Rada

Opis a vlastnosti tekvicových odrôd na otvorenom teréne

Opis a vlastnosti tekvicových odrôd na otvorenom teréne


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Existuje široká škála vonkajších odrôd tekvice, ktoré budú popísané nižšie. Pre svoju veľkú veľkosť a zlatistú farbu je tekvica považovaná za kráľovnú polí. Pestuje ju veľa pestovateľov zeleniny. Zelenina je bohatá na vitamíny a minerály, chuť sa zachováva počas varenia, dusenia, pečenia.

Všeobecné informácie a klasifikácia

Existujú tri hlavné druhy tekvice:

  1. s pevnými ústami;
  2. veľkoplodé;
  3. muškátový oriešok.

V zeleninových plodinách sú tekvicové odrody každej odrody kríkové alebo popínavé, porciované alebo s veľkým ovocím, sladké a polosladké, s veľkým a malým obsahom semien. Okrem toho sa rozlišujú kŕmne, stolovacie a dekoratívne skupiny zeleninových plodín.

Na vonkajšie pestovanie je vhodný akýkoľvek druh tekvice. Pri výbere berte do úvahy účel budúcej úrody, veľkosť pozemku, klimatické vlastnosti.

Bežná tekvica je jednoročná bylina, s štíhlou, plazivou stonkou dlhou až 8 metrov. Mnoho vetiev - antén - je vytvorených po celej dĺžke valcového alebo fazetového stonky. Listy sú veľké, maľované zeleno-voskovou farbou. Tvar listov môže byť okrúhly trojuholníkový, päťuholníkový, obličkovitý. Na dotyk je povrch listov tvrdý s chmýří.

Rastlina kvitne od júna do jesene. Kvety tekvice v tvare zvonu sú svetlo žlté alebo oranžové farby s príjemnou vôňou. Plody sa tvoria v rôznych tvaroch a môžu sa líšiť farbou. Dužina je žltá alebo oranžová, šťavnatá a sladká.

Maslová tekvica

Ovocie muškátovej zeleniny je sploštené, s výraznou expanziou na báze, stopka je päťuholníková. Odrody skupiny muškátových orieškov sa líšia chuťou, arómou a prínosom z dužiny. Všetky druhy tekvíc sú termofilné a neskoro dozrievajú. Preto sa musí pestovať cez sadenice.

Semená hnedej alebo šedo-žltej farby sa vysievajú v posledné aprílové dni. V prvej polovici júna sa mladé výhonky presádzajú na otvorené terény. Ak plody cez leto nedozreli, potom ich po zbere môžete nechať dozrieť na teplom mieste.

Španielska gitara

Stredná sezóna tekvice Španielska gitara sa vyznačuje podlhovastým tvarom až 75 cm, oranžovou dužinou a vysokou chuťou. Dozrievanie začína po 112 dňoch.

Kôra je tenká, jasne oranžová, povrch je hladký. Dĺžka stoniek rastliny je 4 metre. Líši sa tiež od ostatných tekvicových plodín tým, že hmotnosť dužiny je 95% z celkovej hmotnosti ovocia. Pri správnej starostlivosti hmotnosť zeleniny dosahuje 8 kg.

Kandizovaný

Populárnou odrodou muškátového stola je Candied Gourd. Týka sa stredne neskorej skupiny rastlín. Úplné dozrievanie nastáva za 140 dní. Plody sú široké, sploštené. S dozrievaním sa farba mení zo zelenej na svetlohnedú. Dužina je šťavnatá, oranžovej farby s vysokým obsahom karoténu a cukrov. Hmotnosť jednej zeleniny je 5 kg.

Vitamín

Najobľúbenejšou odrodou tekvice je vitamín. Vyznačuje sa vysokou úrodnosťou, dobrou kvalitou uchovania a prenosnosťou. Dužina je veľmi sladká s príjemnou muškátovou arómou.

Rastlinná kultúra dozrieva neskoro, tekvice úplne dozrievajú po 130 dňoch. Odporúča sa pestovať na sadeniciach v regiónoch s teplým podnebím.

Bičujte rastliny strednej dĺžky. Vitamín tekvica má podlhovastý tvar s hmotnosťou približne 6,5 kg. Šupka je tenká, žltooranžovej farby, s miernym rebrovaním v blízkosti stopky. Buničina je pevná a jemná, jasne oranžovej farby.

Mramor

Odroda tekvice Mramor označuje rastliny s neskorým dozrievaním plodov (uplynie 130 dní). Plody sú veľké, sploštené. Šupka je zvrásnená v šedozelenom odtieni, so svetlošedými škvrnami. Zeleninová hmotnosť dosahuje 10 kg. Interiér je oranžový.

Zozbieraná plodina sa vyznačuje dobrou stálosťou, nepraská a dlho si zachováva šťavnatosť a sladkosť. Odroda je zriedka postihnutá chorobami, najmä bielou hnilobou.

Muscat de Provence

Vysoko výnosnú odrodu Muscat de Provence vyvinuli francúzski chovatelia. Patrí do skupiny stredného dozrievania rastlín, k dozrievaniu ovocia dochádza po 110 dňoch. Na rozdiel od iných druhov a odrôd tekvice má táto rastlina silný kmeň, vysokú odolnosť proti chorobám. Zelenina má plochý guľatý tvar s výraznými okrajmi.

Hustá bledožltá pokožka. Jasne oranžová dužina je chutná, šťavnatá, chrumkavá, obsahuje asi 10% cukrov. Hmotnosť ovocia dosahuje 7 kg.

Orech

Pumpkin Butternut or Nut sa vzťahuje na skoré dozrievanie odrôd a má dlhú trvanlivosť zozbieranej plodiny. Hmotnosť hruškovitej zeleniny je asi 1 kg. Malé množstvo semien sa nachádza v rozšírenej časti tekvice. Farba hustej šupky je jasne oranžová, dužina je sladká s muškátovou arómou.

Súdiac podľa recenzií záhradníkov, nie je ťažké sa o Orechovú tekvicu starať. Hlavnou vecou je zabezpečiť hojné zavlažovanie, pravidelné uvoľňovanie pôdy. Burinu by sme nemali nechať rásť. Pravidelne je potrebné uskutočňovať kopenie, nezabudnite mihalnice zovrieť a aplikovať hnojivá.

Odrody s veľkým ovocím

Veľké odrody sa považujú za veľkoplodé tekvice. Dužina ovocia je sladká, niektoré z nich obsahujú až 15% cukru. Odrody dobre znášajú nízke teploty vzduchu. Semená môžu byť krémovej, bielej alebo hnedej farby. Stonka má zaoblený valcovitý tvar, stonka je bez drážok, listy sú päťuholníkové.

Populárne druhy veľkoplodej tekvice na otvorenom teréne: Titan, Smile, Crocus, Medical, Merchant, Azure. Popis vám umožní zvoliť si najvhodnejšiu odrodu.

Stredná sezónna odroda Kupchikha dozrieva po 112 dňoch. Rastlina vytvára dlhé, silné biče. Priemerná hmotnosť guľatých plodov je 8 kg, ale môže dosiahnuť 20 kg, šupka je oranžovo-žltá. Dužina je oranžová, pevná, šťavnatá a sladká.

Odroda je oceňovaná pre svoju vysokú úrodu, dobrú udržiavateľnú kvalitu a prenosnosť, odolnosť voči chorobám. Buničina sa používa na výrobu obilnín, polievok, štiav.

Tekvicový lampáš

Tekvica odrody Lantern vytvára po 100 dňoch veľké plody až do 7 kg, preto patrí na stolové účely do stredne zrejúcich skupín rastlín. Dužina je oranžová, šťavnatá a chrumkavá. Zozbieraná zelenina sa dlho skladuje, pričom sa zachovajú všetky výživné látky a šťavnatosť.

Riasy rastliny sú dlhé, preto je potrebné zovretie. Poprášenie stoniek pôdou umožňuje rastline vylúčiť ďalšie korene a získať viac výživy pre vývoj.

Ruská kaša

Hranice v polovici sezóny sú charakteristické tekvicou odrody ruskej kaše na stolové použitie. Od okamihu výskytu výhonkov až po dozretie veľkých plodov uplynie 115 dní. Stonka je mohutná, listy sú podlhovasté, tvoria sa až 3-4 ploché guľaté plody. Povrch je oranžový s ružovkastým odtieňom a miernym rebrovaním.

Odroda vykazuje odolnosť voči chorobám, je dobre skladovaná. Dužina je oranžová, šťavnatá a jemná. Je vhodný na výrobu rôznych obilnín, príloh, zemiakovej kaše, džúsu.

Odrody tekvice tvrdé na štekanie

U odrôd tekvice s tvrdým povrchom sa pokožka počas zrenia stáva drevnatou a stáva sa tvrdou. Všetky druhy tekvíc, ktoré patria do tejto skupiny, zrejú skoro. Úrodu môžete zberať koncom augusta. Plody nie sú príliš veľké, ale semená krémovej farby sú veľké a majú vynikajúcu chuť.

Žaluď tekvica

Žaluď sa často označuje ako Žaluď, pretože jeho malé plody svojím vzhľadom pripomínajú žalude. Stolová odroda Žaluď, so skorým dozrievaním.

Dužina je svetlo žltá, šťavnatá, mäkká, s príjemnou vôňou. Koža môže mať rôzne farby: tmavozelenú, oranžovú, oranžovozelenú.

Drdol

Ranná dozrievajúca tekvicová odroda Bun patrí do jedálenskej skupiny. Zrenie ovocia nastáva na 87. deň. Riasy sú krátke, až do dĺžky 1 metra. Na stonke sa vytvára veľa plochých guľatých plodov s malými bielymi pruhmi s hmotnosťou asi 1,5 kg.

Farba šťavnatej dužiny je žltá, s vysokým obsahom vitamínov a karoténu. Zhromaždená veľká plodina sa dlhodobo skladuje a nezhoršuje sa.

Gymnospermy

Spomedzi mnohých odrôd tekvice s tvrdým povrchom má mimoriadny význam typ gymnosperm; popis naznačuje mnoho pozitívnych vlastností. Výraznou črtou je, že semená nie sú pokryté hustou šupkou, ale tenkým filmom. Tento film obsahuje veľa vlákniny.

Plody môžu byť okrúhle, hruškovitého tvaru alebo valcovitého tvaru s miernym rebrovaním. Farba môže byť oranžová, tmavozelená alebo žltá. Všetky odrody sa vyznačujú skorým dozretím ovocia. Už po 3,5 mesiaci môžete zberať úrodu.

Zelená tekvica

Okrem žltých a oranžových odtieňov existujú aj odrody zelenej tekvice. Medzi najobľúbenejšie odrody so zelenou šupkou patria: Princess Frog, Freckle, Acorn, Harlequin, Altair.

Odrody pre moskovský región

Pre moskovský región sú charakteristické nestabilné poveternostné podmienky. Letá môžu byť suché alebo daždivé, na jar sa môžu objaviť mrazy. Preto musia odrody dobre odolávať nepriaznivým faktorom. Na výsadbu by ste si mali zvoliť rovné plochy pozemku, ktoré sú dobre osvetlené slnkom.

Spomedzi všetkých druhov tekvíc si môžete vybrať tú správnu odrodu. Hlavná vec je oboznámiť sa s charakteristikami. V popise musíte venovať pozornosť výnosu, dobe dozrievania zeleninovej plodiny, odolnosti voči chladnému počasiu a chorobám.

Medzi populárne odrody pre moskovský región patria: Gribovskaya, Kroshka, zlatá misa, liečenie, muškát, kandizovaný.

Chit

Osvedčenou odrodou v Rusku je tekvica Kroshka so stredne skorým dozrievaním. Od klíčenia do technickej zrelosti trvá 120 dní. Plody okrúhleho plochého tvaru veľmi nerastú a vážia najviac 3 kg. Farba hustej, drevitej kôry je svetlošedá alebo dokonca takmer biela. Svetložltá dužina je hustá, šťavnatá s vysokým obsahom cukru.

Rastlina vykazuje dobrú odolnosť voči chorobám, najmä proti antraknóze. Plody sú dlho dobre uskladnené. Starostlivosť spočíva v uvoľnení, vytrhaní buriny, zovretí, pravidelnej zálievke a povinnom hnojení.

Obrazne

V kultúre patrí tekvica listová alebo iným spôsobom čierne semeno k jednoročnému druhu. Stonky sú pevné, päťuholníkové na dĺžku môže dosiahnuť 20 metrov. Listy pripomínajú listy fíg (figy).

Plody majú oválny pretiahnutý tvar svetlozelenej alebo bielej farby s tmavozelenými škvrnami a pruhmi. Dužina je šťavnatá, biela. Hmotnosť ovocia je asi 4 kg. Plody sa môžu skladovať 3 roky. Semená neobvyklej čiernej farby, podobné melónovým semiačkam, ale iba dvakrát väčšie.

Sladký koláč

Skorá zrelá odroda Sladký koláč na stolové použitie. Plody s hmotnosťou 2–3 kg sú oranžovočervené, zaoblené, sploštené s výraznými okrajmi. Dužina je žltá, veľmi chutná, šťavnatá a chrumkavá.

Výťažok je trvale vysoký za akýchkoľvek poveternostných podmienok. Plody sú vhodné na krátkodobé skladovanie 3 - 4 mesiace. Semená sú dostatočne veľké, bielo-krémovej farby s výrazným okrajom pozdĺž okraja.

Melón

Melónová tekvica je veľmi sladká, šťavnatá a aromatická, vôňou pripomína zrelý melón. Úplné dozretie plodov nastáva za 100 dní. Veľké tekvice zaobleného, ​​mierne splošteného tvaru, ružovo-oranžovej farby, s hmotnosťou do 30 kg.

V popise odrody sú zaznamenané nenáročnosť, vysoká mrazuvzdornosť a odolnosť proti suchu, dobrá trvanlivosť, vynikajúca chuť. Skvelé pre vonkajšie pestovanie. Melónovú tekvicu je možné pridať do všetkých jedál, ale aj čerstvú.

Pastilka zo šampanského

Originálna odroda je Champagne Pastila. Tvar ovocia je vo forme predĺženej elipsy, šupka je strednej hrúbky, ružovej farby. Šťavnatá a sladká dužina je hustá, jasne oranžovej farby, zaberá takmer celý vnútorný priestor zeleniny. Z buničiny srší príjemná vanilková aróma.

Na jednej stonke sa vytvorí niekoľko plodov s hmotnosťou 2–3 kg. Zozbieraná plodina je dlho dobre skladovaná. Plody sa dajú konzumovať čerstvé alebo spracované.

Úsvit

Veľkoplodá tekvica Zorka je považovaná za najchutnejšiu a najsladšiu zeleninovú plodinu. Dužina obsahuje rekordné množstvo cukru a karoténu. Rastlina patrí k stredne sezónnym odrodám. Obdobie od klíčenia po dozretie ovocia trvá 115 dní.

Rastlina je mohutná, mihalnice stredne dlhé, plody sú tvorené do guľatého splošteného tvaru s hmotnosťou do 7 kg. Povrch tenkej kože je hladký, hlavná farba je šedozelená so šedo-žltými pruhmi a škvrnami. Dužina je jasne oranžovej farby, pevná a sladká.

Mandle

Odroda Almond Pumpkin sa vyznačuje vysokým výnosom. Rastlina patrí k odrodám stredného dozrievania, obdobie trvá 115 dní. Riasy sú silné, dlhé, až 8 metrov dlhé. Tekvice sú zaoblené a mierne sploštené. Povrch je hladký, v blízkosti stopky sa pozoruje ľahké rebrovanie. Hmotnosť plodu dosahuje 5 kg.

Povrch hustej kôry v nevyzretom stave sa vyznačuje zeleným odtieňom, s dozrievaním získava hnedo-oranžovú farbu s pruhmi a škvrnami svetlohnedej farby. Dužina je žltooranžová, šťavnatá, hustá, chrumkavá.

Ruská žena

Jednou z najobľúbenejších odrôd tekvice je ruská žena. Plody sa vyznačujú žiarivo oranžovou farbou, tvarom pripomínajú vretenicu alebo hrušku. Patrí medzi skoro zrelé, vysoko výnosné plodiny odolné voči chladu. Obdobie od klíčenia po dozretie ovocia trvá 90 dní. Bičíky strednej dĺžky. Priemerná hmotnosť tekvíc je 3 - 4 kg s hustou, šťavnatou žltou dužinou a melónovou arómou.

Odroda sa vysádza semenami priamo do otvoreného terénu alebo sadenicami na území Ruska a Ukrajiny. Odroda dobre odoláva chladnému počasiu, ale zle znáša mrazy, preto je potrebné s týmto faktorom pri pestovaní počítať.

Tekvica hokkaido

Japonská tekvica Hokkaido má skoré obdobia dozrievania, vegetačné obdobie trvá priemerne 90 dní. Hrušky v tvare hrušky sú malé, vážia od 1 do 2,5 kg. Tenká kôra môže mať jasne oranžovú, červenú, sivú alebo zelenú farbu. Plody sa dlho skladujú, žltooranžová dužina je šťavnatá, sladká s príjemnou muškátovou arómou.

Odrody pre Sibír, Ural

Sibír sa vyznačuje zachovaním mrazov až do začiatku leta. Tento faktor je potrebné zohľadniť pri výbere najlepšej tekvicovej odrody pre Sibír.

Aby ste si mohli vychutnať mäkkú, šťavnatú a sladkú tekvicu, musíte si vybrať odrody charakterizované mrazuvzdornosťou. Najvhodnejšie odrody sú Smile, Freckle, Rossiyanka.

Terapeutické

Skorá dozrievajúca veľkoplodá odroda je liečivá tekvica. Zrenie ovocia nastáva po 100 dňoch. Hmotnosť je 4,5 kg. Tekvice sú oranžovej farby, sploštené, ale najbežnejšia je šedozelená šupka.

Dužina je oranžovej farby, šťavnatá, aromatická, s príjemnou sladkastou dochuťou. Rastlina dobre znáša nepriaznivé poveternostné podmienky, naďalej sa vyvíja v chlade a je mierne náchylná na škodcov a choroby. Zberaná plodina sa vyznačuje dobrou kvalitou uchovania a prenosnosti.

Perla

Stredne neskorá odroda tekvice Pearl patrí k plodinám s vysokým výnosom. Dospelú plodinu bude možné získať po 110 dňoch. Tvar ovocia môže byť valcovitý, okrúhly, oválny. Zrelá tenká kôra sýtooranžovej farby. Dužina je oranžovožltá, hustá, šťavnatá s muškátovou arómou.

Plody sú veľké, ich hmotnosť dosahuje 8 kg, naťahujú sa v dĺžke až 50 cm.Medzi pozitívne vlastnosti patrí vysoká produktivita, odolnosť proti chladu a odolnosť proti suchu. Zozbieraná plodina sa môže skladovať celú zimu.

Úsmev

Ďalšou zdravou, chutnou a výživnou tekvicou je Smile. Je to plodina s vysokým výnosom a skorým dozrievaním. Na jednej stonke po 90 rokoch dozrieva až 7 okrúhlych plodov sýtej oranžovej farby so svetlými pruhmi.

Tekvicová kôra strednej hrúbky, oranžová dužina, veľmi sladká, hustá s melónovou arómou. Hmotnosť jednej tekvice dosahuje 800 g. Kultúra nemá žiadne špeciálne požiadavky na starostlivosť. Vykazuje odolnosť voči suchu a chladu. Zozbieraná plodina sa skladuje počas celej zimy.

Šedá Volžskaja

Šedá Volžskaja patrí k stredne veľkým a veľkoplodým tekviciam. Zber sa môže začať po 3,5 mesiaci. Hmotnosť zrelých plodov so sivou šupkou dosahuje 9 kg. Zelenina má guľatý tvar, na spodnej časti mierne sploštená. Buničina je krémovo žltá, strednej hustoty a sladkosti.

Odroda dobre odoláva suchu, veľká úroda sa dlho skladuje a ľahko sa prepravuje.

Vosková tekvica alebo Benincasa

Vosková tekvica alebo Benincasa sa dajú dlho skladovať. Chuť a prezentácia sa uchovávajú 2 - 3 roky, pričom je možné ich uložiť v miestnosti. Dužina a semená sa široko používajú vo varení a v medicíne.

Benincasa Wax Gourd je jednoročná rastlina so silným koreňovým systémom. Pohromu je možné predĺžiť až na 4 metre. Plody sú tvorené v guľatom alebo podlhovastom tvare. Priemerná hmotnosť ovocia je 4–5 kg, hmotnosť veľkých tekvíc je 10 kg. Nezrelá šupka je pokrytá lepivým voskovým povlakom. Zrelé plody majú hladký povrch so silnou voskovou vrstvou a bielym kvetom.

Sladké odrody

Stojí za to povedať, že nestačí len vybrať semená sladkej tekvicovej odrody; musíte tiež správne zasiať a pestovať kultúru. Obsah cukru sa môže znížiť v dôsledku chladu, dokonca aj krátkodobo, nedostatku alebo nadmerného množstva vlhkosti, nedostatku minerálnych hnojív.

Medzi odrody, ktoré majú sladkú, šťavnatú dužinu, patria: Atlant, Crumb, Azure, Freckle, Almond. Majú sladkú aromatickú dužinu, ktorá sa používa na prípravu dezertov (džem, konzervy, koláče).

Porcelánová bábika

Zaujímavým tekvicovým hybridom je odroda Porcelain Doll. Vzťahuje sa na rastliny, ktoré dozrievajú neskoro, a začnú zberať po 4 mesiacoch. Nezvyčajná modrá pokožka s výrazným rebrovaním. Hmotnosť každého ovocia dosahuje 10 kg.

Dužina je tmavo oranžovej farby, obsahuje asi 14% cukrov. Buničina sa často používa na detskú výživu. Odroda sa vyznačuje vysokou odolnosťou voči chorobám.

Zlatko

Veľkoplodá tekvica jasne oranžovej farby, stolný účel - zlatíčko. Je to medzisezónna plodina, zber zrelej plodiny sa začína o 3 mesiace. Priemerná hmotnosť guľatých plodov je 3 kg, pri dobrej starostlivosti a priaznivých poveternostných podmienkach dosahuje hmotnosť 10 kg.

Odroda sa udržuje dobre. Riasy sú stredne dlhé, asi 1,5 metra, na každej sa vytvorí 6 plodov. Dužina je oranžová, hustá s vysokým obsahom vitamínov a karoténu. Semená sú veľké, krémovej farby, veľmi chutné.

Med

Všetky známe odrody majú lepšiu chuť ako medová tekvica. Vyznačuje sa skorým dozrievaním. Plodinu je možné zberať po 85 dňoch. Jasne oranžová kôra je tenká, ale veľmi hustá. Buničina je hustá, chrumkavá, šťavnatá, hrubá až 10 cm. Hmotnosť jedného zaobleného ovocia je asi 5 kg, plodina sa dlho uchováva.

Zlatíčko

Vysoko výnosnou stolovou odrodou je Slastenova tekvica. Rastlina má skorú zrelosť. Dobre znáša horúčavy aj sucho. Bičíky sú stredne dlhé, listy sú bledozelené.

Plody sú okrúhleho tvaru, s výraznými segmentmi, s hmotnosťou 5 kg. Kôra je tmavozelená. Dužina je oranžovej farby, chrumkavá, šťavnatá a s vysokým obsahom cukru. Zozbieraná plodina si dlho zachováva svoju chuť.

Zima sladká

Sladká zimná tekvica patrí k neskoro dozrievajúcim, vysoko výnosným odrodám. Od objavenia sa prvých výhonkov po dozretie uplynie 130 dní. Kultúra je stredne veľká, zaoblená, s výraznými segmentmi, s hmotnosťou do 10 kg. Koža je tmavošedá so svetlošedými škvrnami.

Dužina ovocia je oranžová, šťavnatá, hustá s príjemnou vôňou a vysokým obsahom cukru. Odroda je oceňovaná pre svoju chuť, dobrú stálosť, prenosnosť a vysokú odolnosť proti chorobám.

Detský labužník

Tekvicový hybrid Detské lahôdky sa vzťahuje na odrody v polovici sezóny. Zrenie plodov po zasiatí semien nastáva po 4 mesiacoch. Na každej mihalnici sa vytvorí veľa ovocia s hmotnosťou 3 kg. Tvar zeleniny je sploštený, farba hustej kôry je jasne oranžová. Dužina je hustá, šťavnatá, sladká, svetlo žltej farby.

Hybridné odrody

Medzi tekvicovými odrodami sú hybridné odrody cenené pre svoju chuť a kvalitu. Rastliny sa navyše vyznačujú zvýšenou odolnosťou proti nepriaznivým poveternostným podmienkam a chybám v starostlivosti. Názvy populárnych hybridov tekvíc: Kashtanka F1, Obľúbená F1, Pomarančový med F1.

Hybrid Kashtanka na stolové účely sa týka plodín v polovici sezóny. Zber sa začína o 115 dní. Rastlina má dlhé mihalnice s početnými porciovanými plodmi. Tvar ovocia s hmotnosťou 2 kg je plochý, s miernym rebrovaním. Šupka je svetlozelená so svetlošedými pruhmi.

Chuťové vlastnosti hybridu Kashtanka sú vysoké, pestovatelia zeleniny dostávajú trvale vysoký výnos, aj keď nie sú dodržané agrotechnické požiadavky a nepriaznivé poveternostné podmienky, plodina je vhodná na dlhodobé skladovanie.

Hybridná Lyubimitsa sa považuje za strednú sezónu. Vegetačné obdobie trvá 120 dní. Stolová zelenina. Rastlina vytvára dlhé mihalnice s mnohými porciovanými tekvicami. Plody s hmotnosťou 2,5 kg sú ploché a okrúhle, šupka je tmavozelená so svetlozelenými pruhmi.

Dužina ovocia je jasne žltá, šťavnatá, hustá a aromatická. Vhodné pre diétne a detské jedlá. Zozbieraná plodina je vhodná na dlhodobé skladovanie.


Pozri si video: Tekvica-zdobenie tekvice (Február 2023).