Dom a záhrada

Otužilá a zimná odolná angrešt "Prune"

Otužilá a zimná odolná angrešt "Prune"


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Sušené egreše (Ribes uva-crispa) aktívne sa pestuje v záhradách regiónov Ural, Central, Middle Volga. Odroda bola vyšľachtená vo Výskumnom ústave Michurin a je výsledkom kríženia dvoch odrôd: "slivka 259 - 23" a "slivka". V zozname štátneho registra je závod zapísaný od roku 1992.

Funkcie triedy „Prune“

"Sušené slivky" egreše majú celý rad pozitívnych vlastností. Nie je náchylný na múčnatku a je zimu vytrvalý. Pichlavosť rastliny je nízka, čo výrazne uľahčuje starostlivosť o ňu. Bobule sú chutné, ale výnos sa nedá nazývať stabilný.

Údaje o hustote výhonkov a listov sú priemerné. Hroty sú väčšinou sústredené na spodnej časti konárov. Tvar bobúľ je hruškovitý, stredne veľký. Farba ovocia je bohatá na červenú, chuť je sladká a kyslá.

Výhody egrešov

Egreše sú veľmi zdravé. Pomáhajú udržiavať normálny krvný tlak a pôsobia diureticky, čo je dôležité pre tých, ktorí trpia zápalom obličiek. Bobule budú užitočné pre tých, ktorí chcú schudnúť alebo len dobiť batérie.

Ľudia trpiaci na vaskulárne choroby sa odporúča používať strúhané egreše s pridaním cesnaku. Predložená možnosť je tiež vhodná ako doplnok vitamínov v tele.

Vlastnosti odrôd výsadby

Krík „Prune“ nemá rád tieňované oblasti, Preto by ste pre neho mali zvoliť svetlé miesto. Pod korunami starých stromov bude nepohodlný. Medzi mladé stromy môžete zasadiť egreše, ale vzdialenosť medzi nimi by mala byť 2 metre.

Skvelou možnosťou je pestovať odrodu vo vzdialenosti 1,5 metra od živého plota. Po ríbezli alebo malinách by sa kríky nemali vysádzať, pretože pôda po predložených rastlinách zostáva značne ochudobnená.

Odroda „prerez“ by sa nemala vysádzať v nížinách. Výsadba sama o sebe by sa mala vykonávať na jeseň, aby Bush mal čas, aby sa stal silnejším pred chladom. Na jar je tiež možná práca, ale do okamihu, kedy sa púčiky otvoria.

Pred výsadbou sú korene rastliny namočené antibakteriálnym činidlom "Bariéra". Môžete použiť organický prípravok "Ideálny" alebo humát sodný rozpustenie produktu v 5 litroch vody. V predložených zmesiach sú korene rastliny ponechané jeden deň, takže krík následne v pôde dobre zakorení.

Výsadba sadeníc prebieha rovno, koreňový krk sa prehlbuje o 7 cm od úrovne pôdy. Pred umiestnením do jamy sa korene dobre vyrovnajú a potom zaspávajú pôdou. Aby sa pôda zhutnila, zalie sa vodou. Na konci výsadby sa sadba upraví na 5 pukov. Slabé vetvy sa eliminujú a pod kríky sa zavádza humus alebo rašelina. Aby sa sadenice na jeseň nezamŕzali, sú kŕmené a posypané rašelinou alebo pilinami.

Ako pestovať veľké egreše

Starostlivosť

Prezentovaná odroda si vyžaduje nasledujúce opatrovateľské opatrenia:

 • odstránenie buriny v blízkosti kríkov;
 • prerezávanie chorých a starých vetiev;
 • včasné a bohaté zalievanie;
 • mulčovanie a kŕmenie;
 • tvorba koruny na jar;
 • kontrola chorôb a preventívne opatrenia.

Prerezané egreše sú náchylné na choroby, ako sú:

 • Guľová hrdza - na kvetenstvo, vaječníky a lístie sa tvoria vankúšiky žltkastých spór. Túto chorobu sa môžete zbaviť pomocou chemikálií;
 • Múčnatka - na výhonkoch a listoch sa vyskytuje prášková prášková biela farba. V boji proti tejto chorobe sa používajú roztoky síranu meďnatého a manganistanu draselného;
 • antrakóze - na listoch sa objavujú hnedé škvrny. Bojuje sa s chemikáliami.

Po prečítaní príslušného článku na našej webovej stránke sa dozviete, ako správne nasadiť egreše.

Recenzie záhradníkov

Recenzie na stupeň "Prune" pozitívne. Záhradníci sú priťahovaní veľkými bobuľami hrušiek s príjemnou sladkokyslou chuťou a špecifickou arómou. Veľký prínos má aj zloženie ovocia, ktoré obsahuje kyselinu askorbovú a cukor.

Angreštové "sušené slivky" sa môžu konzumovať čerstvé a vyrábané z úrody bobúľ na zimu. Výnos odrody je priemerný - až 14 t / ha, 4 kg na krík. Rastlina je rezistentná na múčnatku, zimu vytrvalú, pichľavo slabú. Z nevýhod stojí za zmienku nestabilita množstva ovocia.

Angrešt: výber odrôd

„Prerezané“ egreše sa v záhradách aktívne pestujú kvôli zimnej vytrvalosti a odolnosti voči múčnatke. Krík dáva nielen chutné, ale aj zdravé bobule. Pichľavé konáre sú nízke, čo výrazne uľahčuje zber ovocia. Jedinou nevýhodou je nestabilita plodiny. Zvyšok odrôd je veľmi dobrý.Komentáre:

 1. Achilles

  Skvelá fráza a aktuálna

 2. Kellett

  I congratulate, what words ..., the excellent idea

 3. Penrod

  Vrátime sa k predmetu

 4. Keshav

  Dnes som o tejto téme veľa čítal.

 5. Tiffney

  Quickly have replied :)

 6. Irwin

  I understand this issue. You can discuss.Napíšte správu