Rada

Popis odrôd astry Nové Anglicko, vlastnosti výsadby a starostlivosti

Popis odrôd astry Nové Anglicko, vlastnosti výsadby a starostlivosti


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Sýta jeseň poteší rôznymi farbami. Ale to sú farby listov, ktoré menia farbu za studena. New England American Aster prináša do chladného počasia kúsok leta. Podľa odrody môžete vidieť dúhové farby obrovských kríkov. Každá rastlina má veľa jasných súkvetí, ktoré nemôžu potešiť oko a rozveseliť sa.

Popis a charakteristika vytrvalých asterov z Nového Anglicka (USA)

Vlasť Nového Anglicka alebo nového belgického astra sa považuje za východné oblasti Severnej Ameriky. Rastie ako krík, tvar je späť pyramídový. Medzi početnými odrodami sú kríky hlavne stredné, vysoké, obrovské - 0,5-2 metre. V obvode sa ker rozprestiera na 80 centimetrov.

Pestované ako trvalka kríkov. Odlišuje sa od ostatných druhov v početnosti stopiek - až 200 kusov na jednom kríku.

Rozširujúci sa koreňový systém astry umožňuje rozmnožovanie rastliny metódou kríkov. Astra sa rýchlo zotavuje.

Dúhová škála farieb umožňuje zdobiť okraje, kvetinové záhony a usporiadať kompozície. Aster New England vyzerá skvele s poddimenzovanými rastlinami. Kvety majú priemer 2 - 4 centimetre. Plátky tŕstia, niekedy v niekoľkých radoch, sedia v krúžku nad rúrkovými. Úzke vzájomné utiahnutie vytvára dojem froté. Pochádza lysá alebo vlnená. V hornej časti rozvetvený. Listy sú kopijovité, sediace, zelené.

Odrody odrôd

Aster New England poteší mnohými odrodami.

Tyčinky ružové

Obrie kríky (1,5 metra) aster Bars Pink majú veľa kvetenstva. Priemer kvetu je 3-4 centimetre. V strede sú tubulárne okvetné lístky žltého, červeného odtieňa. Okolo sedí trstina, jednoduché okvetné lístky ružovej, lilackej farby. Rastlina vyzerá nádherne v skupinách aj jednotlivo. V reze nahrádza jedna stonka trs.

Brauman

Trvalka astra Braumenen s rozširujúcim sa koreňovým systémom. Rozmnožuje sa vegetatívne a semenami. Tiahne sa až do 120 - 130 centimetrov. Rúrkové okvetné lístky vo vnútri sú žlté, špinavo oranžovej farby. Okvetné lístky trstiny sú väčšinou orgovánové. Zdobí kvetinové záhony, kvetinové záhony. V reze vydrží až 2 týždne bez straty vône a vzhľadu.

Rote Stern

Výkonný asterový kríček Rote Stern sa môže natiahnuť až na 150 centimetrov. Obrovský krík s početnými kvetenstvami vyzdobí každú predzáhradku, záhon. Kvety astry pripomínajú harmanček. Vo vnútri kvetenstva sú rúrky, okvetné lístky sú hnedé. Vonkajší krúžok okvetného lístka z trstiny vínová. Potešia kvitnutím v jesennom období - až 30 dní. Ak odstránite sušené kvetenstvo, môže sa predĺžiť doba kvitnutia.

Kostnica

Rovnako krásna paleta asterov Constance. Jeho výška je 180 centimetrov, vyzerá výhodne medzi nízko rastúcimi rastlinami, zelenou trávou. Na kríkoch je 200 stopiek s miniatúrnymi púčikmi 3 centimetre. Stred je orámovaný rúrkovitými lístkami žltej alebo hnedej farby. Vonkajší kruh kvetenstva je orgován. Astra Constance dobre prežíva v severných oblastiach, pretože odoláva teplotám pod nulou až do 7 stupňov.

Dr. Ekener

Astra Doctor Ekener patrí k vysokým odrodám. Rozmnožuje sa odrezkami, rozdeľuje krík, semená. Malé kvetenstvo - do priemeru 4 centimetrov, zhromaždené v kefke. Rúrkové okvetné lístky sú žlté, hnedé. Ligulujúce kvety červenofialového odtieňa. Aster poteší kvitnutím v októbri, keď iné rastliny vyblednú.

V reze zostáva odroda Doctor Ekener nedotknutá až 15 dní za predpokladu, že sa bude voda meniť každý deň. Obdobie môžete predĺžiť striebornou mincou, lyžicou cukru alebo aspirínom. Neodporúča sa vysádzať malé trvalky blízko asterov, budú ich upchávať.

Reprodukcia novobelgického

Astra Novobelgiskaya sa pestuje rôznymi metódami. Vegetatívne: odrezky, rozdeľujúce krík. Semená: metóda sadeníc a iných semenáčikov.

Rozmnožovanie semien

Jednou z metód množenia semien je metóda bez semien. Táto metóda spočíva v zasiatí semien do otvoreného terénu. Semená sa vysádzajú v 3 etapách. Na jeseň sa pripravujú drážky, sejú sa semená. Postele sú hojne napojené a pokryté humusom. V zime sú drážky pripravené vopred. V zime sa kladú semená, ktoré sú pokryté zemou a je vyrobený prístrešok z organických materiálov. Na jar, po mrazoch, je prístrešok odstránený.

Na jar sa semená pred výsadbou vyklíčia alebo namočia. Čerstvo zozbieraný sadivový materiál tieto postupy nepotrebuje.

Semená sa vysievajú do drážok pokrytých 5 mm vrstvou pôdy. Produkujte hojné zalievanie. Výsadbu zakryte alobalom. Keď sa objavia 3-4 pravé listy, sadenice sa potápajú. Vzdialenosť medzi sadenicami je 15 centimetrov.

Akonáhle sa sadenica natiahne až na 10 centimetrov, presadí sa na trvalé miesto. Počas výsadby sa na základe charakteristík zohľadňuje vzdialenosť medzi kríkmi.

Metóda sadeníc

Semená na pestovanie sadeníc sa pred sejbou vyklíčia alebo namočia. Nie je potrebné vertikutovať, pretože semená nemajú hustú kapsulu. Pôda sa na účely dezinfekcie vyleje horúcim roztokom s manganistanom draselným alebo sa zmrazí parou.

Kontajnery môžu byť krabice, jednotlivé rašelinové hrnce. Posledná uvedená možnosť menej poškodzuje koreňový systém a kvety sa rýchlejšie zakoreňujú. Pôda sa zalieva do vlhka.

 1. Semená sú zasadené do hĺbky 1 centimetra a posypané pieskom.
 2. Zakryte nádobu. Teplota v miestnosti sa udržuje na 22 stupňoch.
 3. Keď sa objavia výhonky, prístrešok je odstránený.
 4. Znížte teplotu na 15-16 stupňov.
 5. Keď sa objavia 3 listy, sadenice sa ponoria do samostatných nádob.

Rozdelenie kríkov

Záhradkári často používajú jednoduchú metódu - rozdelenie kríka. Vo veku 3 rokov je rastlina vykopaná a rozdelená na divízie. V každej časti sú tri nové výhonky ponechané s koreňovým systémom. Postup zahŕňa niekoľko funkcií:

 • aktualizuje úľ;
 • objavia sa nové kríky;
 • potrebné pri výmene miesta pristátia.

Existuje druhá možnosť. Bush je ponechaný na mieste. Časť odrežte ostrou lopatou. Potom sú rozdelené na divízie a zasadené na trvalé miesto. Vzdialenosť je udržiavaná - 50x80 alebo 20x30 centimetrov.

Odrezky

Odrežte odrezky z koruny o 15 centimetrov. Vetvička s niekoľkými púčikmi sa pošle do skleníka, aby vytvoril koreňový systém.

Rastúce vlastnosti

Aster New England je nenáročný a v procese pestovania je dôležité splniť iba hlavné požiadavky: zvoliť správny čas a miesto výsadby.

Optimálny čas

Semená sa vysádzajú na otvorenom teréne v troch fázach:

 1. Hlboká jeseň - druhá dekáda novembra.
 2. Zima - sejba je možná od decembra do februára.
 3. Jar - apríl až máj, po mrazoch, keď sa bude otepľovať zem.

Sadenice sa pred výsadbou na otvorenom teréne pestujú 65 dní. Niekde v marci doma vysievajú astru. Rozdelenie kríka sa vykonáva kedykoľvek: na jar, v lete, na jeseň, pred alebo po kvete.

Príprava sadeníc

Sadenice sú pred výsadbou na otvorenom teréne vytvrdené. Teplota je znížená na 10 stupňov. Postup sa vykonáva do 10 dní.

Výber sedadla

Nová belgická astra miluje slnečné oblasti. Tieňované oblasti pomáhajú roztiahnuť výhonky, znižujú počet kvetenstva. Rastlina neznáša studené vetry. Aster netoleruje stojatú vodu. Pred výsadbou by sa mala určiť hĺbka podzemnej vody.

Metóda výsadby

Stredne veľké odrody astry Nového Anglicka sú vysadené podľa schémy 30x50, obrovské - 80x60 centimetrov.

Ako sa starať o kvety?

Počas rastu kvetov sú potrebné jednoduché kroky: napájanie, kŕmenie, boj proti chorobám, škodcom.

Zalievanie a vlhkosť

V horúcom lete je astra Nového Anglicka výdatne zalievaná. Postup sa vykonáva po západe slnka. Nalejte 3 vedrá s vodou pod každý krík. Zalievanie je potrebné aj v čase pučania.

Frekvencia polievania závisí od vlhkosti vzduchu. Čím vyššia je vlhkosť, tým menej polievame. Po zalievaní sa pôda uvoľní. Len majte na pamäti, že korene sa nachádzajú blízko povrchu, takže nemôžete ísť hlbšie ako 5 centimetrov.

Pôda

Astra potrebuje výživnú pôdu s neutrálnou reakciou. Ak je pôda kyslá, pridajte dolomitovú múku alebo vápno.

Vrchný obväz

Aster nový Anglický reaguje na kŕmenie dobre.

 1. Prvé kŕmenie. Minerálne hnojivo sa aplikuje, keď sa objavia 4 listy.
 2. Druhé kŕmenie. V čase pučania sa aplikujú komplexné hnojivá.
 3. Tretie kŕmenie. Počas aktívneho kvitnutia sa aplikuje hnojivo draslík-fosfor.

Teplota

Aster nový Anglický dobre znáša sucho. Rastlinu neuvidíte klesať. Žlté budú iba spodné listy. Odoláva aj jesenným mrazom do 8 stupňov.

Zimná starostlivosť

Zimná odolnosť je hlavnou charakteristikou nových belgických asterov. Ale ani oni neznesú mrazy nad 40 stupňov. V drsných klimatických podmienkach sú kríky na zimu izolované. Ak to chcete urobiť, odrežte stonky tak, aby boli konope. Položte listy, humus na vrch.

Liečba pred škodcami, chorobami

V boji proti fusáriu sa používa roztok s manganistanom draselným. Semená sa namočia na 3 minúty a premyjú sa vodou. Ak je zasiahnutý krík, všetky postihnuté oblasti sú odstránené, spálené. Zdravé astry sa postriekajú Fundazolom.

Múčnatka, sivá hniloba ovplyvňujú v lete trvalky. Dôvody: daždivé počasie, prepad. Kríky sú ošetrené Topazom. Roztoče a vošky útočia na asterobití Novobelgiskaya. Kríky sa postriekajú prípravkom, ktorý je pre včely neškodný, ale pre škodcov smrteľný - Aktofit.

Možné problémy

Kvetinárstvo čelí pri pestovaní asteriónov v Novom Anglicku niektorým výzvam.

 1. Semená nevyklíčia alebo sa neobjavia v malom množstve. Je potrebné použiť čerstvo zozbieraný sadivový materiál. Klíčenie sa každý rok znižuje o 50%. Pri nákupe venujte pozornosť času zberu.
 2. Aster je citlivý na fusárium. Preventívne ošetrenie semien v roztoku manganistanu draselného, ​​splnenie agrotechnických požiadaviek pomôže predchádzať chorobe: miesto výsadby zmeňte po 3 - 5 rokoch, nezasádzajte husto kríky. Sledujte obsah vlhkosti v pôde pod kríkom.
 3. Chudé kvitnutie. Možno kvôli výsadbe kríka v tieni. Z nedostatku slnka sa kvetenstvo zriedi a potom ker nebude vôbec kvitnúť.
 4. Objavila sa choroba hrdze. Asteru teda zakryli smrekovými vetvami. Ihličnany infikujú astru.


Pozri si video: The Great Gildersleeve: New Years Eve at Home. Ben Returns from the Navy. Sells Life Insurance (Február 2023).