Rada

Najlepšie 9 hnojív so sírou pre rastliny, návod na použitie a kedy sa majú použiť

Najlepšie 9 hnojív so sírou pre rastliny, návod na použitie a kedy sa majú použiť


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Je ťažké preceňovať význam stopových prvkov v živote každého živého organizmu. Podieľajú sa na najdôležitejších procesoch, ovplyvňujú vývoj a rast. Každý obyvateľ leta vie o dôležitosti síry pre rastliny. Je súčasťou rôznych hnojív, je schopný chrániť výsadby pred rôznymi chorobami, ovplyvňuje výnos, kvalitu a trvanlivosť zozbieraných produktov.

Prečo rastliny potrebujú síru

Toto je jeden z najdôležitejších stopových prvkov. Prečo je to potrebné:

 • podieľa sa na syntéze bielkovín;
 • éterické oleje a enzýmy sa bez neho netvoria;
 • nedostatok síry vedie k inhibícii fotosyntézy rastlín;
 • bez nej sú dusíkaté hnojivá oveľa horšie absorbované výsadbami;
 • rast a vývoj sadeníc sa zastaví, sú silnejšie ovplyvnené teplotnými výkyvmi;
 • podporuje lepšiu stráviteľnosť dusíkatých a fosforových hnojív.

Síra je obzvlášť dôležitá pre druhy s vysokým obsahom rastlinných bielkovín a krížové rastliny (strukoviny, horčica, cesnak, kukurica, sója, reďkev). Cereálie a zelenina iných skupín trpia menej týmto nedostatkom, ale síra ovplyvňuje imunitu rastlín, zaisťuje lepšiu kvalitu uchovania a zvyšuje dobu skladovania. Hnojivá, ktoré ho obsahujú, sa používajú na všetky druhy zeleniny, ovocných stromov a kríkov, obilnín a krmovín.

Dôležité: hnojivá je najlepšie aplikovať za teplého počasia, keď je pôda mierne vlhká, rýchlejšie sa rozpúšťajú a vstrebávajú.

Odborný názor

Zarechny Maxim Valerievich

Agronóm s 12-ročnými skúsenosťami. Náš najlepší odborník na letné chaty.

Pred sejbou sa musia zaviesť prípravky obsahujúce síru, ktoré sa navyše používajú ako koreňové a listové obväzy počas vegetačného obdobia.

Aké prípravky obsahujú síru

Hnojivá obsahujúce tento stopový prvok sú dostupné v rôznych formuláciách, ktoré môžu byť tekuté, sypké alebo granulované. Jedná sa o komplexné výrobky, ktoré zahŕňajú nielen síru.

Superfosfát

Komplexné hnojivo obsahujúce 16-20% P2O TOM5 - fosfor vo vode rozpustnej forme a asi 13% minerálnej síry. Potreby pestovaných rastlín pre tieto prvky sú približne rovnaké, komplex ich plne poskytuje. Používa sa na zeleninu, ovocné stromy a kríky.

Síran amónny

Hnojivo obsahujúce dusík. Síru. Používa sa na hlavnú aplikáciu. To znamená, že komplex sa zavádza pred sejbou plodín. Je schopný okysliť pôdu, preto sa na kyslých pôdach používa v kombinácii s vápnom. Obsahuje až 24% síry. Po zavedení do pôdy sa rýchlo rozkladá na ióny a preniká ku koreňom rastlín.

Síran sodný amónny

Okrem dusíka a síry obsahuje tento komplex asi 8% sodíka. Hnojia sa krížovými plodinami, strukovinami, rôznymi druhmi repy. Používa sa na pestovanie krmovín. Zavádza sa pred výsadbou plodín a ako vrchný obväz.

Síran draselný

Tento komplex obsahuje oxid siričitý. Vhodný pre izbové a vonkajšie rastliny, izbové kvety. Používa sa na všetky druhy pôdy. Vhodný na korene, bobule, krížniky, ovocné stromy a kríky.

Kalimagnezia

Komplex obsahujúci 30% draslíka, 17-18% horčíka a 12-15% síry. Nazýva sa to „dvojitá soľ“. Hodí sa na nočné koše (zemiaky, paradajky), strukoviny a iné letné úrody. Posilňuje rast rastlín, zvyšuje produktivitu. Aplikuje sa na pôdu v granulách alebo ako roztok.

Azofoska

Zlúčenina obsahujúca síru, ktorá obsahuje draslík, fosfor a dusík. Droga sa používa na všetky druhy pôdy, používa sa na pôde chudobnú na užitočné prvky. Vyrába sa niekoľko druhov azofosky s rôznymi percentami zložiek. Používa sa na kŕmenie sadeníc.

Nitosíran

Zmes dusičnanu amónneho so sírou sa používa na kŕmenie strukovín a olejnín, hnojí sa rôznymi druhmi kríčkových a krmovinových tráv. V závislosti od značky môže obsahovať rôzne percento prísad. Napríklad 26% ľadu a 14% síry, 30% ľadu a 6% síry alebo miešanie v iných pomeroch. Hnojivo obsahuje vo vode rozpustnú síru, ktorá je ľahko absorbovaná rastlinami.

Diamofoska so sivou farbou

Liečivo pozostáva z dusíka, fosforu a draslíka. Existujú 2 typy hnojív s rôznymi percentami prvkov: 10% dusíka a 26% fosforu a draslíka alebo 9% dusíka a 25% každého z ďalších prvkov. Síra je v hnojive prítomná ako pomocná zložka. Odoslané pre každú kultúru krajiny. Používa sa na jarné kopanie pôdy alebo na tekuté hnojenie po výsadbe, počas vegetačného obdobia.

Organické hnojivá

Síra obsahuje aj trus a kurací trus. Organické hnojivá obohacujú pôdu a zvyšujú výnosy plodín. Vkladajú sa do pôdy pred výsadbou plodín.

Ako sa síra správa v pôde?

Pri nedostatku síry sa rastliny zhoršujú, listy a plody sa zmenšujú. Nedostatok síry má podobný vzhľad ako nedostatok dusíka, ale pri malom množstve síry trpia mladé listy a rastové body. Síranová síra, ktorá vzniká v dôsledku aplikácie minerálnych hnojív, pod vplyvom procesu organickej syntézy prebiehajúcej v pôde, je najlepšie absorbovaná rastlinami. Zlúčeniny sa štiepia na ióny a sú absorbované koreňmi rastliny.

Vlastnosti aplikácie a úvod

Minerálna síra je zle rozpustná vo vode a je veľmi pomaly absorbovaná rastlinami. Preto sa síranová síra používa v minerálnych komplexoch. Používa sa na akýkoľvek druh pôdy, ako hlavné hnojivo aplikované na jar, pred výsadbou plodín, je možné na siatie použiť minerálne komplexy.

V tomto prípade sa hnojivá nanášajú na pásy, ihneď po zasiatí semien. Možné sú rôzne druhy tekutých obväzov.

Bezpečnostné inžinierstvo

Pri práci s minerálnymi hnojivami nezabudnite na respirátory, gumené rukavice a ochranné okuliare. Pri príprave a aplikácii hnojív musí mať personál ochranné obleky a musí byť poučený o pravidlách práce s agrochemikáliami. Počas práce je zakázané fajčiť a jesť. Neprekračujte výrobcom odporúčané dávkovanie finančných prostriedkov.

Prvá pomoc

Ak sa lieky dostanú do kontaktu s pokožkou alebo očami, postihnuté miesta je potrebné opláchnuť veľkým množstvom vody. Potom sa poraďte s lekárom.

Pravidlá ukladania

Agrochemikálie sa skladujú na suchých, dobre vetraných miestach, mimo potravín a krmív pre zvieratá. Balenia a plechovky s liekmi by mali obsahovať informácie o názve produktu, jeho účele a pravidlách používania. Nádoba je udržiavaná tesne uzavretá. Lieky sa nepoužívajú po dátume exspirácie.


Pozri si video: Letní řez ovocných stromů. Kdy provést řez u jednotlivých druhů? (Júl 2022).


Komentáre:

 1. Atkinsone

  Myslím, že robíte chybu. Poďme diskutovať. Napíšte mi do PM, porozprávame sa.

 2. Gracin

  Don't break yourself on the head!

 3. Healy

  Whether there are analogues?Napíšte správu