Imrus, ktorý sa najčastejšie vysadzuje na osobných pozemkoch av súkromných záhradách vo väčšine regiónov stredného Ruska. Opis odrody je schopný jasne preukázať významný počet jej výhod a pozitívnych vlastností.

Základné odrody

„Imrus“ je dobre známa a vyhľadávaná zimná odroda, ktorú získal All ruský inštitút pre šľachtiteľskú prácu s ovocnými plodinami. Odroda bola výsledkom kríženia slávnej „Antonovka vulgaris“ a štandardnej hybridnej formy získanej zo zimných odrôd. Už v roku 1988 boli semenáčiky novej odrody zaradené do elitnej triedy a o dva roky neskôr boli rastliny premiestnené do kategórie pripravenej na štátne skúšky, podľa ktorej bola odroda zaradená do štátneho registra Ruska a odporúčaná na pestovanie vo viacerých regiónoch našej krajiny. Okrem toho bola odroda Imrus v Bieloruskej republike rozdelená na zóny. Odroda je dobre prispôsobená na pestovanie v záhradníctve s intenzívnym typom pestovania ovocných plodín.

Hlavné výhody odrody sú:

 • absolútna imunita proti lézii chrastou listov a plodov;
 • vysoká miera predčasnej splatnosti;
 • vysoká a stabilná produktivita;
 • dlhé obdobie uskladnenia pozberanej plodiny;
 • vysoké spotrebiteľské a dobré obchodné vlastnosti ovocia.

Hlavnou nevýhodou tejto odrody je prítomnosť príliš tenkých šupiek na úplne dozretých plodoch.

Opis stupňa

Ovocný strom sa vyznačuje priemernými výškami. Koruna jablone strednej hustoty, široko zaoblená alebo šíriaca sa. Kostrové vetvy sa spravidla líšia od stonky v ostrom uhle, vyznačujú sa výrazným zakrivením a môžu byť umiestnené v pomerne veľkej vzdialenosti od seba. Charakteristickým rysom kôry na stonke, ako aj na hlavných vetvách, je výrazný peeling. Hnedá jednotná farba kôry na stonke a konáre sa zriedi jemným zelenkavým odtieňom.

Plodiny sú zmiešaného typu, značné množstvo ovocia sa vytvára na jednoduchých a zložitých rukaviciach. Kvetenstvo sa vyskytuje v ranom médiu. Peľ sa vyznačuje priemernou životaschopnosťou, pri procese voľného opelenia sa tvorí iba asi 17% plodov. Doposiaľ najvyššia kvalita opeľovačov odrody Imrus ešte nebola identifikovaná.

Obličky malých rozmerov sa vyznačujú chlpatosťou a kónickým tvarom. Listy sú podlhovasté, mierne vajcovitého tvaru, s dlhými a špicatými charakteristickými prehnutými koncami. Okraje listov sú zvlnené a majú plytké zubaté ozubenie. Listová doska sa vyznačuje vráskami, leskom a miernym zvlnením. Stopky nie sú príliš dlhé a silné. Po centrálnej žile sa šíri vlasové a antokyanínové zafarbenie.

Kvetenstvo štítnej žľazy obsahuje od štyroch do šiestich kvetov. Malé, mierne ploché kvety majú ružovkastý odtieň. Pedikely sa skrátili.

Zimné odrody jabloní

Opis ovocia

Jablká tejto odrody majú najčastejšie priemernú veľkosť a ukazovatele hmotnosti ovocia sa pohybujú od 0,14 do 0,18 kg. Forma sa vyslovuje sploštená alebo opakovaná. Ovocie je mierne zdrsnené. Kôra nie je dostatočne hrubá a hladká, má lesklý odtieň, ľahkú olejnatosť. Neexistuje žiadny vosk ani hrdza.

Plody tejto odrody majú vo fáze odstrániteľnej zrelosti zelenú základnú farbu. V štádiu dospelosti je farba jabĺk svetlo žltá. Existuje značné množstvo malých, jasne viditeľných podkožných bodov. Stopka je strednej dĺžky a hrúbky, mierne zakrivená. Materiál semien je hnedý, stredne veľký, dobre zdobený.

Chemické zloženie a použitie

Plody odrody Imrus majú jemnú kyslú chuť a veľmi príjemnú vôňu jablka. Hustá krémová dužina. Štruktúra buničiny je jemnozrnná. V súlade s stupnicou ochutnávky sa chutnosť ovocia odhaduje na 4,4 bodu. Hodnotenie vzhľadu jabĺk je 4,3 bodu na päťbodovej stupnici.

Chemické zloženie úplne dozretého ovocia je takéto:

 • celkový obsah cukru 10%;
 • obsah kyseliny askorbovej v hladine 10 mg v 100 g zrelej jablčnej vlákniny;
 • obsah pektínových látok nepresahuje 15%;
 • obsah titrovanej kyseliny nepresahuje 0,65%;
 • obsah P-účinných látok je 460 mg na 100 g ovocia.

Jablká „Imrus“ sú vynikajúce na spotrebu v čerstvom stave a často sa používajú aj na prípravu zimných prípravkov vrátane zemiakovej kaše, kompotov a štiav.

Pravidlá výsadby a starostlivosti

Jablkový strom „Imrus“ je nenáročný na podmienky pestovania a pestovania. Rastlina sa môže dostatočne ľahko prispôsobiť podmienkam, ktoré sú ďaleko od ideálu. Podľa výsadby je rastlina náročnejšia: na to je najvýhodnejšie jesenné obdobie. Odporúča sa pestovať rastliny od poslednej dekády septembra do 15. októbra.

Pri výbere pôdy na vykládku je potrebné zohľadniť tieto ukazovatele a podmienky:

 • otvorený priestor nezakrytý štruktúrami a inými výsadbami;
 • dobré osvetlenie;
 • dostatočná vzdialenosť od ostatných druhov ovocných stromov.

Príprava pristávacej jamy sa vykonáva týždeň pred vylodením:

 • hĺbka jamy pod vysadenou rastlinou by nemala presiahnuť 90 cm;
 • hnojivo sa musí naniesť na dno výsadbovej jamy, čo urýchli proces zakorenenia sadenice.

Starostlivosť o vysadené sadenice jablone Imrus by mala byť komplexná:

 • pravidelná prehliadka stromov;
 • uzdravenie detegovaných lézií;
 • odstránenie starých alebo poškodených vetiev;
 • uvoľnenie pôdy okolo sadenice;
 • včasné zalievanie.

Okrem toho sa odporúča, aby sa preventívne ošetrenie rastlín proti chorobám a bežným škodcom uskutočňovalo správne v pravý čas.

Tiež vám odporúčame prečítať si článok, ktorý hovorí o najlepších zimných odrodách jabloní pre stredný pruh.

Zber a skladovanie

Fáza odstrániteľnej zrelosti ovocia začína v druhej polovici septembra a spotrebiteľské používanie pokračuje od prvého novembra do konca februára. Ukazovatele prenosnosti zozbieraného ovocia sú veľmi dobré.

Odroda „Imrus“ má dostatočné ukazovatele predčasnej zrelosti. Jablone tejto odrody od štyroch rokov dokážu vyprodukovať až 22 kilogramov ovocia.

Ako prerezávať jabloň na jeseň

Parametre úrovne zimnej otužilosti v kultivačných podmienkach v strednom pruhu našej krajiny sú pomerne vysoké. Jabloň je absolútne odolná proti chrastavitosti a má tiež vysokú odolnosť proti múčnatke. Všetky tieto výhody robia odrodu Imrus atraktívnym pre pestovanie na osobnom pozemku.Komentáre:

 1. Vayle

  And this is effective?

 2. Everhart

  Hovadina

 3. Parkinson

  Dobrý zdroj)) Témy sú zaujímavé a dizajn je krásny)

 4. Vudoshicage

  The author has a very pleasant syllable

 5. Yehuda

  Bravo, aké slová ..., nádherná myšlienka

 6. Bevis

  Granted, very funny opinionNapíšte správu