Inštrukcia

Výsadba cesnaku na jeseň av zime v Urali, na Sibíri av ďalších regiónoch Ruska

Výsadba cesnaku na jeseň av zime v Urali, na Sibíri av ďalších regiónoch RuskaWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Jesenné obdobie je veľmi zodpovedným obdobím pre všetkých záhradníkov a záhradníkov v strednom Rusku. Výsadba zimného cesnaku patrí do kategórie dôležitých poľnohospodárskych prác vykonávaných takmer na celom území Ruska. Najčastejšie v tejto dobe vznikajú otázky: kedy vysadiť zimný cesnak a aký výsadbový materiál by sa mal použiť.

Zimné obdobie u nás začína v rôznom čase, preto je veľmi dôležité zvoliť správny čas výsadby a zohľadniť všetky klimatické vlastnosti. Malo by sa pamätať na to, že pred výsadbou, asi týždeň, sa pripravuje strúčik cesnaku. Je potrebné oddeliť hlavy a vybrať sadivový materiál s chybami, pretože nie je vhodný na sadenie.

Základné informácie

Dátum výsadby cesnaku v zime sa líši v závislosti od regiónu a môže sa veľmi líšiť. Zimný alebo zimný cesnak je medzi záhradníkmi veľmi obľúbený; je vysadená nielen v Moskovskom regióne, ale aj na Sibíri, ako aj v Urali. Kompetentné a najdôležitejšie včasné pestovanie cesnaku v zime je najdôležitejším faktorom, ktorý zabezpečuje vysokú a kvalitnú plodinu.

Skorá výsadba cesnaku v zime, ktorú niektorí záhradníci vykonávajú v auguste alebo prvej dekáde septembra, je nežiaduca, pretože klinčeky môžu začať rásť veľmi skoro, čo výrazne oslabí ich odolnosť proti zimnej chlade a mrazu. teda správne načasovanie jesennej výsadby cesnaku je veľmi dôležité: to zabezpečí kvalitnú úrodu budúci rok.

Výsadba zimného cesnaku na jeseň na predmestí

Výsadba cesnaku v zime sa nazýva zima. V moskovskom regióne sa posledná desaťročia októbra považuje za optimálnu pre vykládku. Ak je však počasie nestabilné, očakáva sa skorý mráz, v zime by sa mali do prvých zimných dní zasadiť strúčiky klinčeka, ako aj cibule zozbierané z odrôd výhonkov.

Výhody takejto výsadby v zime sú viditeľné najmä v suchých rokoch. Vysokokvalitný cesnak vysadený pred zimnými výhonkami skoro na jar, pred vytvorením prvých púčikov na väčšine stromov. Hlavnými podmienkami sú správny výber výsadbového materiálu, kompetentná príprava pozemku, dodržiavanie pravidiel výsadby v zime.

Ako pestovať zimný cesnak v zime

Pravidlá pestovania zimného cesnaku na Sibíri

Pri výsadbe cesnaku v zime je hlavným problémom správne stanovenie načasovania. Výsadba zimného cesnaku na Sibíri má množstvo funkcií, na rozdiel od strednej zóny našej krajiny alebo susedných krajín. Pokiaľ ide o západnú Sibír, výsadba by sa mala začať na jeseň v polovici septembra a mala by sa ukončiť prvých desať dní októbra, aby bola rastlina zakorenená na maximum pred mrazom.

Za najlepší termín na výsadbu cibúľ sa považuje obdobie od polovice septembra, čo je približne štyridsať dní pred začiatkom stabilných zimných mrazov a prechladnutí na Sibíri. Je dôležité si uvedomiť, že proces zakorenenia je najúčinnejší pri teplote približne trinásť stupňov tepla.

Územie Sibír je dostatočne veľké, čo spôsobuje zmenu v čase výsadby cesnaku zimného. Pre nových záhradníkov je vhodné konzultovať s domorodými obyvateľmi alebo susedmi v letnej chate. Ak je rastlina vysadená príliš skoro, v zime taký cesnak môže uhynúť a ak je vysadený neskoro, existuje riziko, že zostane bez plodiny.

Záhradníci by si mali pamätať v západnej Sibíri sú výsadbové sezóny cesnaku najskoršie a líšia sa od polovice septembra do prvého októbra. Ak je v regióne predpovedaná tvrdá zima, potom, aby sa zabránilo zamrznutiu vysadeného cesnaku, prikryte rastliny mulčujúcimi listami alebo iným prírodným materiálom. Je dôležité pripraviť postele na výsadbu zimného cesnaku v septembri.

Obsahuje výsadbu cesnaku v Urali

Pre každý región našej krajiny je presne vymedzený a optimálny čas na výsadbu zimného cesnaku na otvorenom priestranstve. V Uralu sa zimný cesnak vysieva jeden a pol mesiaca pred začiatkom stabilného mrazu v tejto oblasti. V Urale, ako aj v strednom Rusku časovanie výsadby zimného cesnaku najčastejšie klesá na konci septembra alebo prvej dekády októbra.

Zelenina, ako je cesnak, by sa okrem toho mala pestovať pred zimou, a to nielen na základe klimatických podmienok pestovateľskej oblasti, ale aj podľa faktorov počasia, ktoré sa každý rok menia. Môžete zasadiť nielen klinčeky, ale aj cibule. Skúsení záhradníci a záhradníci Uralu neodporúčajú mulčovanie zimných výsadieb cesnaku.

Zvyčajne sú zimné výsadby v silných mrazoch pokryté krytinou alebo obyčajnou plastovou fóliou. Napríklad na Strednom Urali v regióne Sverdlovsk je vhodné začať s výsadbou zimného cesnaku v prvej dekáde októbra. Výsadba zimného cesnaku v južnom Urali je od piateho do desiateho októbra. Ak zasadíte skôr, klinčeky budú mať nielen čas na zakorenenie, ale aj klíčenie, čo môže úplne zničiť budúcu úrodu.

Ponúkame tiež informácie o tom, prečo listy cesnaku žltnú.

Obsahuje výsadbu cesnaku v iných regiónoch Ruska

Takáto populárna rastlina ako je cesnak je vďaka svojim biologickým vlastnostiam ideálna pre pestovanie a pestovanie takmer vo všetkých oblastiach našej krajiny.

V chernozemských oblastiach je najvýhodnejším obdobím na sadenie materiál tretia dekáda septembra.

Kedy zasadiť zimný cesnak

Klimatické vlastnosti severných regiónov našej krajiny určujú ich podmienky pri pestovaní zimných odrôd cesnaku. Vzor pristávania sa môže tiež výrazne líšiť. Malo by sa rozumieť, že by sa mali zohľadniť dátumy uvedené v odbornej literatúre, prispôsobené osobitným poveternostným podmienkam v regióne.