Nápady

Angrešt "Kolobok": vlastnosti kultivaru a pravidlá pestovania

Angrešt "Kolobok": vlastnosti kultivaru a pravidlá pestovania


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Angrešt "Perník" (Ribes uva-crispa) - rôzne stredné dozrievanie. Choval sa na WISISP krížením odrôd „Change“ a „Pink-2“. Odroda sa od roku 1988 aktívne využíva v regiónoch strednej, východnej Sibírskej a volgsko-vyatskej oblasti.

Vlastnosti triedy

Krava angreštu prezentovanej odrody má hustú korunu. Vetvy sú silné, ohýbajú sa nadol. Dĺžka nelignifikovaných výhonkov je pôsobivá, hrúbka je priemerná, nedochádza k puberte.

Hroty sú umiestnené v uzloch, krátke. Púčiky hnedej farby, dosť veľké. Výhonky na obličkách sú opačné.

Listy sú zelené, veľké, majú hladké okraje. Žily sú úplne zafarbené, stopky sú silné a krátke. Bobule môžu byť veľké alebo stredné, tvar je okrúhly, farba je červená, voskovitý povlak. Kôra je stredne hustá, plody sa nerozpadnú.

Angrešt je stolový, chuť je sladká a kyslá. Bobule sú:

 • antokyanov;
 • sušina;
 • kyselina askorbová;
 • cukor.

Hlavné výhody odrody: dobrá miera prežitia výhonkov, skorá zrelosť, slabé hroty.

Z nevýhod stojí za zmienku:

 • vysoká krovitosť;
 • nestabilita sucha;
 • strach z náhlych zmien teploty.

Fotogaléria

Výhody angreštových bobúľ "Perník"

Odroda bobule obsahuje obrovské množstvo cenných cukrov a vitamínov. Príjem egrešov zabraňuje prechladnutiu. Okrem iného dokonale pomáha obnoviť silu po vyliečení infekcie.

Bobule sa aktívne používajú na prevenciu anémie, pretože obsahujú mangán, železo a meď. Vitamín P v zmesi prispieva k normalizácii tlaku, má priaznivý vplyv na steny krvných ciev. Kombinácia egrešov a medu pomáha vyrovnať sa s hypertenziou.

Angreštové bobule umožňujú liečiť choroby močového mechúra a obličiek, zmierňujú opuchy. Ich použitie má priaznivý vplyv aj na metabolizmus a zmierňuje gastritídu. Napriek tomu by ľudia trpiaci na vredy a cukrovku mali brať bobule opatrne - nie viac ako pár za deň.

Angrešt "Perník": vlastnosti odrody

Pravidlá vykládky

Výsadba egrešov sa odporúča vo svetlých oblastiach. Pôda by nemala byť príliš suchá a príliš vlhká. Je dôležité, aby sa podzemná voda nachádzala vo vzdialenosti nie viac ako jeden a pol metra od úrovne zeme. Ak sú vody blízko, odporúča sa dokončiť hrebene a až potom na ne zasadiť egreše.

 • Pristátie na tých miestach, kde sa predtým nachádzali maliny alebo ríbezle, za to nestojí, inak môže byť angrešt chorý. Výsadba by mala byť načas, aby Bush mohol mať čas dať bobule. Najlepší čas je v polovici septembra.
 • Puzdro na výsadbu puzdra by malo mať priemer najmenej pol metra a hĺbku pol metra. Pred umiestnením do neho by hnojivá mali byť vyrobené z hnoja alebo kompostu, síranu draselného, ​​superfosfátu a minerálov.
 • Krk sa pri výsadbe prehĺbi o 7 centimetrov. Pôda v blízkosti rastliny je zhutnená a mulčovaná.
 • Pre dobrý rozvoj vetiev by sa semenáčiky výhonkov mali skrátiť a ponechať 6 centimetrov od úrovne zeme.

Starostlivosť o kríky

Odroda "Kolobok" samoopelivá, to však neznamená, že sadenice by mali byť osamelé. Vďaka krížovému opeleniu môžete dosiahnuť lepšie výnosy. Je potrebné poznamenať, že rastlina vyžaduje neustále vytváranie koruny. S ohľadom na to by sa mal orezávať každý rok.

 • V prvom roku po výsadbe je obvyklé nechať iba pár pukov.
 • V druhom roku sú vylúčené tie výhonky, ktorých dĺžka nedosiahla 20 centimetrov a vetvy umiestnené blízko úrovne zeme.
 • V treťom roku sa vykonáva riedenie koruny.
 • V nasledujúcich rokoch sa zbavia iba tých vetiev, ktoré sú blízko k pôde.

Možno vás bude zaujímať aj článok, v ktorom hovoríme o najlepších receptoch na angreštový džem.

Recenzie na egreše "Kolobok"

Odroda "Kolobok" sa vyznačuje zvýšenou odolnosťou proti antracnózam a múčnatke. Aj keď iné odrody ochorejú, Perník sa z nich nakazí.

Odroda je tiež dobrá, pretože na konáre prakticky neexistujú tŕne. To znamená, že zber bobúľ sa uskutoční bez problémov. Zimná odolnosť kríka je priemerná, nosové rastliny nezamrznú. Ak bolo kríky stále zachytené mrazom, zmrazené časti budú nevyhnutne rásť.

Odroda "Kolobok" dokonale zakoreňuje. Plodiny sú na jednoročných a dvojročných pobočkách. Doba zrenia je definovaná ako priemer. Jedinou nevýhodou odrody je jej vysoká hustota, čo vedie k potrebe pravidelného prerezávania.
Pravidlá výsadby egrešov

Ak existuje potreba odrody egrešov, ktorá poskytuje dobrú úrodu a ktorá nie je náchylná na choroby, je vhodné uprednostniť „Kolobok“. Táto rozmanitosť sa vyznačuje nenáročnou starostlivosťou a vysokou mierou prežitia.Komentáre:

 1. Secgwic

  Ahoj všetci. I would also like to express my deep gratitude to the people who created this informative blog. I'm amazed that I haven't used it for so long. For more than a week I have been unable to tear myself away from a huge amount of incredibly useful information. Now I recommend this blog to my friends, which I recommend to you too. Although I found your blog by accident, I immediately realized that I would stay here for a long time. The intuitive interface is the main achievement for me, because my specialty does not require much knowledge of a personal computer and I know the basics of work only superficially.

 2. Iasion

  Samozrejme. Súhlasím so všetkými vyššie uvedenými.

 3. Beall

  Very valuable idea

 4. Kajilabar

  What would we do without his admirable phrase

 5. Baillidh

  Nechcem rozvíjať túto tému.

 6. Loryn

  Som si istý, čo to je - lož.Napíšte správu