Tipy

„Gunnar f1“: vlastnosti odrody novej holandskej hybridnej uhorky

„Gunnar f1“: vlastnosti odrody novej holandskej hybridnej uhorky


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Odroda "Gunnar f1" je populárna uhorka holandského výrobcu Enza Zaden, ktorá sa najčastejšie pestuje v chránenej pôde.

Opis stupňa

Veľmi skorá partenokarpická hybridná uhorka „Gunnar“ (Gunnar) s vysokou skorou a celkovou produktivitou je jedným z najsľubnejších pre rast v osobných pozemkoch pre domácnosť. Zber sa začína 35 až 45 dní po výskyte sadeníc. Hybridná forma je najlepšou voľbou pre najstaršie plodiny na hrebeňoch vo vyhrievaných skleníkoch.

Zelentsy charakteristická jasne zelená farba, stredná veľkosť. Dĺžka zelene je 10 až 15 cm Parthenokarpická rastlina s buketovým typom vaječníkov a samičím typom kvitnutia. Povrch zelene je vysoko kopcovitý. Vytvárajú sa dve alebo štyri plody v uzloch. Použitie plodiny je univerzálne.

Výhody a nevýhody

Uhorka „Gunnar f1“ má nielen vynikajúce chuťové vlastnosti a vynikajúce externé údaje, ale aj tieto výhody:

 • po zarastení nezíska Zelentsy tvar „sudovitého“ tvaru;
 • vynikajúce udržiavacie sadzby;
 • vynikajúca mobilita plodín;
 • odroda je vhodná na pestovanie v prvých a druhých zákrutách na hrebeňoch vo filmových a sklenených skleníkových konštrukciách;
 • dobrý výnos pri pestovaní na otvorenom priestranstve;
 • pomerne vysoká odolnosť proti poškodeniu kadosporiózou, múčnatkou, obyčajnou mozaikou uhoriek a žltkavením ciev.

Odroda má univerzálne použitie a je dobrá v čerstvej forme aj ako surovina na morenie a konzervovanie.

Ako pestovať uhorky

Pravidlá vykládky

Hyunárne uhorky hybridnej formy sú veľmi citlivé na dodržiavanie pravidiel pre siatie a pestovanie sadeníc:

 • po zasiatí a pred prvými sadbami by sa mal teplotný režim udržiavať na 26 - 27 ° C;
 • výskyt sadeníc vyžaduje postupné znižovanie teploty na 20 ° C počas dňa a 19 ° C v noci;
 • 24 hodín pred presadením sadeníc na konštantné miesto by sa mala teplota znížiť o niekoľko stupňov;
 • Pôda v čase výsadby by sa mala zahriať na 21 ° C.

Semená by sa mali vysiať na hrebene, keď sa ornica zahrieva na 16 ° C s hĺbkou položenia semien 1,5 - 2,0 cm. Pri pestovaní v nevyhrievaných skleníkových stavbách sa siatie semien uskutočňuje začiatkom mája, a sadenice s 3-4 pravými listami sa vysadia v polovici mája.

Pestovateľská technológia

Otvorený a veľmi kompaktný druh rastlín, ako aj prítomnosť krátkych postranných výhonkov, môžu poskytovať starostlivosť menej náročnú na pracovnú silu a veľmi pohodlný je zber dozretej plodiny.

Schéma rastlinných hnojív kombinovaná so zalievaním po výsadbe sadeníc alebo výskytom štyroch pravých listov na sadeníc na otvorenom priestranstve je štandardom. Je veľmi dôležité používať roztok na báze N, P, K, Mg a Ca s prídavkom Fe - 2 mg / l, Mn - 0,8 mg / l, Cu - 0,1 mg / l, Zn - 0,4 mg / l. , Mo - 0,1 mg / l a B - 0,4 mg / l v nasledujúcich fázach vývoja:

 • počas zakorenenia uhoriek na stále miesto;
 • do bodu štiepenia bodu rastu a na začiatku plodenia;
 • počas obdobia veľkoplodého plodu.

Uhorka "Gunnar f1" sa vyznačuje veľmi vysokou úrovňou produktivity a vyžaduje si zvýšené používanie minerálnych látok. Veľmi efektívne využívanie finančných prostriedkov Radifarm, Calcine, Magnisal a "Humát".

Prvých päť uzlov by malo byť zaslepených na rastline. Ak je v procese rastu nedostatočne teplé a slnečné počasie pozorované, osem uzlov môže byť oslepených. Pred mrežami by sa mala rastlina formovať do jednej stonky, pričom sa odstránia vedľajšie výhonky.

Štipka bodu rastu sa vykonáva za piatym listom po mreži s následným skrútenim drieku okolo mreží. Spodné listy odstráňte ráno alebo večer. Výťažok je v súlade s technológiou pestovania a starostlivosťou 23 kg na meter štvorcový.

Ponúkame vám tiež informácie o vlastnostiach pestovania uhoriek v skleníku.

Recenzie pestovateľov zeleniny

Uhorka „Gunnar f1“ je mnohými hodnotená veľmi pozitívne. Táto odroda sa však často porovnáva s hybridom „Herman“ a považuje ju za vylepšenú formu. Klíčenie semenného materiálu, rovnako ako väčšina holandských semien, je vynikajúce. Na rozdiel od hybridného „nemeckého“ sú rastliny formované veľmi silné, stonky sú silné a aktívne získavajú zelenú hmotu. V každej internode sa tvorí asi 6-8 vaječníkov vo fáze hromadného plodenia a pri vysokokvalitnom osvetlení rastlín.

Uhorky: výber odrody

Ale aj pri nedostatočnom osvetlení je možné získať celkom slušnú úrodu kvalitných uhoriek. Hybrid si, samozrejme, zaslúži pozornosť záhradkárov, je však stále vhodnejší pre malé farmy, ktoré sú vybavené kvalitnými skleníkami a moderným skleníkovým zariadením.


Pozrite si video: GUNNAR F1 hybrid Demo Video (November 2022).