Tipy

Uhorky "sebaprehľadnenie f1": charakteristiky a pravidlá pestovania

Uhorky "sebaprehľadnenie f1": charakteristiky a pravidlá pestovania


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Hybridná uhorka „Samotná dokonalosť f1“ od spoločnosti „Ural v letnom období“ je veľmi skorý, parthenokarpický, uhorský hybrid s krížovým lúčom určený na pestovanie hlavne v chránenej pôde.

Opis stupňa

Hybridná forma „Samotná dokonalosť“ má ženský typ kvitnutia a môže sa pestovať na otvorenom priestranstve, ako aj v skleníkoch a filmových tuneloch. Hybrid sa vyznačuje hojnosťou zelene v riasach uhoriek a hojnou a priateľskou úrodou. Vetvenie je priemerné alebo nadpriemerné.

V uzloch sa tvoria tri až šesť vaječníkov, z ktorých zelené listy rastú s hľúzovitým, bielym povrchom. Zelentsy má svetlozelenú farbu a má dĺžku 8 - 10 cm. Buničina má dostatočnú hustotu a po solení a konzervovaní sa získajú veľmi chrumkavé a aromatické uhorky.

Priemerný výnos sa pohybuje od 27 do 30 kg na meter štvorcový. Charakteristickou črtou je neprítomnosť horkosti, dokonca aj pri pestovaní rastlín v nepriaznivých poveternostných podmienkach. Hybridná forma je odolná voči múčnatke a olivovým škvrnám. Rastlina nie je prakticky ovplyvnená VOM a plesňou.

Výhody a nevýhody

Uhorka s názvom „Samotná dokonalosť“ má oproti iným novým hybridným formám dostatočný počet výhod:

 • Zelentsy sú určené na univerzálne použitie;
 • uhorky majú vynikajúce chuťové indexy;
 • Plod je hojný a dlhý;
 • odolnosť voči väčšine najbežnejších chorôb;
 • možnosť pestovania na otvorenom alebo chránenom území.

Rastlina je nielen odolná voči chorobám a škodcom, ale je tiež veľmi nenáročná, aj keď veľmi dobre reaguje na dobrú a kvalitnú starostlivosť.

Uhorky: výber odrody

Pravidlá vykládky

Hybridné uhorky v tvare „Excellence f1“ sa môžu pestovať priamym výsevom semien do zeme. pomocou sadenice sa dá získať vyšší výnos:

 • na získanie vysoko kvalitných sadeníc vysoko výnosných rastlín by sa semená mali najskôr dekontaminovať a potom namočiť jeden deň do roztoku stimulátorov rastu;
 • Semená pripravené na siatie by mali byť vysiate v posledných desiatich dňoch marca alebo v prvých dňoch apríla;
 • na pestovanie je veľmi vhodné používať špeciálne rašelinové kvetináče štandardných rozmerov, ktoré by sa mali plniť vysoko kvalitnou pôdnou zmesou;
 • výsevné semená by mali byť v hĺbke 1,5 - 2 cm a potom počkať na výskyt sadeníc pri dodržaní teplotného režimu 25 ° C.

Sadenice sa vysádzajú do zeme až vtedy, keď hrozba poklesu teploty úplne klesne. Vek sadeníc na pestovanie v pôde by mal byť 22 až 25 dní a samotné rastliny by mali mať 3 až 4 reálne letáky. Sadenice sa odporúča vysádzať v štandardných dočasných filmových prístreškoch.

Je vhodné zasiať uhorky so semenami do pôdy zohriatej na 15 ° C. Takýto teplotný režim sa spravidla sleduje koncom mája. Hĺbka výsevu by nemala prekročiť 1,5 - 2 cm. Pri výsadbe sa odporúča postupovať podľa schémy so vzdialenosťou medzi rastlinami 60 x 15 cm.

S cieľom zvýšiť mieru prežitia všetkých rastlín presadených na trvalé miesto a vytvoriť v nich najsilnejší a najzdravší koreňový systém, sadenice po výsadbe sa odporúča preliať "pod koreňom" najskôr teplou a čistou vodou a potom roztokom na báze liečiva "Radifarma".

Funkcie starostlivosti

Komplexná starostlivosť o uhorky "Perfektnosť f1 sama o sebe" zahŕňa štipnutie, odburinenie, zalievanie, top dressing a viazanie rias na okuliare. Uhorky opísanej odrody nie sú príliš rozmarné, ale pre plnú plodnosť je potrebné vytvoriť nasledujúce podmienky:

 • koreňový systém uhoriek nie je príliš veľký, a preto je veľmi vhodné pri zavádzaní tejto rastlinnej plodiny lokálne zavádzať organické látky do výsadbových otvorov alebo bráz;
 • optimálne teplotné podmienky potrebné pre normálny vývoj a rodenie uhoriek sú 23-28 ° C;
 • na udržanie stabilnej pôdnej vlhkosti na hrebeňových výsadbách sa odporúča mulčovanie s organickými materiálmi;
 • zalievanie sa vykonáva teplou vodou vo večerných hodinách a ich množstvo a objem úplne závisia od ukazovateľov pôdnej vlhkosti;
 • na vrchnú úpravu pôdy sa musia používať komplexné hnojivá Amofoska, Azofoska alebo "Dusík, fosfor, draslík,";
 • ochrana rastlín pred škodcami umožní použitie vysoko účinných výrobkov, ako sú napr "Aktellik" a "Konfidor";
 • vykonáva sa preventívne rozprašovanie proti chorobám "Topaz", "Quadrice" alebo "Brány."

Je nemožné zabrániť nadmernému rastu bočných výhonkov, ako aj ich vzájomnému prepleteniu. Dlhé bočné výhonky tvoria vaječníky, ktoré zožltnú a vyschnú. Pri zahustenej výsadbe sa často pozoruje tvorba žihľavy na bočných výhonkoch.

Možno vás bude zaujímať aj článok, v ktorom hovoríme o príčinách a odstránení problémov vzniku a rastu vaječníkov uhoriek.

Recenzie pestovateľov zeleniny

Uhorky „Perfektnosť f1 samotná“ sa vždy veľmi priaznivo líšia od väčšiny odrôd a hybridov v okolí s vysokými a priateľskými výnosmi. A všetky ostatné ukazovatele takejto hybridnej formy sú tiež v správnej výške: uhorky sú tenké, šialene chutné. Recenzia o hybride hovoria, že zrelá zeleň je dobrá slaná aj morená. Nezačínajú sa ani bruchom, ani keď vyrastajú, a na riasy uhoriek až do samotných mrazov sa pozoruje ovocie.

Ako pestovať uhorky v skleníku

Pri pestovaní tejto hybridnej formy je veľmi dôležité pamätať na to, že v chladnom a zamračenom počasí sa rast rastlín spomaľuje a koreňový systém prestane aktívne absorbovať akékoľvek zavedené výživné zložky. Z tohto dôvodu sa v takomto počasí neodporúča kŕmiť kríkové uhorky. Pravidelná a častá úroda, ktorá sa posudzuje podľa recenzií väčšiny pestovateľov zeleniny, však podporuje hojnú a dlhú produkciu ovocia, výrazne spomaľuje proces starnutia rastliny a je zaručené, že zvyšuje celkový výnos.