Tajnosť

Angrešt „Malachite“: veľké a zdravé bobule

Angrešt „Malachite“: veľké a zdravé bobule


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Angrešt "Malachite" - odroda, ktorá patrí do priemerného obdobia zrenia. Bola chovaná v záhradníckom ústave pomenovanom po I.V.Michuríne ako výsledok kríženia druhov a čiernych negusov. Odroda sa od roku 1959 aktívne využíva v oblastiach strednej, severnej, uralskej a čiernej Zeme.

Hlavné vlastnosti odrody

Krava egreše je pomerne hustá. Výstrely majú zelenú farbu, nerafinované. Pichlavosť rastliny je priemerná, tŕne sú väčšinou jednoduché. Obličky majú tmavohnedú farbu, majú vajcovitý tvar, sú zvýraznené nahor.

Listy sú konkávne, veľké, dospievajúce. Žily nie sú maľované, spodná časť listu je rovná. Petiole má priemernú hrúbku. Kvety majú svetlú farbu, strednú veľkosť.

Bobule sú zelené, veľké a voskovité. Majú tenkú pokožku, silné zvracanie. Chuť je príjemná, rozsah bobúľ je univerzálny.

Odroda je odolná voči nízkym teplotám a suchu. Priemerný výnos je asi 12 ton na hektár. Egreše sú odolné voči múčnatke. Ďalšou výhodou sú veľké bobule.

Užitočné vlastnosti bobúľ

Angreštový bobule obsahuje veľké množstvo makro- a mikroelementov. Obsahuje tiež látky ako:

  • vitamíny;
  • triesloviny;
  • karotén;
  • pektín;
  • organické kyseliny.

Používanie egrešov v potravinách má diuretický, choleretický a laxatívny účinok. V kombinácii s medom môžu bobule pomôcť vyrovnať sa s kožnými chorobami, anémiou, chorobami ďasien a zubov. Egreše aktívne odstraňujú toxíny, soli, rádionuklidy z ľudského tela. Znižuje tiež cholesterol, dodáva silu.

Ako zasadiť kríky

Kríky angreštu sa vysádzajú na jar alebo na jeseň. Na jar by ste mali mať čas vysadiť rastlinu po rozmrazení pôdy, ale púčiky sa ešte opuchli. Ak neskôr zasadíte egreše, je nepravdepodobné, že by ste zakorenili.

Na jeseň sa výsadba uskutočňuje 5 týždňov pred začiatkom mrazu. Počas tohto obdobia sa v kroví vyvinie koreňový systém.

Počas výsadby je dôležité nechať určitú vzdialenosť medzi kríkmi. Malo by byť viac ako meter. Optimálna hĺbka jamy pre výsadbu jednoročných kríkov je 0,5 m. Pred výsadbou sa odporúča v nej vyrábať hnojivá.

Správna starostlivosť o rýchly vývoj

Aby sa egrešový krík dobre vyvíjal, je potrebné sa oň riadne starať. Rastlina vyžaduje celý rad opatrovateľských prác.

Angreštový „Malachit“: vlastnosti odrody

Orba

Uvoľňovacie práce by sa mali vykonávať pravidelne. Hustá pôda sa vykopáva lopatou a sypká pôda je mierne „načechraná“ vidličkou. Je dôležité a zbaviť sa buriny včas, v opačnom prípade sa bude hromadiť vlhkosť v blízkosti spodnej časti puzdra, čo povedie k tvorbe vírusov.

Pridanie obväzov

Pretože egreše dávajú veľa ovocia, vyžaduje veľké množstvo vrchných dresingov. Na jednom kríži štandardne:

  • chlorid draselný - 20 gramov;
  • kompost alebo hnoj - 10 kilogramov;
  • ľadnička - 40 gramov;
  • superfosfát - 80 gramov.

Počas roka sa hnojivá aplikujú dvakrát. Prvý obliekanie sa vykonáva okamžite po odkvitnutí. Druhé hnojenie sa vykonáva po zbere bobúľ.

Vykonávaním prerezávanie

Tvorba angreštových kríkov je jednou z najdôležitejších etáp starostlivosti. Počas prevádzky sa odstráni časť koreňov a odrežú sa kostrové vetvy. Od štvrtého roku života kríka zahŕňa prerezávanie zabraňovanie zahusťovaniu koruny. V tomto prípade sa plodina bude rozvíjať na vetvách, ktoré majú asi 3 roky, takže zvyšné vetvy sa môžu skrátiť.

Kontrola škodcov

Angreš je často napadnutý takým hmyzom, ako sú pily, mory a vošky. Biologické výrobky, kalbofos a tinktúra popola pomáhajú chrániť rastliny pred inváziou škodcov. Práce sa vykonávajú na jar, a ak to nepomôže, opakujú sa po rozkvetu.

Krava angreštu by sa mala chrániť pred múčnatkou, napriek tomu, že v predloženej odrode nie je taká bežná. Jeho vzhľad je charakterizovaný sivými škvrnami na výhonkoch a listoch. Na ošetrenie rastliny pred uvedeným ochorením sa používajú roztoky síranu železa a jedlej sódy. Liečba by sa mala vykonávať okamžite po zistení choroby.

Možno vás bude zaujímať aj článok, v ktorom hovoríme o tom, ako sa zbaviť múčnatky na egrešoch.

Recenzie záhradníkov o odrode

Tí, ktorí už majú angrešt odrody "Malachite", je potrebné poznamenať, že má veľké bobule. Plody pôsobia priehľadne, majú sladkú chuť. Z mín, je potrebné poznamenať, že Bush má pomerne dlhé hroty umiestnené blízko seba.

Ako zasadiť egreše

Angreštová odroda Malachit je cenená pre veľké a šťavnaté bobule. Plodina poskytuje stabilnú rastlinu, nevykazuje žiadne zvláštne podmienky na starostlivosť. Pri pestovaní kríkov by sa mala venovať osobitná pozornosť uvoľneniu pôdy a jej ochrane pred škodcami. Dôležitú úlohu hrá orezanie.