Rada

Charakteristika a popis odrody rajčiakov King of Kings, jej výnos

Charakteristika a popis odrody rajčiakov King of Kings, jej výnos


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Vývoj chovu rôznych výskumných ústavov naďalej poteší milovníkov poľnohospodárstva originálnymi novinkami. Pomerne nedávno sa objavil nový paradajkový kráľ. Zaradený do registra Ruskej federácie v polovici 2000-tych rokov. Toto je komplexný hybrid, ktorého semená je možné kúpiť iba v obchode. Ale preto je to zaujímavé pre štúdium v ​​súkromnej ekonomike.

Má veľa príbuzných. Napríklad odroda Golden King sa dobre zakorení na letnej chate. Jeho plody nie sú také veľké, sú dobré nielen na prípravu čerstvých šalátov. Plody paradajok Golden King sú dobré na konzervovanie.

Popis

Vysoká odroda (neurčitá). Výška dosahuje 1,5 - 1,8 m. Silne sa rozvetvujúci ker. Priemerná listnatosť. Prvá kefa sa vytvorí po 9 listoch, potom prichádza po každom treťom. Počet stoniek je 1 - 2.

Ako vidíte z popisu, krík tejto výšky nie je schopný držať paradajky sám. Je nevyhnutné ho pripútať k silnej podpore, ktorá sa vykonáva počas rastu, a to až trikrát za sezónu.

Ovocie

Odroda spĺňa svoje ambiciózne meno. Paradajky Kráľ kráľov rastú na kríkoch tejto výšky s nasledujúcimi vlastnosťami:

 1. Veľká veľkosť. Priemerná hmotnosť veľkých plodov je 1300 - 1500 gramov. Minimum je 300 gramov.
 2. Počet komôr je 4 - 8.
 3. Obsah sušiny je až 10%.
 4. Farba je jasne červená. Najbližší príbuzný, odroda Pink King, má ružovkastú farbu.
 5. Príjemná, sladká, kyslá chuť. Vo svojom zložení obsahuje okrem stopových prvkov, fruktózy, antioxidantov, veľké množstvo vitamínu C.
 6. Paradajky sú rozdelené na 5 kusov na kefu.
 7. Tvar je okrúhly.
 8. Rebrovanie je slabé.
 9. Skladuje dobre. Prenosné. Plody si zachovávajú svoju prezentáciu až 35 - 40 dní po zbere.

Rodina hybridov je dosť rozmanitá. Môžete vysadiť odrodu Golden King. Má šťavnatú zlatistú farbu. Vlastnosti a opis odrody sú si dosť podobné, podmienky zadržania sú tiež dosť podobné. Odroda Golden King má nižšiu priemernú hmotnosť, plody vážia až 500 gramov.

Odroda sa považuje za šalátovú odrodu. Perfektné na džúsy, omáčky, koláče, paradajkový džús alebo kastróly. Na konzervovanie je nevhodný, pretože je veľký.

Rastie

Rastie dobre na Ukrajine, v Moldavsku. V severnejších šírkach to začína byť vrtošivé a vyžaduje to údržbu skleníka. V regiónoch s krátkymi letami sa dobre nezakorení, vyžaduje bohaté slnečné žiarenie. Podľa recenzií pestovateľov zeleniny je možné pestovať pomocou umelého osvetlenia.

Údržba skleníkov zahŕňa pravidelnú:

 • vrchný obväz;
 • zalievanie;
 • vysielanie.

Priemerná teplota pre priaznivý rast je +18 - 25 stupňov. Miluje chladné, slnečné leto. Prvé plody je možné získať za 110 - 120 dní po vyklíčení semien. Milovníkom stredne veľkého ovocia možno odporučiť odrodu King King. Paradajka má podobné podmienky uchovávania, ale plody sú menšie - 300 - 500 gramov.

Kultúru sa odporúča pestovať v skleníkoch. Toto je skutočný kráľ všetkých paradajok, vyžaduje si úctu k sebe. Napriek dobrej miere prežitia a odolnosti proti nepriaznivým účinkom pôdnych baktérií má pri namáhaní svoje vlastné vlastnosti. Kultúra je kritická voči náhlym zmenám podmienok zadržania.

Tie obsahujú:

 • teplotný režim;
 • vlhkosť;
 • frekvencia zavlažovania;
 • stav pôdy;
 • pravidelné kŕmenie.

Všetky tieto faktory možno ľahko vytvoriť v skleníkových podmienkach bez toho, aby sme sa spoliehali na rozmary prírody.

Sadenica

Vysádzajú sa do sadeníc. Podľa recenzií záhradníkov začínajú semená klíčiť 30 - 35 dní pred výsadbou na zemi. Pozemok je pripravený vopred. Požadované Ph od 6,2 do 6,8. Ak má oblasť pôdu s vysokou úrovňou kyslosti, môžete ju ošetriť slabým roztokom vápna.

Pri výsadbe semien sa vykonáva jednoduchý postup. Semienko sa namočí na 10 minút do teplej vody. To stačí na to, aby životaschopné semená absorbovali vlhkosť a pripravili sa na rast. Klesnú na dno. Nepodobný materiál sa dá ľahko odstrániť z povrchu nádoby. Ako hovoria recenzie fanúšikov, riziko straty časti sadeníc s takýmto spracovaním je minimálne.

Potom sa vhodné semená dôkladne vysušia. Na tieto účely môžete použiť bežný domáci sušič vlasov. Teplota výstupného vzduchu by nemala presiahnuť +40 stupňov.

Hotový materiál sa spracuje slabým roztokom manganistanu draselného, ​​prepláchne sa pol hodiny a potom sa opäť vysuší. Takto ho ochránite pred baktériami.

Sadenice sa pestujú doma, v skleníkových podmienkach. Vyzerá ako medová paradajka, vyvíja sa zhruba v rovnakom čase.

Na vytvorenie zloženia pôdy môžete použiť:

 • rašelinové tablety;
 • komplexné hnojivá;
 • superfosfát;
 • močovina.

Rastliny sú zvyčajne umiestnené v priestranných, dobre osvetlených miestnostiach. Za prítomnosti plného osvetlenia budú sadenice väčšie.

Odporúča sa použiť dodatočné podsvietenie s monochromatickým žiarením červeného, ​​modrého a zeleného spektra. To stimuluje harmonický rast kultúry.

Vrchný obväz vykonávame postupne:

 1. Po výskyte prvých plnohodnotných listov.
 2. Po ukončení ponoru.
 3. 15. deň.
 4. Tesne pred vystúpením.

Keď dosiahnete 15 - 20 cm, môžete naplánovať pristátie. Rastlina rastie veľká, pre normálny vývoj vyžaduje väčšiu plochu. Na 1 štvorcový m zvyčajne hosteska vyrástla 2, maximálne 3 kríky.

Na letnej chate chystáme pozemok podobného zloženia a množstva minerálnych a organických hnojív. Sadte sadenice, vyformovaný koreňový systém nasmerujte do oblasti plánovaného zavlažovania. Po výsadbe nezabudnite niekoľko dní polievať. Adaptačné obdobie je pre kultúru veľmi dôležité - konečný úspech závisí od času, ktorý uplynie.

Nezabudnite na striedanie plodín. Ak bola v predchádzajúcej sezóne vyšľachtená odroda Honey King, je najlepšie naplánovať záhony na mieste, kde rástla strukovinová kultúra. Pôda je tu bohatá na dusík, čo bude mať priaznivý vplyv na rast rastlín čeľade Solanaceae. Je potrebné upraviť zloženie obväzov, mali by obsahovať menej dusíka.

Týmto popisom paradajkového kráľa kráľov sa to nekončí. Napriek skutočnosti, že semená sú dosť drahé, sú podrobené špeciálnemu ošetreniu pred predajom. Hybrid je zložitý, to znamená, že nemá zmysel zbierať osivo svojpomocne. Má to však svoje výhody: výrobná spoločnosť zabezpečuje sterilný rozvoj kultúry a šanca na zachytenie akýchkoľvek chorôb zavlečených z pôdy je minimálna.


Pozri si video: HDZ 23 2018 ŠPECIÁL PARADAJKY RAKÚSKO (Január 2023).