Tajnosť

Uhorka „riaditeľ f1“: vlastnosti a pravidlá pestovania sľubného hybridu

Uhorka „riaditeľ f1“: vlastnosti a pravidlá pestovania sľubného hybridu


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Uhorka "Director f1" - hybridná forma parenoskarpická, novinka z holandského výberu Nunhems, ktoré sa môžu pestovať tak v prvej skorej jarnej etape, ako aj v druhej etape letnej a jesennej fázy.

Opis stupňa

Hybridná uhorka „Director f1“ má veľmi atraktívny vzhľad. Hybrid sa v strednodobom horizonte vyznačuje parthenokarpickým typom opelenia a dozrievania. Kríky sú stredne veľké, stredne pletené, s dobre rastúcimi bočnými výhonkami. Prevláda ženský typ kvitnutia a tvorba zväzkov vaječníkov. Hlavným účelom rastlinnej plodiny je kvôli jej vynikajúcej chuti použitie šalátu.

Priemerná dĺžka plodu je 12,5 cm a povrch valcovitého tvaru plodu je hladký. Rozmery prierezu sú v priemere 3,7 cm, priemerná hmotnosť plodu sa môže pohybovať od 67 do 82 g. Dužina ovocia je chrumkavá, veľmi šťavnatá, chutná, s malými semenami a bez horkosti. Plody sú jednotné, tmavozelenej farby, bez bielej špičky.

Charakteristické sú absolútne moriace vlastnosti a vynikajúca prepraviteľnosť. Priemerný celkový výnos je 310 kg / ha. V súlade s vysokou poľnohospodárskou technológiou sa podarí dosiahnuť vyššie výnosy.

Výhody a nevýhody

Uhorka Director-f1 sa vyznačuje veľmi vysokým výnosom, ktorý má okrem toho mnoho pozitívnych vlastností:

 • rastlina je veľmi výkonná a otvorená, čo uľahčuje starostlivosť;
 • dobrá chuť ovocia;
 • vysoké komoditné vlastnosti zeleniny;
 • má vlastnosti rozšíreného plodenia;
 • zaručená odolnosť proti chorobám;
 • odolnosť plavidiel uhorky voči VOM a žltnutiu;
 • tolerancia múčnatky.

Uhorky tejto hybridnej formy sa môžu pestovať na otvorenom priestranstve, ako aj v skleníkoch alebo skleníkoch.

Výsev semien

Odroda "Riaditeľ", rovnako ako iné odrody uhoriek, by sa mala zasiať suchými semenami. Priame siatie do pôdy je možné vykonať opuchnutými, mierne opuchnutými semenami. Semená opeľované na parenoskarpénoch a včelách by sa mali vysiať v značnej vzdialenosti od seba. Schéma siatia je 50 x 50 cm. Štandardná hĺbka siatia je 3,0 alebo 4,0 cm. Prasnice by mali byť dve semená na jednu dieru a vo fáze páru skutočných listov sa vyberú semená burín.

Optimálne hodnoty teploty vzduchu tak, aby vyklíčené semená uhoriek boli 22-27 stupňov. Minimálna teplota pôdy, pri ktorej je povolené priame siatie na hrebeňoch, je 14 stupňov. Hrebene určené na pestovanie uhoriek by sa mali najprv dezinfikovať 0,05% roztokom manganistanu draselného a potom opatrne vykopať.

Uhorky akýchkoľvek hybridných foriem a odrôd sú najlepšie vyvinuté a tvoria bohatú plodinu, ak sa pestujú na hrebeňoch po skorých zemiakoch, karfiole alebo skorej bielej kapuste, ako aj takmer všetkých strukovinách okrem fazule.

Uhorka "Director f1": vlastnosti odrody

Sadenice spôsob pestovania

Uhorky s názvom "Director-f1" fungujú dobre, keď sa pestujú pomocou sadenice, čo vám umožňuje získať skoršiu a úplnejšiu plodinu. Hlavné fázy pestovania vysokokvalitných sadeníc uhoriek sú tieto:

 • semená sadeníc by sa mali vysiať do hĺbky 2 cm;
 • sadenice by mali byť 8,0 x 8,0 cm;
 • kazety s kazetami by sa mali plniť hotovou pôdnou zmesou pre zeleninu ošetrenou 0,2% roztokom Extrasol-55;
 • keď sa objaví prvý pravý list, je potrebné vykonať koreňové sadenie sadeníc pomocou koreňov Kemira-Lux alebo Radifarm;
 • Pred výsadbou sa uskutoční ošetrenie sadeníc Epin alebo Zircon na listoch.

Sadenice sa musia pestovať na šachovnicovom vzore, pričom pri pestovaní na otvorenom priestranstve musia byť dodržané 30 cm vzory medzi rastlinami a meter medzi riadkami. Preto by na každý štvorcový meter mali byť asi štyri rastliny.

Pri výsadbe sadeníc na hrebeňoch v chránenej pôde je potrebné dodržať vzor 50 x 60 cm. Na každý štvorcový meter skleníkových hrebeňov by nemali byť viac ako tri rastliny.

Pravidlá starostlivosti

Hybridný „riaditeľ“ na vytváranie veľkých a vysokokvalitných plodín musí vykonávať štandardné činnosti predpísané technológiou starostlivosti o takéto rastlinné rastliny:

 • objem a frekvencia zavlažovacích opatrení úplne závisí od pôdnej vlhkosti a spôsobu kultivácie;
 • v skleníkoch by sa malo vykonávať pravidelné zavlažovanie teplou vodou, ktoré umožní udržiavať pôdu vo vlhkom stave;
 • na hrebeňoch na otvorenom teréne by sa v suchých dňoch malo vykonávať intenzívnejšie zavlažovanie. Vo večerných hodinách musíte zalievať uhorky a to iba vodou zohrialou na slnku;
 • pre vrchné obväzy sa odporúča používať osvedčené látky: dusičnan amónny alebo močovinu, ako aj superfosfát;
 • pravidelne sa musí korenový obklad vykonávať s hnojom rozriedeným v teplej vode alebo vtáčím truse;
 • niekoľkokrát týždenne sa odporúča vykonávať listové kŕmenie uhoriek roztokmi komplexných hnojív so stopovými prvkami;
 • na otvorenom priestranstve sa po vývoji ôsmich listov na hlavnom riase uskutoční zovretie bodu rastu na rastline. V skleníkoch a skleníkoch by sa určite mali tvoriť rastliny.

Preventívne postrekovanie je potrebné vykonať pomocou systémového fungicídu Previkur a môžete ho tiež použiť Vrchol Abiga, oxychlorid meďnatý, prostriedky "Acrobat" alebo Ridomil Gold. Osvedčené lieky "Kurzat-R", "Ordan", "Topaz", "Quadris" a "Brány."

Ponúkame vám tiež informácie o pravidlách viazania uhoriek v skleníku a na otvorenom priestranstve.

Recenzie záhradníkov

Semená uhoriek „Director f1“ sa predali relatívne nedávno, ale tento hybrid sa už etabloval ako sľubný a veľmi konkurencieschopný. Písmeno "f" a číslo "1" na obale so semenami znamenajú, že osivá uhoriek sú hybridy prvej generácie. Tieto semená sa vyznačujú nielen kvalitou, ale aj vysokou klíčivosťou.

Ako pestovať uhorky na mreží

Recenzie záhradníkov charakterizujú hybrid veľmi pozitívne: rastlina je nenáročná na poľnohospodársku technológiu, vytvára veľkú úrodu chutného a krásneho ovocia. Rozdiely v teplotách, veľa chorôb, nestabilné zalievanie, ako aj ďalšie nepriaznivé faktory môžu veľmi mierne ovplyvniť plodenie uhorky „Director f1“, čo ju robí veľmi obľúbenou medzi modernými záhradníkmi.