Rada

Prečo perličky kričia a čo robiť, aby sa im zabránilo, dôvody správania

Prečo perličky kričia a čo robiť, aby sa im zabránilo, dôvody správaniaWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Perličky sa považujú za nádejné vtáky na chov. Majú vynikajúce mäso, vajcia, ktoré sú dvakrát tak užitočné ako kuracie mäso. Tieto vtáky sú nenáročné z hľadiska starostlivosti, v teplom období sa živia samy, ničia škodcov v záhrade, zriedka ochorejú a dobre vychádzajú s ostatnými obyvateľmi domácnosti. Prečo sa nie každý farmár odváži nechať si ich? Ide o drsný a nepríjemný hlas vtákov. Prečo perličky neustále kričia?

Prečo perličky kričia

Títo blízki príbuzní domácich kurčiat sú prirodzene považovaní za hlučný druh. Vo voľnej prírode vtáky vydávajú charakteristický nepríjemný výkrik, aby navzájom komunikovali, v prípade strachu alebo ako signál o nájdenej potrave. Koniec koncov, všetci jednotlivci sa kŕmia spolu.

Pre farmára žijúceho v súkromnom dome môžu byť perličky skutočným problémom. Málokoho zo susedov poteší srdcervúci výkrik vtákov, ktorý niekedy neutícha ani v noci. Zvuk jedného vtáka pripomína nárek celého kŕdľa veží, ale čo keď je na farme 10 a viac takýchto „spevákov“? Hlučnosť je u perličiek normálny stav. Takto sa vtáky navzájom informujú o svojej polohe. A pre majiteľa je toto správanie signálom, že vtáky sú plné, zdravé a spokojné so všetkým.

Odborný názor

Zarechny Maxim Valerievich

Agronóm s 12-ročnými skúsenosťami. Náš najlepší odborník na letné chaty.

Perličky začnú hučať, keď dosiahnu pubertu (18 - 22 mesiacov), mláďatá sa správajú relatívne pokojnejšie: škrípu, kukajú.

Čo keď vtáky nonstop kričia?

Keď výkrik konkrétnych domácich miláčikov začne príliš otravovať, je na čase zamyslieť sa, prečo sa to deje. A ako eliminovať nepríjemný hluk.

Neprirodzené príčiny kriku:

  1. Niečo vystraší vtáky. Možno sú perličky susedné s niečím alebo niekým, kto ich privádza do paniky. V takom prípade je lepšie presťahovať farebnú rodinu na nové miesto.
  2. Nemajú dostatok miesta. Zvyknutí na perličky z voľného chovu, ktoré sú raz v stiesnenej voliére, budú pobúrené. Riešením je umožniť vtákom viac sa pásť. Aj keď niektorí z nich odletia, nie je to nič strašidelné, o pár dní sa gulen vráti domov.
  3. Malé krmivo. V zime, keď vtáky nie sú schopné samy sa kŕmiť, budú mať konkurenciu o potravu. Prirodzene, najhladnejší budú kričať, aby nakoniec celé stádo zdvihli k ušiam.

Ak neexistujú zjavné dôvody a perličky kričia dňom i nocou, potom sa môžete pokúsiť utopiť bitkárov dvoma spôsobmi:

  1. Uchovávajte ich v odhlučnenej kôlni. Nie každý si však môže dovoliť vybaviť technickú miestnosť týmto spôsobom.
  2. Ak chcete v lete oplotiť samostatné územie pre vtáky, aby mali dostatok priestoru, ale nebola možnosť odletieť: zakryte kus pôdy s rozlohou 20 - 30 metrov štvorcových silonom, sieťou cez stromy a kríky. Perličky by sa tam mali cítiť bezpečne a pásť sa.


Pozri si video: Malá farma (August 2022).