Rada

Aké sú rozdiely medzi perličkami a kuracím mäsom a porovnanie, spoločný obsah

Aké sú rozdiely medzi perličkami a kuracím mäsom a porovnanie, spoločný obsah


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Perličky zatiaľ nezastávajú hlavné miesto v chove hydiny. V Rusku zostávajú kurčatá prevládajúcim druhom hydiny. Zvážte, ako sa perličky líšia od kurčiat vzhľadom a vlastnosťami, produktivitou. Je možné chovať vtáky oboch druhov spolu, čo je z nich vhodnejšie na chov a chov v domácnosti.

Aký je rozdiel medzi kuracím mäsom a perličkami

Vtáky už môžete rozlíšiť podľa vzhľadu. Perličky sú o niečo väčšie ako kurčatá, majú zaoblené telo s krátkym chvostom ovisnutým nadol. Ženy sú o niečo menšie ako muži. Štandardné operenie je sivé s malými častými škvrnami. U kurčiat sú farby pierok pestrejšie.

Hlava perličky je holá, s rohovitým hrebeňom a po stranách náušnicami. U kurčiat je hrebeň mäkký, rôznych tvarov, jednoduchý a kučeravý, u kohúta je väčší ako u kurčaťa. Kohúti majú často huňatý chvost, aj keď nie všetky plemená. Krk perličiek je dlhší a tenší ako kuriatka. Vtáky oboch druhov majú krátke, široko nasadené nohy, s ostrými pazúrmi na prstoch. Tí, aj ďalší, hrabú zemou pri hľadaní potravy, bežia rýchlo. Oba druhy lietajú, ale perličky môžu stúpať vyššie ako kurčatá, ktoré zvyčajne vzlietnu najviac 2 m.

Odborný názor

Zarechny Maxim Valerievich

Agronóm s 12-ročnými skúsenosťami. Náš najlepší odborník na letné chaty.

Veľkosť tela a hmotnosť kurčiat sa môže veľmi líšiť - 1 - 5 kg. Hmotnosť perličky je rovnomernejšia - vtáky vážia 1,3 - 2,5 kg. Puberta a nástup produkcie vajec u kurčiat nastáva skôr ako u perličiek, ktoré začínajú znášať 6-8 mesiacov.

Rozdiely sú aj v správaní vtákov. Kurčatá sa udomácnili oveľa skôr, sú zvyknuté žiť vedľa ľudí a zvierat, preto sa správajú pokojne, adekvátne reagujú na poľnohospodárske stroje. Perličky sú bojazlivejšie, boja sa hluku, náhlych pohybov. Neodlišujú sa vyvinutým materinským inštinktom, zriedka sa sami liahnu kurčatá. Kurčatá sú v tomto ohľade výhodnejšie - môžu chovať mláďatá, nielen svoje vlastné, ale aj vtáky iných druhov.

Rozdiely vo vajciach vtákov

Samice morčiat sa neponáhľajú po celý rok, ako kurčatá, ale za teplého počasia - od marca do októbra. Ženy sa neponáhľajú každý deň. Za dobrý výsledok sa považuje, ak je možné získať 100 vajec za sezónu od jednej nosnice. V porovnaní s kuracími vajcami sú vajcia perličiek menšie a vážia 43 - 50 g. Majú iný tvar - základňa je široká, ostrý koniec je užší ako u kuracích vajec. Vďaka tomuto tvaru a hrubej škrupine sú vajcia perličiek silnejšie ako kurčatá a nie je také ľahké ich zlomiť.

Škrupina je drsná, matná, v rôznych odtieňoch hnedej a žltej, s tmavými škvrnami. Žĺtok je od bledožltej po tmavo oranžovú, v tomto ohľade sa nelíši od kuracieho mäsa. Bielkoviny sú viskóznejšie, pretože obsahujú menej tekutín. Má baktericídne vlastnosti, vajcia sa dlho nezhoršujú a je možné ho rok skladovať v chladničke. Je to preto, že škrupina obsahuje málo pórov. Je však nežiaduce skladovať toľko času, vajcia vyschnú a stanú sa bez chuti.

Cézarove vajcia obsahujú menej tuku a cholesterolu, 4-krát viac karoténu. Nespôsobujú alergie a odporúčajú ich používať deti, tehotné ženy, chorí a starší ľudia.

Je možné držať perličky s kurčatami pohromade

Chovatelia hydiny často chovajú perličky v tej istej hydinárni s kurčatami. Chovanie oboch druhov pohromade je prijateľné, ak sú vtáky držané pohromade od útleho veku. Nemajú nijaké zvláštne rozdiely vo výžive a údržbe, je však potrebné očkovanie, aby sa chránili hospodárske zvieratá pred infekčnými chorobami. Nevýhody všeobecnej údržby - perličky môžu ničiť kuracie hniezda, rovnako tak aj kurčatá.

Väčšie vtáky môžu menšie tlačiť ďalej od kŕmidiel a napájačiek, čo môže spôsobiť ich podvýživu. Perličky sú plaché a hlučné, môžu sliepky vystrašiť.

Ktorý vták je lepší

Oba druhy vtákov majú výhody aj nevýhody. Pre domáci chov sa dobre hodia obe možnosti, výber závisí od cieľov, ktoré si chovateľ hydiny stanoví. Začiatočníkom sa ale odporúča začať s chovom kurčiat ako s menej náročným vtákom. Kurčatá sú lacnejšie, vtáky je možné chovať v množstve iba niekoľkých hláv, zatiaľ čo zástupcovia rodiny perličiek musia žiť v stáde 20 a viac kusov. Je ľahšie sa starať o kurčatá, ako aj predávať kuracie mäso a vajcia. Chov kurčiat je chovateľom hydiny známy, takže môžete prekonzultovať s kolegami problémy, ktoré sa vyskytli.

Skúsení chovatelia hydiny sa môžu bezpečne zapojiť do pestovania perličiek. Ich mäso a vajcia sú drahšie kvôli tomu, že nie sú také dostupné ako kuracie mäso. Perličky a kurčatá sa líšia vzhľadom a produktivitou. Pri výbere vtáka, ktorý sa má pestovať, by ste mali venovať pozornosť výhodám a nevýhodám jednotlivých druhov a zohľadniť účel, na ktorý sa má vták chovať.


Pozri si video: Cestoviny so zeleninou v syrovej omáčke HD (Júl 2022).


Komentáre:

 1. Amett

  Podľa môjho názoru nemáš pravdu. Navrhujem, aby sa diskutovalo. Napíš mi v PM, budeme hovoriť.

 2. Jonnie

  Well done, a very good idea

 3. Lauriano

  Je to pomerne cenná fráza

 4. Faelkree

  Gratulujeme, tento skvelý nápad bol práve vyrytý

 5. Tobar

  I thought about it and deleted this phrase

 6. Gamal

  Blahoželám vám, že vás navštívil skvelý nápadNapíšte správu