Rada

Popis a vlastnosti odrody paradajok Medový pozdrav

Popis a vlastnosti odrody paradajok Medový pozdrav


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Odrody paradajok na šalátové účely sa často vyznačujú neobvyklou farbou. Paradajkový medový pozdrav má zlaté plody s ružovými pruhmi a rozliatiami. Nielen pokožka, ale aj dužina sýtej žltej farby je preniknutá červenými a karmínovými škvrnami, ktoré pripomínajú jasný ohňostroj. Hlavnou výhodou odrody je jej sladká medová chuť s príjemnými melónovými tónmi.

Práve chuťový buket sa najčastejšie stáva hlavným výberovým kritériom pri nákupe semien. Je však potrebné mať na pamäti, že paradajka Salute je teplomilná, vysoká rastlina s pomerne dlhým vegetačným obdobím. Môže sa pestovať vonku iba v južných oblastiach. V strednom Rusku je odroda schopná dozrieť iba v skleníku.

Hlavné charakteristiky

Odroda „Honey Salute“ sa odporúča na pestovanie pod fóliovými prístreškami a v skleníkoch akéhokoľvek druhu, ktoré chránia paradajky pred možnými poklesmi teploty.

Toto je popis odrody:

 • vegetačné obdobie paradajok je pomerne dlhé, asi 120 dní od okamihu prvých výhonkov;
 • rastlina je vysoká, s neurčitým typom kríkov, dosahujúca výšku 180 cm;
 • tento druh rastlín vyžaduje povinné priviazanie kmeňa o spoľahlivú oporu alebo mriežku;
 • stredne listový ker, položí prvý vaječník nad úroveň 9-12 listov a každý nasledujúci vaječník sa vytvorí po 2 - 3 listoch;
 • Bush sa pestuje v 1-2 kmeňoch a po položení potrebného počtu kvetinových kefiek je bod rastu obmedzený;
 • z 3-4 veľkých plodov s hmotnosťou 300 - 450 g sa vytvorí kefa, priemerný výnos je 6,5 - 8 kg na meter štvorcový. m;
 • plody sú zaoblené, sploštené, rebrované blízko stopky, môžu sa výrazne líšiť veľkosťou;
 • pokožka je tenká, jemná, žltooranžovej farby s pruhmi a škvrnami ružových a karmínových odtieňov;
 • dužina je veľmi šťavnatá, hustá, dvojfarebná, medovo-melónová chuť, sladká;
 • ovocie sa používa na zeleninové rezne, na výrobu šalátov, džúsov, omáčok;
 • zrelé paradajky sa skladujú pri teplote 5-8 stupňov po dobu 30-40 dní, vyžadujú starostlivú prepravu.

Veľké, sladké paradajky si napriek priemernému výťažku a náročnej starostlivosti zaslúžia dobré recenzie. Každý si všimne neobvyklý vzhľad v krájaní a príjemnú sladkosť pripomínajúcu chuť medu.

Poľnohospodárska technológia a starostlivosť

Neurčité odrody paradajok sú náročné na starostlivosť. Trvanie dozrievania ovocia nie je ovplyvnené iba odrodovými vlastnosťami, ale aj prípravou semien, dobre vypestovanými sadenicami, režimami zavlažovania a hnojenia, včasnou výsadbou a teplotnými podmienkami.

 1. Odrody s dlhým obdobím dozrievania sa pestujú pomocou sadeníc. V kvalitných skleníkoch sa semená vysievajú skôr ako zvyčajne, posledné februárové dni, začiatkom marca. Sadenice sa potápajú s výskytom 1 - 2 trvalých listov.
 2. Je dôležité neumožniť rozťahovanie rastlín pri dodržaní svetelnej a teplotnej rovnováhy. Zalievanie by malo byť mierne s povinným následným uvoľnením hornej vrstvy pôdy. Dodatočné kŕmenie pomáha rastline vytvoriť silnú stonku.
 3. Rastliny sa presádzajú do skleníka vo veku 65 - 70 dní, približne 10. - 15. mája. Schéma výsadby 40 x 60. S jednokmeňovým pestovaním, na 1 štvorcový. m, môžete umiestniť až 4 kríky. Je potrebné mať na pamäti, že zahustená výsadba predlžuje čas plodenia. Stonky paradajok sú priviazané k podperám, mriežke alebo pripevnené k záhradnej sieti.
 4. Ak je rastlina formovaná do jedného kmeňa, potom sa musia nevlastné deti včas odstrániť. Zvykom je tiež zriediť listy v spodnej časti kríka na úroveň prvej kefy. Ak plánujete vyliahnuť dve stonky, nechajte jeden výhonok pod prvou kvetinovou kefou a odstráňte nevlastné synovia, keď rastú. Keď rastlina vytvorí 4-6 kvetinových kefiek, zovrite rastový bod.
 5. Starostlivosť spočíva v zalievaní, vytrhávaní buriny, kyprení pôdy. Spodná časť stonky je ostna, ktorá pomáha pri tvorbe ďalšej koreňovej hmoty. Vrchný obväz sa vykonáva každé 2-3 týždne komplexnými prípravkami alebo formuláciami, ktoré zohľadňujú individuálny stav rastlín.
 6. Dlhé obdobie rastu a dozrievania paradajok "Honey Salute" iba v druhej polovici augusta neumožňuje vyhnúť sa jesenným mrazom. Na ochranu plodov pred možnými chorobami z neskorej plesne sa kríky ošetria systémovým fungicídom.

Jednoduché agrotechnické techniky pomáhajú včas získať zrelé a kvalitné ovocie. Pre odrodu šalátu „Honey Salute“ je kľúčovou vlastnosťou vynikajúca chuť. Je to ona, ktorá priťahuje pozornosť pestovateľov zeleniny na neobvyklé paradajky.


Pozri si video: Zalamovanie - zaštipovanie rajčín (Smieť 2022).