Rada

Návod na použitie a zloženie Raikat Start, miera spotreby hnojív

Návod na použitie a zloženie Raikat Start, miera spotreby hnojív


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Biologické hnojivá sú prospešné pre rastliny, kŕmia ich a sú úplne netoxické. Zvážte činnosť a účel "Raikat Start", jeho zloženie, formu uvoľňovania, spôsoby aplikácie, dávkovanie a spotrebu finančných prostriedkov na poľnohospodárskych a súkromných pozemkoch pre domácnosť. Ako s ním pracovať podľa bezpečnostných opatrení, s čím sa dá kombinovať, pravidlá a trvanlivosť, hnojivá, ktoré sa dajú vymeniť.

Zloženie a forma uvoľňovania hnojiva „Raikat Start“

Kvapalné hnojivo od spoločnosti Atlantika Agricola obsahuje 4% dusíka, 8% fosforu, 3% draslíka, 0,1% železa a 0,03% bóru. Liečivo je vyrobené z extraktu z rias, takže obsahuje aminokyseliny, cukry, rastlinné hormóny. Látky a minerálne prvky sú vo vyváženom stave.

Kvapalina sa predáva v plechovkách s objemom 100 a 500 ml, 1 liter a v plechovkách s objemom 25 litrov. Rôzny objem vám umožňuje pohodlné použitie na poliach, pri spracovaní veľkých plôch aj pri osobnom použití.

Načo sa to používa?

Raikat Start sa používa na ošetrenie osiva, aby sa využil potenciál plodín. Potom lepšie klíčia, vyvíjajú sa rýchlejšie a zvyšuje sa úroda. Môže byť použitý na spracovanie akýchkoľvek plodín v poľnohospodárskych a súkromných farmách.

Hnojivo sa používa na pestovanie zeleninových sadeníc na záhony a skleníky, na presádzanie sadeníc a sadeníc, na zakorenenie odrezkov. V tomto prípade funguje ako antistresový biostimulant, zaisťuje rýchle zakorenenie.

Metódy užívania drogy

Produkt „Raikat Start“ podporuje premenu fosfátov na formu dostupnú pre rastliny, lepšiu asimiláciu dusíka, rýchle klíčenie semien a rast koreňov. Stimuluje dýchanie, zvyšuje odolnosť proti stresu, odolnosť voči hubám, vädnutiu sadeníc. Posilňuje odolnosť rastlín proti suchu a chladu. Po ošetrení semien rastliny vykazujú rýchly rast koreňov, takže môžu konzumovať viac vlhkosti a živín.

Odborný názor

Zarechny Maxim Valerievich

Agronóm s 12-ročnými skúsenosťami. Náš najlepší odborník na letné chaty.

Podľa pokynov sa hnojivo používa aj na kŕmenie koreňmi a listami, v hydroponických systémoch a pri kvapkovej závlahe.

Dávkovanie a frekvencia použitia

V poľnohospodárskom produkte „Raikat Start“ na kŕmenie na list sa chovajú v dávke 2 - 10 litrov na hektár. Rastliny sú kŕmené 1-3 krát za sezónu s prestávkou 10-15 dní, na poľné plodiny minú 200-600 litrov na hektár a na záhradné plodiny 500-1000 litrov na hektár. Pri zavlažovaní koreňov používajte rovnaké dávkovanie a režim, prietok závisí od spôsobu zavlažovania.

Na pozemkoch súkromnej domácnosti na kŕmenie listami zeleniny, bobúľ, ovocných stromov, kvetov a trávnatých tráv je aplikačná dávka 5-10 ml na 1 liter, spotreba 3-10 litrov na sto metrov štvorcových. Režim postreku je rovnaký ako v poľnohospodárskom sektore. Pri zavlažovaní koreňov je aplikačné množstvo 1-10 ml na 10 litrov, spotreba je 5 litrov na meter štvorcový. m. Pre kvety pestované v kvetináčoch je dávka 5 ml na 0,5 l, spotreba 0,2-0,5 l pre každú rastlinu. Prvý postrek sa vykonáva po výsadbe, ďalší - s prestávkou 10-15 dní.

Bezpečnostné inžinierstvo

Biofertilizer je netoxický pre ľudí, zvieratá a rastliny, ak sa používa v dávkach odporúčaných výrobcom. Pri príprave roztoku, ošetrovaní semien a hnojení pracujte s liekom v ochrannom odeve, ktorý zakrýva telo, noste respirátor, rukavice a plastové okuliare. Neodstraňujte ochranné prostriedky až do konca práce. Potom si umyte ruky a tvár mydlom a vodou. Ak sa roztok dostane na pokožku, oči alebo žalúdok, vypláchnite ich vodou. Ak existujú príznaky otravy, mali by ste navštíviť lekára.

Kompatibilita

Hnojivo "Raikat Start" vykazuje dobrú znášanlivosť s pesticídmi, je možné ho miešať s herbicídmi, fungicídmi a insekticídmi. Nemožno miešať s výrobkami obsahujúcimi meď, síru a minerálne oleje. Pri zmiešaní predtým nepoužitých produktov s týmto hnojivom sa odporúča vykonať testovanie fytotoxicity na plodinách.

Dátum vypršania platnosti a pravidlá ukladania

Čas použiteľnosti Raikat Start je neobmedzený. Skladuje sa v továrenských pohároch a plechovkách s tesne uzavretými viečkami. Môže sa skladať a skladovať v skladoch pre agrochémiu a hnojivá spolu s inými poľnohospodárskymi výrobkami pri miernej teplote na tmavom, suchom a vetranom mieste. Neskladujte potraviny, lieky, výrobky pre domácnosť, krmivo pre zvieratá vedľa hnojív.

Roztok „Raikata Start“ je možné skladovať 1 deň, musí sa preto pripraviť v deň použitia a takým spôsobom, aby sa dal použiť celý pracovný deň.

Analógy

Na použitie v záhradných a záhradníckych plodinách možno použiť hnojivá s mikroelementmi a stimulanty rastu: Micro-Mineralis, Radifarm, Megafol, Amix, Kornevin, Plantafol, Chisty leaf, Rost ... Obsahujú minerálne zložky potrebné pre všetky kultivované rastliny v rôznych pomeroch... Môžu byť použité na kŕmenie plodín na poliach a v záhradách súkromných pozemkov.

Raikat Start je tekuté hnojivo na ošetrenie semien pred sejbou a na kŕmenie rastlín pri koreni a liste. Navrhnuté na stimuláciu klíčenia semien, rýchly a silný vývoj koreňového systému, urýchlenie rastu sadeníc, vegetatívnych orgánov rastlín. Urýchľuje vzhľad nevlastných detí, nových stoniek, púčikov, zlepšuje odnožovanie, dozrievanie plodov, vzhľad plodov, ich kvalitu (zvyšuje sa obsah cukrov, klesá obsah dusičnanov). Normalizuje metabolické procesy, zlepšuje odolnosť voči chorobám, škodcom, stresovým faktorom.

Zavedenie produktu „Raikat Start“ v počiatočnom štádiu rastu plodín umožní v budúcnosti výrazne ušetriť na rôznych prostriedkoch ochrany - fungicídoch a insekticídoch. Hnojivo pozitívne vplýva na zozbierané plody, sú lepšie a dlhšie skladované, znižujú sa straty z hniloby počas zimného skladovania.


Pozri si video: Hnojení pole NPK, Zetor 6718 FullHD 2018 (Júl 2022).


Komentáre:

 1. Ralph

  Robíte chybu. Poďme o tom diskutovať.

 2. Mordechai

  Domnievam sa, že sa mýlite. Poďme o tom diskutovať. Napíšte mi na PM, porozprávame sa.

 3. Mikadal

  I join all of the above. Let us try to discuss the matter. Here, or in the afternoon.

 4. Menachem

  Myslím, že sa mýli. Som si istý. Skúsme o tom diskutovať.

 5. Zolonris

  I mean, you allow the mistake. Napíš mi v PM, povieme.

 6. Marline

  Je mi to samozrejme ľúto, ale nehodí sa to.Existujú ďalšie možnosti?Napíšte správu