Dom a záhrada

Uhorka "Connie f1": obľúbený parthenokarpický hybrid

Uhorka "Connie f1": obľúbený parthenokarpický hybrid


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Uhorka „Connie f1“ je vynikajúci skorý dozrievajúci partenokarpický hybrid, ktorý je ideálny na pestovanie na otvorenom priestranstve a na pestovanie v skleníkových stavbách. Hybrid sa získa krížením odrôd s rôznymi dominantnými znakmi. Hybridná forma nevyžaduje opeľovače a hromadné vaječníky sa tvoria do mesiaca a pol po objavení prvých vstupov.

Opis stupňa

Uhorky Connie sú vysoko výnosnou hybridnou formou parenokarpického opelenia. Hybrid v polovici sezóny je určený na čerstvú spotrebu a je tiež vhodný na použitie pri morení a konzervovaní. Kríky rastliny majú neurčitý tvar, majú strednú rastovú silu a stredne dlhé riasy. Tento hybrid sa odporúča na pestovanie na otvorenom a chránenom území, na priame siatie alebo na použitie metódy sadenia.

Priemerná dĺžka zelene sa pohybuje od 7 do 9 cm. Povrch plodu je charakterizovaný častou malou tuberkulózou, prítomnosťou výraznej puberty bielej farby. Zelentsovský valcovitý tvar. Priemerná hmotnosť jednej zeleniny dosahuje 75 g. Chuť je veľmi vysoká. Buničina je hustá, s charakteristickou chrumkavosťou, bez horkosti.

Výhody a nevýhody

Hybridná "Connie f1" má nasledujúce výhody, vďaka ktorým je veľmi osobná pre osobnú kultiváciu:

 • vynikajúca chuť zelených;
 • vysoká predajnosť zozbieraných uhoriek;
 • dostatočnú odolnosť hybridnej formy voči chorobám;
 • veľmi vysoká produktivita asi 14-16 kg / m².

Rastlina je nenáročná na poľnohospodársku technológiu a prináša ovocie dobre v podmienkach nedostatočne kvalifikovanej a včasnej starostlivosti o rastliny. Hybrid patrí do kategórie samoopelivých rastlín, čo umožňuje jeho pestovanie vo filmových skleníkoch v pomerne skorom období. Vysoká a stredne veľká rastlina má zväzok ovárií.

Ako pestovať uhorky

Pravidlá vykládky

Akákoľvek pôda s mierne kyslou alebo neutrálnou reakciou je ideálna na pestovanie uhoriek Connie f1. Výsev semien pre sadenice sa uskutočňuje v apríli. Uhorka Connie f1 sa pestuje najčastejšie pomocou hotových, optimálne pestovaných sadeníc. V takom prípade je pristávacia plocha 70x30 cm.

Na získanie sadeníc vysokej kvality by sa mali dodržiavať tieto odporúčania:

 • predbežné ošetrenie semien plnej hmotnosti v roztoku stimulátorov rastu, po ktorom nasleduje namáčanie vo vode;
 • hĺbka výsevu je dve dĺžky semena a môže byť asi jeden a pol centimetra;
 • pri pestovaní sadeníc by ste mali starostlivo monitorovať teplotný režim a teplota klíčenia by mala byť najmenej 24 stupňov;
 • plodiny by mali byť pokryté pravidelným filmom a po objavení sa 50% uhoriek „slučiek“ sa povlak odstráni;
 • vo fáze páru skutočných listov sa sadenice listov kŕmia roztokom "Speedfol Amino Start";
 • sadenice uhoriek by mali byť chránené pred prievanom a je tiež nežiaduce inštalovať sadenice do sadeníc na studené parapety;
 • v prípade potreby sa ďalšie sadenice uhoriek rafinujú niekoľko hodín denne.

Vysoko kvalitné sadenice uhoriek "Connie f1" majú najmenej štyri pravé listy, zdravý vzhľad, pestrofarebné listy a silný, nie predĺžený kmeň. V prípade výsevu uhoriek so semenami v pôde sa častejšie vysievajú v radoch, takže vo fáze vytvárania dvojice pravých listov vyradia a opustia najsilnejšie rastliny.

Výsev semien je potrebný iba po tom, ako hrozí nebezpečenstvo mrazu a pôda sa zahreje až na 12oC. Schéma výsadby sadeníc - striedavo, 50 x 50 cm.

Funkcie starostlivosti

Uhorka "Connie f1" hojne prináša ovocie a prináša maximálny výnos, pričom podlieha týmto poľnohospodárskym opatreniam:

 • po výsadbe by sa sadenice mali chrániť pred slnečným žiarením, ktoré môže spôsobiť vädnutie rastlín alebo popáleniny listov;
 • na začiatku sú plodiny uhoriek pokryté krycím materiálom na ochranu aj pred krátkodobými teplotnými výkyvmi;
 • zalievanie sa vykonáva teplou vodou po tom, čo teplo ustane;
 • by mali chrániť rastliny pred zamokrením pôdy, ktoré často spôsobuje choroby koreňového systému;

 • hrebene s uhorkami si vyžadujú pravidelné burenie, nasleduje uvoľnenie hornej vrstvy pôdy a mulčovanie;
 • Pred hromadným rozkvetom sa koreňový obväz vykonáva raz za dva týždne s použitím ľahko rozpustných minerálnych, organických alebo komplexných hnojív, medzi ktorými najlepší výsledok vykazuje vysoko kvalitné komplexné hnojivo Yara Mila Complex;
 • Od začiatku kvitnutia do konca plodenia 2-krát týždenne, sa orovnávanie vrchných listov uhoriek uskutočňuje pomocou rastlín Plantafol a Green-Go alebo Terraflex.

Akékoľvek odrody a hybridy uhoriek veľmi zle tolerujú vysokú koncentráciu hnojív, preto sa odporúča kŕmiť častejšie, ale s nižšou dávkou.

Možno vás bude zaujímať aj článok, v ktorom hovoríme o problémoch a chybách, ktoré vznikajú pri pestovaní uhoriek.

Recenzie pestovateľov zeleniny

Uhorka Connie-f1 je jednou z najpopulárnejších hybridov medzi záhradníkmi. Recenzia tohto hybridu je vždy pozitívna a mnohí ruskí pestovatelia zeleniny ho nazývajú obľúbeným. "Connie" priaznivo porovnáva s podobnými hybridnými formami s vysokou produktivitou, nenáročnosť a vynikajúce chutné údaje o zrelých grénoch.

U tejto odrody uhoriek spoločnosť "SeDek" mnoho záhradkárov sa spája nielen s veľmi vysokými výnosmi, ktoré dosahujú 8 kg na rastlinu, ale aj s takmer úplnou absenciou akýchkoľvek problémov počas pestovania. Uhorky dozrievajú veľmi priateľsky, majú atraktívny vzhľad, vynikajúcu chuť a arómu, ktoré sa zachovávajú aj pri konzervovaní alebo solení zelene.

Ako uviazať uhorky

Táto odroda je rezistentná na vírusové ochorenia a nevyžaduje si osobitnú starostlivosť od pestovateľov. Uhorky si dlho zachovávajú svoj pôvodný vzhľad, sú dobre prepravené, nevyblednú. Vďaka nízkej cene semien je tento hybrid veľmi cenovo dostupný.Komentáre:

 1. Loughlin

  Something so does not leave

 2. Lonnell

  What an interesting message

 3. Nadir

  Nevadí!

 4. Odom

  ok i liked it

 5. Hector

  Ospravedlňujem sa za zasahovanie... Chápem tento problém. Napíšte sem alebo do PM.Napíšte správu