Rada

Návod na použitie Zloženie Stomp a herbicíd, dávkovanie a analógy

Návod na použitie Zloženie Stomp a herbicíd, dávkovanie a analógy


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Používanie herbicídov je štandardnou poľnohospodárskou praxou na ochranu plodín alebo zeleniny pred burinami. Zvážte pôsobenie "Stomp" - systémového selektívneho herbicídu, jeho vzorca a formy uvoľňovania, princípu činnosti a účelu. Ako používať výrobok podľa pokynov výrobcu, bezpečnostné opatrenia, s čím môžete herbicíd kombinovať, ako ho skladovať a ako dlho ho nahradiť.

Zloženie a zloženie

Herbicíd vyrába nemecká spoločnosť BASF. Stomp je pôdny herbicíd, ktorý sa môže použiť na ničenie mnohých burín 1-ročných 2-laločnatých druhov a obilnín. Neovplyvňuje vytrvalé a dospelé buriny. Liečivo je pendimetalín v množstve 330 g na 1 liter. Uvoľňovacia forma - koncentrovaná emulzia. Balenie - 1 liter a 10 a 20 litrov.

Princíp činnosti

"Stomp" je preemergentný pôdny herbicíd. Používa sa po zasiatí, pred vzídením a po vzídení. Pendimethalin z roztoku je absorbovaný koreňmi a výhonkami buriny. Hneď ako klíčia buriny, odumierajú a hynú aj rastliny s 1 - 2 listami. Herbicídna ochrana trvá 3 - 6 týždňov.

Spektrum činnosti

Zelenina (paradajky a kapusta v štádiu sadeníc, zemiaky), korene (mrkva), strukoviny (hrášok a sója), cesnak, slnečnica, kukurica, petržlen sa ošetria herbicídom „Stomp“.

Aplikácia herbicídu "Stomp"

Aplikujte herbicíd ráno, za suchého počasia, keď je bezvetrie. Takéto podmienky zvyšujú efektívnosť spracovania. Účinnosť lieku je ovplyvnená úrovňou mechanického obrábania pôdy, jeho zložením a poveternostnými podmienkami. Spotreba riešenia závisí od kombinácie týchto faktorov. V oblastiach s úrodnou pôdou, v horúcom a suchom počasí, musíte použiť maximálne množstvo drogy odporúčané v pokynoch.

Odborný názor

Zarechny Maxim Valerievich

Agronóm s 12-ročnými skúsenosťami. Náš najlepší odborník na letné chaty.

Je vhodné nanášať na vlhkú pôdu, najskôr však pred silným dažďom. Látku je možné zmyť do pôdy a výsledok liečby sa výrazne zníži. Pokles účinnosti sa pozoruje aj pri teplotách pod 10 ° C. Neodporúča sa aplikovať herbicíd pri teplotách pod 5 ° C a nad 25 ° C. Ak je roztok zaliaty v zemi, musí sa to urobiť najneskôr do týždňa po aplikácii na povrch.

Aplikačné množstvo (v litroch na hektár) pre zemiaky - 5 litrov, pre ostatné plodiny - 3-6 litrov, pre koreňovú petržlenovú vňať a cibuľu - 2,5-4,5 litra. Na 1 ha je potrebné minúť 200-300 litrov, jednorazové spracovanie, čakacia doba na zeleninu je 2 mesiace.

Nestriekajte drogu vzduchom, používajte ju na pozemkoch v súkromných domácnostiach a okolo rybníkov s rybami. Liek "Stomp" nie je fytotoxický, ak sa používa v dávkach odporúčaných v pokynoch. Pendimethalin sa do jesene takmer úplne rozloží v pôde a nemá negatívny vplyv na plodiny vysadené v budúcej sezóne.

Bezpečnostné inžinierstvo

„Stomp“ sa týka pesticídov s 3 triedami nebezpečnosti pre ľudí a včely. Bezpečnostné opatrenia: pracujte s herbicídom v ochrannom odeve, rukavice by mali byť na rukách, noste tiež respirátor a ochranné okuliare. Počas prác neodstraňujte ochranné prostriedky.

Potom si umyte ruky a tvár mydlom a vodou. Ak sa roztok dostane na pokožku alebo oči, opláchnite ich teplou vodou, kým nezmizne podráždenie.

Čo je kompatibilné s

Herbicíd „Stomp“ sa môže kombinovať s pôdnymi herbicídnymi prostriedkami, ktoré sa používajú na rovnaké druhy plodín, okrem tých, ktoré majú zásaditú reakciu. Stále sa však odporúča najskôr skontrolovať kompatibilitu liekov, potom zmiešať celý objem.

Ako ho správne skladovať

Skladujte v uzavretých priemyselných obaloch pri teplotách od 0 ° C do 35 ° C. Skladujte v suchom a chladnom sklade. Doba, počas ktorej je liek vhodný na použitie: 5 rokov od dátumu výroby. Po dokončení nástroj do značnej miery stráca účinnosť. Pripravený roztok sa môže uchovávať 1 deň.

Analógy liekov

Na použitie v poľnohospodárstve s pendimetalínom sa vyrábajú tieto produkty: „Ving-P“, „Gaitan“, „Cobra“, „Penitran“, „Stomp Professional“, „Fist“, „Estamp“. V súkromných domácnostiach sa tento herbicíd nepoužíva.

"Stomp" je selektívny herbicíd na ničenie mnohých druhov burín v oblastiach so zeleninou, koreňmi, zemiakmi, kukuricou a strukovinami, cesnakom, slnečnicou. Ošetrenie sa vykonáva raz, pred klíčením sadeníc alebo na mladých burinách. Herbicíd ich úplne zničí, druhý postrek sa nevyžaduje. Ale aby liek vykazoval najlepšiu účinnosť, musí sa používať za optimálnych poveternostných a pôdnych podmienok.


Pozri si video: Kolébací lehátko MINKY Kinderkraft. Uživatelský manuál (Septembra 2022).


Komentáre:

 1. Siman

  finally

 2. Voodoojora

  Yeah. In this blog, at least the commentators are normal .. And then they usually write in the comments all sorts of nonsense.

 3. Muir

  Myslím, že robím chyby. Napíšte mi do PM, diskutujte o tom.

 4. Arashilmaran

  Niečo v tom je. Chápem, ďakujem za vysvetlenie.

 5. Kazuru

  Považujem to za lož.Napíšte správu