Inštrukcia

Ficus Benjamin: metódy a vlastnosti tvorby koruny

Ficus Benjamin: metódy a vlastnosti tvorby korunyWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ficus Benjamin sa v našej krajine stáva každým rokom čoraz obľúbenejším. A to nie je prekvapujúce: pre rastlinu je charakteristická nielen vonkajšia atraktivita a vysoká dekoratívnosť, ale aj jej nenáročnosť pri pestovaní. Jedným z nuancií, ktoré si vyžadujú osobitnú pozornosť pestovateľa, je správne vykonávanie tvorby koruny rastliny.

Všeobecné pravidlá

Najvýhodnejšie je vykonávať korunovaciu tvorbu na Benjaminových fikusoch práve vo fáze aktivácie rastu výhonkov. Na jar sa púčiky spravidla preberajú na úsekoch bočných vetiev rastliny a fíkus je teraz pripravený na prerezávanie. Významná časť druhu fikusu Benjamin vyzerá po správnom vytvorení koruny veľmi pôsobivo a rastlina sa môže stať skutočnou ozdobou moderného interiéru obývacej izby.

Pre rovnomerný rast po vytvorení je dôležité zabezpečiť správne osvetlenie rastliny. Okrem toho by sa malo pamätať na to prerezávanie sa vykonáva pomocou mimoriadne čistého a ostrého nástroja. Na tento účel je najvhodnejšie použiť nôž alebo malú záhradnú záhradnícku záhradu. Na všetky plátky by ste mali použiť odstránenú mliečnu šťavu pomocou ubrousku. Potom musíte plátky posypať aktívnym uhlím rozdrveným do práškovitého stavu alebo lesklým povrchom obyčajnými záhradnými odrodami.

Ako vytvoriť korunu

V súčasnosti sa široko používa niekoľko typov orezávania a formovania koruny fikusu Benjamina.

Sanitárne prerezávanie fikusu

Hygienické prerezávanie ficusu sa vykonáva pravidelne a spočíva v odstránení všetkých sušených, ako aj zlomených alebo nedostatočne vyvinutých výhonkov rastliny, ktoré môžu slúžiť ako zdroj infekcie infekciami a hubovými infekciami.

Orezávanie proti starnutiu Ficus

Trpasličí druh fikusu Benjamina po omrzlinách alebo vysušení hornej časti rastliny môže vyžadovať vykonanie „pahýlu“ orezávania proti starnutiu, ktoré umožňuje fikusu rýchlo rásť v dôsledku rastu koreňov.

Kliešte na kliešte Ficus

Vykonáva sa s cieľom vytvoriť nádhernejšiu a krásnejšiu korunu na Benjaminovom fíkusu a spočíva v pravidelnom skracovaní alebo štípaní výhonkov. Pripínanie je neodmysliteľnou stránkou apikálnej časti výhonkov, ktorý aktivuje vývoj vedľajších výhonkov. Procedúra sa vykonáva na jar alebo v lete. Je povolené uštipnúť fajšu Benjamina od februára do júla, v štádiu aktívneho rastu rastlín.

Očkovanie na tvorbu koruny

Najobľúbenejšia technika medzi záhradníkmi, ktorá je pomerne jednoduchá a rýchla, ako sa zbaviť takej rastlinnej chyby, ako je neexistencia jednej alebo viacerých vetiev.

Vytvorenie koruny fikusu je možné nielen pomocou orezania. Môžete použiť drôty alebo rozpery, aby ste pomohli výhonkom rásť správnym smerom. Pre správnu tvorbu koruny rastliny sú v obchodoch implementované špeciálne zariadenia, ktoré používajú aj milovníci fascinujúceho umenia, ako je bonsai.

Ako Braid Ficus Benjamin

Tvarovanie a spájanie

Aby sa stonkovej časti fíkusu dalo do kvetináča požadovaný tvar, malo by sa vysadiť niekoľko exemplárov rastlín. Mali by sa jednať o rovnaké čiastočne lignifikované výhonky s dĺžkou najmenej 15 centimetrov.

Ak chcete vytvoriť vrkoč sami, musíte zasadiť tri výhonky rastliny. Vytvorenie špirálového kmeňa môže byť opatrené párom výhonkov, keď rastú, pletenie kmeňov sa vykonáva v súlade s touto myšlienkou.

Pri tkaní kmeňov do pigtail alebo špirály, odstráňte všetky bočné výhonky. Tkanie by nemalo byť príliš husté a silné, aby nedochádzalo k porušovaniu zahusťovania a rozvoja kmeňov. Je dôležité upevniť všetky fázy tkania mäkkými vlnenými niťami pod uhlom 45 stupňov a bez tlaku. Aktualizácia fixácie vlákna sa aktualizuje každé dva mesiace. Odporúča sa, aby boli kmene rastlín podopreté.

Druhy koruny

Kvetinárstva môžu nezávisle a pomerne ľahko vytvoriť niekoľko druhov koruny Benjamin ficus.

Kríkové kríky

Tvorba tohto typu koruny sa vykonáva štipnutím hlavného výhonku, ktorý aktivuje bočné obličky. Keď bočné výhonky dosiahnu dĺžku 10 centimetrov, stlačia sa. Výsledkom je veľmi hustá koruna.

Crohnova socha

Tvorí sa z odrôd malolistých vrátane fíkusu Benjamina. Rezanie vám umožní dať rastline takmer akýkoľvek tvar, napríklad akýkoľvek geometrický tvar.

Crown Braid

Pomerne starostlivá, ale veľmi účinná metóda formovania, ktorá vám umožňuje navliecť špirálu alebo pigtail z niekoľkých výhonkov, „zbiera“ výhonky do plotu alebo siete.

Krone Stamb

Tvorí sa v mladých rastlinách, ktoré majú dobrý centrálny výhonok. V procese odstraňovania laterálnych procesov by malo zostať iba päť vrchných výhonkov. Takéto manipulácie sa uskutočňujú, až kým rastlina nedosiahne požadovanú výšku, po ktorej sa zovrie apikálny púčik. Po nejakom čase sa bočné výhonky orežú na rastline. Jednou z odrôd stonky koruny je jeleň s dlhými vlascami, čo zahŕňa vytvorenie korunky z troch častí.

Ficus Benjamin Bonsai

Doma je najvýhodnejšie pestovať bonsaje z fikusu Benjamina. V takom prípade by kvetináč nemal byť príliš hlboký kontajner s nohami a drenážnymi otvormi.

Hlavná práca na vytvorení takéhoto zariadenia je nasledovná:

  • Získanie niekoľkých odrezkov, ktorých dĺžka je najmenej 12 centimetrov a zakorenenie v pripravenej nádobe s drenážnou vrstvou a vysoko kvalitnou pôdnou zmesou. Rezne by mali byť zasadené čo najbližšie k sebe.
  • Počas procesu rastu by sa výhonky mali prekladať podľa ľubovoľného vzoru a väzba by sa mala fixovať pomocou vlnených nití.
  • Po zakorenení by sa orná pôda mala postupne odstraňovať a odhaliť koreňový systém. Aby boli korene ozdobné, mali by ste použiť kamene alebo drôty.
  • Keď rastlina dosiahne požadovanú výšku, pritlačte hornú časť fíkusu a vytvorte korunu so zriedením lístia.

Dekorativitu môžete zvýšiť pomocou machu a ďalších atribútov. Starostlivosť o takúto rastlinu je štandardná a spočíva v zavlažovaní, hnojení a ochrane pred prievanom, ktorý poškodzuje bonsaje.

Ficus Benjamin: Care

Orezaním fikusu môžete vytvoriť takmer akýkoľvek tvar a zvoliť najvhodnejší pre interiér. Tvorba koruny rastliny vám umožní získať jedinečnú domácu dekoráciu doma a správna starostlivosť zaistí zdravie a krásu rastliny.