Rada

Charakteristika odrody paradajok Ural F1, výnos a vlastnosti poľnohospodárskej technológie

Charakteristika odrody paradajok Ural F1, výnos a vlastnosti poľnohospodárskej technológie


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

V skleníkových podmienkach majú paradajky tendenciu prinášať ovocie hojnejšie ako vonku. Paradajka Ural F1 sa okrem vysokého a stabilného výťažku vyznačuje svojimi vzácnymi veľkoplodými hybridmi. Táto kvalita je kombinovaná s odolnosťou voči mnohým chorobám a stresovým faktorom. V súhrne všetkých funkcií je najnovší hybrid Ural F1 jedným z najlepších moderných vnútorných paradajok.

Nielen pre Ural

Chovatelia ruskej poľnohospodárskej spoločnosti "Gavrish", premýšľajúc nad stratégiou vytvárania nových odrôd paradajok, sa rozhodli spojiť niekoľko genetických línií, ktoré stelesňujú všetky výhody v jednej paradajke. Skúsení vedci dosiahli vynikajúce výsledky.

V roku 2007 bol Štátny register chovateľských úspechov doplnený o hybridnú paradajku Ural F1. Zvučné meno naznačuje skutočnosť, že chovateľská novinka je odolná a nenáročná, schopná hmatateľných návratov aj v zložitých klimatických podmienkach regiónu Ural. Prvé recenzie paradajok Ural F1 nám umožňujú dospieť k záveru, že odroda sa zberá v akýchkoľvek ruských skleníkoch, od Petrohradu po Ďaleký východ.

Poľnohospodárska firma „Gavrish“ sa rozhodla upozorniť na nový hybrid pomocou malého reklamného triku. Na vreckách série „1 + 1“ (kde je umiestnených 25 semien, nie 10 semien, ako obvykle) sa objavil veľkolepý názov odrody - paradajka Ural Super F1. V skutočnosti ide o rovnakú paradajku s rovnakými vlastnosťami. Žiaden podvod, iba nadšené vyznanie lásky autorov k ich chovateľským úspechom.

Hybridné výhody

Za dlhé roky práce si ruská semenárska spoločnosť „Gavrish“ získala reputáciu spoľahlivej a pravdivej spoločnosti. Popis odrody vytlačený na balíku semien paradajok je v súlade s výsledkami. Pestovatelia zeleniny zvyknú dôverovať semenám od Gavrishu.

Ovocie

Paradajky odrody Ural F1 v prvých klastroch vážia 330 - 370 gramov. Iba tri také paradajky sa natiahnu na kilogram alebo dokonca viac. Priemerná hmotnosť ovocia pre všetky kolekcie je 200 gramov. Väčšina hybridných odrôd nie je veľkoplodá a Ural F1 je zriedkavá výnimka.

Tvar paradajok je štandardný, guľatý. Povrch je lesklý, rovný alebo na vrchu mierne rebrovaný. Farba šupky a mäsa je klasická, jasne červená, jednotná. V oblasti pripevnenia stopky nie je žiadna zelená škvrna - ani zvonka, ani zvnútra. Každá paradajka má ideálnu prezentáciu.

Šupka a dužina rajčiaka uralského F1 sa vyznačuje zvýšenou hustotou. Tento popis naznačuje vysokú odolnosť proti hnilobe rôznych druhov ovocia, odolnosť proti praskaniu, vynikajúcu prenosnosť a udržanie kvality.

Hybridné paradajky majú spravidla nižšiu chuť ako jednoduché odrody so sladkou dužinou, takže sa chovatelia pustili do získavania chutnejších hybridov. Ural F1 je vytvorený ako šalátová paradajka s dobrou chuťou.

Rozmery rastlín

Neurčitá vlastnosť odrody predurčuje jej vlastnosti, ako je neobmedzený rast rajčiaka smerom nahor, kladenie veľkého množstva kefiek a dlhodobé plodenie. Výška rastliny je porovnateľná s výškou stropu skleníka.

Sám pestovateľ zeleniny obmedzuje rast stonky pre paradajku Ural F1 a zovrie vrchol v primeranej výške - keď narazí na strop alebo pred koncom skleníkovej sezóny. Aktívne rastúce bočné výhonky sú schopné zahustiť krík, ak nie sú včas odstránené. Listový aparát je formovaný veľký a veľmi silný, je potrebné ho zriediť.

Ovocie

Klaster ovocia rajčiaka Ural F1 je jednoduchý, nerozvetvený, každý má 3 - 4 paradajky. Upevnenie na hlaveň je odolné. Ani librové kefy sa nerozbijú, nepotrebujete ďalšie spojovacie prvky. Pre dlhú skleníkovú sezónu je Bush schopný položiť 7 10 plnohodnotných štetcov. V rámci jedného klastra sú paradajky vyrovnané, dozrievajú súčasne.

Takáto veľká a hustá paradajka sa nedá nalievať príliš skoro. Ural F1 je v polovici sezóny. Prvá plodina dozrieva 115 - 116 dní po objavení sa prvých výhonkov.

Rastliny vstupujú do fázy aktívneho plodenia v dňoch 120 - 125. V ktoromkoľvek regióne môže výnos plodiny trvať až do neskorej jesene: konkrétne dátumy závisia od teplotného režimu skleníka.

Výťažok hybridnej paradajky Ural F1 je potenciálne veľmi vysoký a priamo závisí od úrovne poľnohospodárskej technológie. Hromadná výsadba vo veľkých skleníkových priestoroch prináša 8 - 9 kg na meter štvorcový. Pre veľkú odrodu šalátu je to veľmi dobrý ukazovateľ. Amatérsky pestovateľ zeleniny, ktorý môže každej rastline venovať veľkú pozornosť, môže z každého kríka dostať 4 - 5 kg.

Rekordné úrody sa zhromažďujú vo vyhrievanom skleníku - 7 - 8 kg z jedného rajčiaka.

Klimatická prispôsobivosť

Hybridná paradajka Ural F1 je jedinečná svojou adaptabilitou na teplotný rozsah. Nie nadarmo sa mu hovorí „Ural“ - je zvyknutý na chladu. Kríky aktívne zvyšujú úrodu aj v jednoduchých filmových skleníkoch, v chladných letách a v oblačnom počasí. Pri prehriatí nestrácajú vaječník. Paradajka pokojne reaguje na zmeny teploty a vlhkosti. Prakticky neprodukuje škaredé a prasknuté ovocie.

Odolnosť voči chorobám

Karty Trump, ako napríklad doba plodnosti a vysoké výnosy, nemusia fungovať kvôli infekčnému útoku na rastlinu paradajok. Úspešná odolnosť voči chorobám je najdôležitejším ukazovateľom pre vysoké paradajky.

Ural F1 je moderný hybrid, navyše vytvorený skúseným tímom najlepších chovateľov krajiny. Odroda všeobecne nie je ovplyvnená vírusom tabakovej mozaiky, ktorý nereaguje na žiadne ošetrenie. Paradajka Ural F1 navyše netrpí vädnutím fusária. Najdôležitejšou výhodou tohto rajčiaka je odolnosť voči veľmi škodlivej a rozšírenej skleníkovej infekcii nazývanej kladosporióza (to je plesňová hnedá škvrna). Plodinu je možné pestovať ekologicky, bez chemického ošetrenia.

Ural F1 je silná paradajka, odolná a nie príliš rozmarná. Svoj solídny potenciál si však uvedomuje iba v interiéroch a s náležitou starostlivosťou.

Poľnohospodárske požiadavky

Hlavnou úlohou pri práci s paradajkami Ural F1 je zabezpečiť nepretržité napájanie, smerovať ich k úplnej tvorbe veľkých a chutných plodov:

  1. Mladé rastliny sú náchylné na naťahovanie, a preto v období semenáčikov nevyhnutne potrebujú dobré slnečné svetlo alebo doplnkové osvetlenie. Zber paradajok sa vykonáva vo fáze prvého pravého listu.
  2. Normálny vek sadeníc na presadenie do skleníka je 55 dní. Podrastené alebo prerastené rastliny neposkytnú plnú úrodu.
  3. Schéma výsadby: 60x40 cm, Vysadené paradajkové kry sú okamžite zviazané.
  4. Hybrid Ural F1 potrebuje pôdu obohatenú o komplex organických a minerálnych hnojív. Pôdy s nízkou kyslosťou sú vopred dezoxidované.
  5. Pestovanie plnohodnotnej plodiny si vyžaduje ďalšie kŕmenie (týždenne), pravidelné mierne zalievanie (dvakrát týždenne). Mulčovanie je veľmi žiaduce.
  6. Včasné zovretie je najdôležitejšou poľnohospodárskou technikou pri práci s paradajkou Ural F1. Rastlina je držaná striktne na 1 alebo 2 stonkách, nie viac. Uprostred vegetačného obdobia sú spodné listy odstránené. Na konci sezóny vrch zovrite.

Malo by sa vždy pamätať na to, že hoci neexistujú žiadne paradajky, ktoré by boli absolútne odolné proti neskorej plesni. Je potrebné prijať všetky potrebné opatrenia, aby sa zabránilo tejto pohrome.


Pozri si video: Farmarska revue pestovanie paradajok (December 2022).