Rada

Charakteristika a opis odrody pivónie leptaného lososa, výsadba a starostlivosť

Charakteristika a opis odrody pivónie leptaného lososa, výsadba a starostlivosťWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Je ťažké zostať ľahostajným pri pohľade na bylinkovú pivonku leptaného lososa. Na prvý pohľad pripomína ružu s príjemnou vôňou. Existuje túžba vidieť takúto krásu v blízkosti vášho domova. Kvet je nenáročný, nevyžaduje si počas rastu osobitnú pozornosť. Hlavnou vecou je zvoliť si správne miesto, pôdu, pretože na jednom mieste rastie už viac ako jeden rok. V budúcnosti - voda, krmivo.

Popis a vlastnosti

Pivoňka leptaný losos (lat. Leptaný losos) je zástupcom bylinných rastlín. Bush dorastá až do dĺžky 80 centimetrov. Výhonky končia veľkými ružovými púčikmi ružového odtieňa so svetlým lemovaním. Chýbajú bočné púčiky. Farba vlnitých, froté okvetných lístkov hladko prechádza do korálového odtieňa. Púčiky - všetko, čo sa týka výberu, s priemerom 17 centimetrov.

Pivoňka kvetovaná (lat. Paeonia Lactiflora) sa pestuje na dekoratívne účely. Farba sa mení počas obdobia kvitnutia.

Chovateľská história

Leptané pivonky lososa pestujú kanadskí chovatelia. Pre svoje vlastnosti bola kvetina v roku 1981 ocenená zlatou medailou.

Pristátie

Ich ďalšia existencia závisí od toho, na akom mieste bola pre kvety zvolená pôda. V tieni napríklad rastliny nemusia kvitnúť.

Výber sedadla

Pivoňky rastú na jednom mieste už celé desaťročia - s tým treba rátať pri výbere vhodného miesta. Časté transplantácie sú zle tolerované.

Nežiaduci predchodcovia: pivonky, trvalky, kríky, stromy.

Hybrid s leptaným lososom miluje slnečné oblasti s malým tieňom na poludnie. Negatívne sa týka nízkych miest, blízkej polohy podzemných vôd, studeného vetra.

Pozemné požiadavky

Rastliny môžu rásť na akejkoľvek pôde. Výnimkou je pôda s vysokou úrovňou kyslosti. V tomto prípade sa do pôdy pridá vápenná a dolomitová múka. Zvláštnosťou krížencov je preniknúť hlboko do prahu, kde je voľná živinová vrstva. Preto je potrebné hlboké spracovanie pôdy. Platí to najmä pre ťažké pôdy.

Načasovanie

Najlepší čas na výsadbu kvetov pre Middle Lane je august - september. Rastliny majú čas zakoreniť sa a pripraviť sa na zimu. V regiónoch s dlhotrvajúcim prameňom sa hybridy vysádzajú v máji až júni.

Schéma pristátia

Leptané kríky lososa silno rastú. Pri výsadbe dodržujte krok 1 meter medzi pozemkami. Rozmer sedačky je 60x60x60 centimetrov. Dve časti jamy sú naplnené zmesou v rovnakých pomeroch: rašelina, piesok, humus, plodná vrstva. Pridajte 1 lyžičku potaše, 1 lyžicu síranu meďnatého, litrovú plechovku popola, 250 gramov superfosfátu. Tretia časť je pokrytá úrodnou vrstvou.

Starostlivosť

Pestovanie leptaného lososa nie je ťažké. Kvety potrebujú napájanie, včasné kŕmenie, prevenciu pred chorobami, škodcami.

Polievanie

Len čo sa pôda roztopí, je potrebné hybridy zaliať manganistanom draselným. Procedúra má dve funkcie: stimuluje prebudenie obličiek, dezinfikuje zem.

V lete uprednostňujú kvety bohatú zálievku - pre dospelého jedinca až 30 litrov, s frekvenciou 1 krát za desaťročie. Je vhodné vykonávať práce večer. Na jeseň kvety kladú púčiky na ďalší rok a pripravujú sa na zimovanie. Aby bol proces úspešný, pivonky sú zalievané.

Uvoľňovanie a odstraňovanie buriny

Po zalievaní sa pôda uvoľní, aby koreň „dýchal“. Predpokladom je odstránenie buriny z kríkov. Sú nositeľmi mnohých chorôb. Mulčovanie pomáha zjednodušiť úlohu.

Vrchný obväz

Počas výsadby je zem nasýtená organickými látkami a minerálmi. Mladé sadenice nepotrebujú ďalšie kŕmenie až do 3 rokov. Potom sa hnojivá aplikujú počas vegetatívneho vývoja.

Kľúčom k bujnému kvitnutiu, prebudeniu pukov je jarné kŕmenie dusíkom a potašovými hnojivami. Počas obdobia kvitnutia sa aplikujú tekuté hnojivá, napríklad infúzia diviny s draslíkom, fosforom. Po odkvitnutí potrebujú rastliny hnojenie draslíkom a fosforom. Hnojivá sú vhodné suché, tekuté. Na jeseň opakujte kŕmenie, aby pivonky dobre prezimovali.

Ochrana pred chorobami a škodcami

Leptaný losos infikuje vírusové plesňové choroby, napadnutie škodcami: vošky, mravce, chrobáky, nematódy.

Záhradníkom sa odporúča predchádzať chorobám, útokom škodcov. Za týmto účelom sa vykonáva niekoľko ochranných opatrení:

  1. Pred výsadbou sú kríky ošetrené fungicídmi. V budúcnosti sa uskutoční postrek síranom meďnatým, Topaz - 1 krát za mesiac. Až kým nebudú púčiky položené.
  2. Krok medzi rastlinami sa udržiava na 1 metri.
  3. Zabezpečte mierne zalievanie, kŕmte dusíkatými hnojivami v požadovanom množstve.
  4. Kvety neznášajú kyslú pôdu. Na dezoxidáciu sa pridáva vápenná alebo dolomitová múka.
  5. Na jeseň je zemná časť odstránená.

Od škodcov mesačne ošetrujú pôdu insekticídmi, uvoľňujú zem, mulčujú.

Použitie v dizajne krajiny

Froté pivonky Leptaný losos vyzerajú skvele v skupinových aj jednotlivých kompozíciách. Kry zimolezu, kvety s kontrastnou farbou: žlté ľalie, fialové kosatce, modrá šalvia zdôrazňujú krásu exemplárov v ružovom tvare.

Rastliny s malými kvetenstvami vyzerajú perfektne na pozadí veľkých pivoniek. Ak sú rastliny vysoké, sú umiestnené za pivonkami, nízke sú v popredí. Originálnym riešením by bolo vysadiť pivonky do skupín s rôznymi odtieňmi.

Pivonky zasadené pozdĺž chodníkov dodávajú záhrade kráľovskú vznešenosť. Jednotlivé výsadby na zelenej tráve sa dajú porovnať iba so šperkami, kde pivonky plnia úlohu diamantu.


Pozri si video: FR Vrúblovanie ovoc stromkov na spojku (August 2022).