Rada

Recept na varenie sušených paradajok na zimu v sušičke na zeleninu

Recept na varenie sušených paradajok na zimu v sušičke na zeleninu


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Môžete si pripraviť sušené paradajky v sušičke na použitie počas zimného obdobia svojpomocne. Sušia sa v lete, keď je zelenina relatívne lacná. Náklady na takúto stredomorskú úrodu na zimu budú niekoľkonásobne lacnejšie ako sušené paradajky v zakúpených pohároch. Ak je to potrebné, môžete ingrediencie zmeniť podľa svojich preferencií.

Aby ste ich počas spracovania okorenili, recepty vám umožňujú pridať nasledujúce korenie:

  • oregano;
  • tymián;
  • bazalka;
  • korenené korenie;
  • citrónová kôra a ďalšie.

Sušenie na zimu je možné vykonať niekoľkými spôsobmi: na slnku, v rúre alebo v špeciálne zakúpenej sušičke. Podľa používateľov sú sušené paradajky v elektrickej sušičke porovnateľné so sušenou zeleninou dvoma inými spôsobmi. Nie vždy je slnko aktívne, sú daždivé dni a konvekčná rúra čerpá veľa elektriny a príliš ohrieva už aj tak vysokú teplotu kuchyne.

Pec plynového sporáka určite nie je vhodná na sušenie zeleniny, pretože nie je možné urobiť oheň požadovanej intenzity na udržanie požadovanej teploty. Okrem toho sa nerovnomerne zahrieva: niektoré plátky paradajok sa môžu spáliť, iné zostanú nevysušené.

Proces varenia v špeciálnej sušičke

Jedná sa o veľmi jednoduchý a cenovo dostupný spôsob sušenia paradajok. Na varenie budete potrebovať:

  • 5 kg paradajok;
  • balzamikový ocot - 3 lyžičky;
  • slnečnicový olej - 150 g;
  • korenie, soľ a cukor;
  • cesnak.

Ak chcete pripraviť sušené paradajky doma, mali by ste si kúpiť zeleninu s pevným stredom. Túto vlastnosť zvyčajne vlastnia odrody rajčiakov vo forme sliviek. Majú vhodnú malú veľkosť a podlhovastý tvar. Okrem toho sa vo vašej záhrade ľahko pestujú.

Príprava zeleniny

Pred prípravou sušených paradajok na zimu je potrebné ich poriadne umyť a osušiť uterákom.

Zrelé vzorky sa vyberajú bez viditeľného poškodenia vo forme zárezov alebo hniloby. Je vhodné vyberať malé ovocie rovnakej veľkosti, aby bola rovnaká doba varenia.

Ak sú paradajky príliš šťavnaté, potom sa z nich malou lyžičkou odstránia semená a šťava bez toho, aby sa narušili priečky. Vybrané centrum je možné zmraziť a potom použiť ako prísadu pri príprave jedál, do ktorých sa pridávajú čerstvé paradajky (prívarky, polievky, omáčky).

U slivkových odrôd nie je potrebné odstraňovať semená - práve tie robia zo sušených paradajok originálnu chuť. Potom sa takto pripravené polovice položia na 10 - 15 minút, nakrájame ich na papierovú utierku, aby odtekala šťava. To urýchli proces sušenia.

Korenie

Korenie používané pre sušené paradajky musí byť suché. Tieto koreniny majú intenzívnejšiu arómu. V menšej nádobe zmiešame dochucovadlá so soľou a cukrom. Nie je potrebné dodržiavať žiadne proporcie. Provensálske bylinky a bazalka sa považujú za dobrý doplnok pre takúto prípravu, nie každý ich však má rád. Môžete použiť akékoľvek korenie, ktoré sa vám páči, napríklad mleté ​​čierne korenie, sušený kôpor a petržlenová vňať.

Na sušenie je lepšie použiť hrubozrnnú soľ, pretože jemná soľ sa rýchlo roztopí a môže z ovocia stiecť. V tomto procese sa cukor pridáva nielen ako konzervačný prostriedok - dodáva chute hotových paradajok originalitu. Ale ak kategoricky nevítate korenie, potom niektoré recepty umožňujú sušenie bez nich, iba mierne pridanie paradajok.

Sušenie a sušenie zeleniny

Tesne pred vložením zeleniny do sušičky ju posypte korením a mierne pokvapkajte slnečnicovým alebo olivovým olejom. Potom sú paradajky rozložené na sušičke v rovnomernej vrstve, nakrájané na plátky. Recepty na sušenie paradajok sa v tejto fáze neodporúčajú používať ako prísadu na ochutenie cesnaku: môže to mať nepriaznivý vplyv na arómu hotového výrobku.

Po zapnutí sušičky by to malo trvať od 10 do 16 hodín. Čas sa líši v závislosti od veľkosti ovocia, jeho šťavnatosti, výkonu prístroja a zvolenej teploty. Optimálny parameter je 50 stupňov.

Počas procesu sušenia sa odporúča palety vymeniť. Vlhkosť by sa mala úplne odpariť. Ak sa v priebehu sušenia pod niektorými paradajkami objaví mláka, musí sa blotovať obrúskom. Hlavná vec je, že zelenina nevyschne: paradajky si musia zachovať svoju pružnosť. To sa dá skontrolovať ich stlačením: ak sa z paradajok neuvoľní žiadna tekutina, potom je zelenina pripravená. Pravidelne ich musíte dvakrát skontrolovať a hotové kúsky vybrať zo sušičky.

Vo dne suché. Sušičku môžete dať skoro ráno, aby bolo všetko večer pripravené. Fičanie na preskupovacích vaničkách je cez deň jednoduchšie.

Po uvarení sa sušička vypne, ale zelenina v nej zostáva, kým úplne nevychladne, a v tomto čase sa pripravuje náplň.

Príprava nalievania a vloženie do nádoby

Na nalievanie paradajok sa tradične používa olivový olej. Môžete ich ale spracovať rafinovanou slnečnicou, ktorá nemá žiadny zápach. Slnečnica nasiaknutá vôňou korenia a bylín bude podobná olivám. Kombinujte teda rastlinný olej s octom a posekanými strúčikmi cesnaku. Potom nalejte časť pripravenej plnky na dno sterilizovanej nádoby a vyložte vrstvu paradajok. Potom opäť nalejte pripravenú zmes.

V procese kladenia musíte zabezpečiť, aby nezostali vzduchové bubliny. V hornej časti nádoby by mala byť náplň, asi o 1 cm vyššia ako sušené paradajky. Potom je možné pripravené konzervované jedlo zrolovať so sterilným vekom. Uchovávajte v chladničke. Po týždni je možné použiť hotové paradajky.

Ak bude sušená zelenina krátkodobo uskladnená, môžete ju naplniť studeným nalievaním, stačí pridať trochu balzamikového octu. Pri príprave na zimu by ste ale mali olej rozohriať korením, až kým nezovrie.

Skladovanie a použitie

Sušené paradajky môžete skladovať jednoducho v suchej nádobe s vekom alebo v papierovom vrecku, ale v chladničke a pred použitím ich naparujte v teplej vode. Recepty na ich prípravu sa líšia iba v prítomnosti náplne.

Táto porcia paradajok vyprodukuje iba dva 400-gramové poháre. Paradajky sušené v sušičke na zeleninu je možné skladovať v chladničke asi 6 mesiacov. Pre malú rodinu stačí pripraviť na zimu 4 - 5 zaváracích pohárov.

Početné recepty používajú sušenú zeleninu na pridanie k prvým chodom alebo k pečeniu. Majú originálnu arómu a neuveriteľnú chuť. Pridávajú sa do šalátov, omáčok na špagety alebo k mäsu. Chutné, keď sa pridá na pizzu.

Podávajú sa ako samostatné občerstvenie spolu s bruschettou alebo syrom. Používa sa ako prísada do sendviča. Lahodnosť získate napríklad tým, že na hrianku dáte list bazalky, pár plátkov sušených paradajok a kruh mozzarelly.


Pozri si video: Skladování kořenové zeleniny (Február 2023).