Dom a záhrada

Ficus Microcarp: vlastnosti domácej starostlivosti

Ficus Microcarp: vlastnosti domácej starostlivosti


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ficus sa už dlho usadil v obytných priestoroch a kanceláriách. V našej krajine si táto izbová rastlina získala druhú vlnu popularity a stala sa neoddeliteľnou súčasťou interiérového dizajnu.

Všeobecné informácie

Ficus Microcarpus, z latinčiny Ficus Microcarpa, Je to vždyzelený strom, ktorého vlasťou sú tropické a subtropické lesy v juhovýchodnej Ázii. Tento fikus je tiež dosť rozšírený v južnej Číne a severnej Austrálii.

Názov tohto fikusu v preklade znamená „malé ovocie“. Charakteristickým rysom rastliny je prítomnosť holého koreňového systému, ktorý je schopný vytvárať bizarné a nezvyčajné tvary. To vám umožní vytvoriť originálny a veľmi atraktívny bonsai z fikusu Microcarp.

Listy tejto rastliny majú oválny, podlhovastý a mierne špicatý tvar. V prirodzených podmienkach rastu môže tento druh fíkusu dosiahnuť výšku 25 metrov. Prípady pre izbovú kvetinárstvo presahujú výšku jeden a pol metra.

Tvary rastlín

V interiérovom kvetinárstve sú okrem rastlín, ktoré majú bohaté zelené listy, pestré formy fikusu Microcarp obzvlášť populárne, alebo Variegata. Tento druh fikusu vyžaduje jasnejšie osvetlenie ako materská rastlina. Ak tak neurobí, má negatívny vplyv na zmenu farby listov.

Ficus Ginseng (Ficus ginseng, alebo Ficus ginseng) je rastlina s vymysleným opuchnutým koreňovým systémom, ktorá pripomína korene ženšenu. Takéto korene sa tvoria v dôsledku vystavenia osobitným hormonálnym látkam a hnojivám používaným v štádiu rozmnožovania osiva. Je nemožné získať takúto formu koreňového systému šírením fikusov.

Starostlivosť o ficus ginseng je podobná starostlivosti o bežné druhy ficus, jediným rozdielom je implementácia častejšieho a hlbšieho prerezávania. Hlavné zameranie je na koreňový systém, ako aj na výživu izbovej rastliny. Nedostatky živín prispievajú k príjmu potravy z koreňového systému do výhonkov, čo spôsobuje vyčerpanie a zvrásnenie koreňov.

Ficus Microcarp: Výsadba a starostlivosť

Funkcie starostlivosti

Starostlivosť o rastlinu je dosť náročná. Všetky udalosti však nie sú ťažké ani pre začiatočníkov, ktorí pestujú kvetinárky fikusu.

Výber umiestnenia a osvetlenie

Ficus Microcarpus nepotrebuje neustále a bohaté osvetlenie. Ak si musíte na kultiváciu zvoliť príliš tmavé miesto, mali by ste použiť fytolampy, ktoré vytvoria efektívne zvýraznenie. Okrem toho by osvetlenie malo byť úmerné teplotnému režimu. Pri vyšších teplotách by sa mal zvýšiť stupeň osvetlenia rastliny.

Zalievanie

Pokiaľ ide o zavlažovacie opatrenia, vyznačuje sa fikus Microcarpus nenáročnosťou. Polievanie by malo byť mierne. Nemalo by sa povoliť významné presušenie pôdy v kvetináčoch. Na zavlažovanie, a ak je to potrebné, a na postrek listov, používajte usadenú vodu pri izbovej teplote. Príliš veľa a časté zalievanie mikrokarpsu môže spôsobiť poškodenie rastlín koreňovou hnilobou a výskyt tmavých škvŕn na listoch.

Vrchný obväz

Ficus Mikrokarp potrebuje ďalšie hnojenie v štádiu aktívnej vegetácie, ktorá pripadá na obdobie od začiatku jari do prvej dekády jesene. Hnojivá sa musia aplikovať dvakrát mesačne. Postup sa vykonáva po ukončení zavlažovacích opatrení. Na tento účel sa odporúča používať univerzálne lieky. V chladnom období je dovolené aplikáciu hnojiva znížiť na polovicu.

Prerezávanie

Orezávanie pre Ficus Microcarpus je veľmi dôležité. Hlavnou podmienkou je včasná a správna implementácia.

Pravidlá a možnosti

Aby sa vytvorila najkrajšia a veľkolepá koruna fíkusu, odporúča sa pravidelné orezávanie. Za najlepší čas na usporiadanie takejto udalosti možno považovať jarné alebo jesenné obdobie, keď rastlina ešte neprešla do vegetačnej fázy alebo už ukončila aktívny vývoj a pripravuje sa na spánkovú fázu.

Podľa potreby je potrebné tvoriť štandardné vyrezávanie fikusu mikrokarpsu. a odstránenie nielen ďalších vetiev, ale aj zarastených listov. Odporúča sa formovať rastlinu jednoduchým prerezávaním, čím sa zabráni predĺženiu vetiev fíkusu. V tomto prípade začínajú nové výhonky rásť od samého základu.

Bonsai strom

Tvorba fikusu Microcarp vo forme elegantného a veľmi štýlového bonsaje je fascinujúcim, ale skôr zdĺhavým procesom. Spočiatku sa fikus mikrokarpsu vysadí semenami. Ďalej je izbová rastlina niekoľkokrát transplantovaná, aby sa získal veľký fikus s masívnym koreňovým systémom. Potom vykopne a stonka rastliny sa odreže.

Zvyšný koreň je zasadený do kontajnera tak, že podstatná časť koreňového systému je umiestnená na povrchu. Po čase exponovaná časť koreňového systému rastliny získa tmavú farbu a zakryje sa kôrou. V hornej časti rastliny dochádza k tvorbe koruny. Orezávanie sa vykonáva na odstránenie prebytočných vetiev a zarasteného lístia.

Možno vás bude zaujímať aj článok, v ktorom hovoríme o tom, ako sa starať o bonsai.

Rastúce problémy

Rastlina je dosť vytrvalá a dobrá starostlivosť chráni fikus pred chorobami a škodcami. Napriek tomu sa niekedy môžu vyskytnúť určité problémy charakteristické pre akýkoľvek druh fikusu.

Jesenné lístie

Pri nedostatočnej vlhkosti v miestnosti, kde sa pestuje fikus Microcarp, sa pestovateľ môže stretnúť s takým hmyzím škodcom, ako je roztoče. Tieto parazity využívajú šťavu izbovej rastliny na výživu a rýchlo oslabujú a oslabujú rastlinu, čo spôsobuje nadmerný pokles lístia.

Prirodzená strata listov na dolných vrstvách vetiev je zanedbateľná a súvisí s prírodnými procesmi. Pri umiestňovaní rastlín do prievanu, ako aj pri poklese teploty, zalievaní v zime, nedostatočnom osvetlení a nadmernom vysušení pôdy v kvetináčoch sa veľmi často pozoruje rozsiahly výtok listov.

Iné problémy

Ak vykonávate príliš časté alebo bohaté zalievanie fikusu Microcarp, potom môže byť rastlina ovplyvnená koreňovou hnilobou, ktorá je sprevádzaná výskytom charakteristických tmavých škvŕn na listoch. Fikus môže byť okrem toho ovplyvnený škodcami, ako sú molice, vošky, múčniky, strapce a hmyz z mierky. Aby sa zachovala imunita rastliny, je potrebné postrekovať dvakrát mesačne pridaním Epiny.

Mikrokarpát Ficus: Root Rot

Kvetinárstva by mali brať do úvahy skutočnosť, že fikus Microcarpus potrebuje mäkkú pristávaciu pôdu. Odporúča sa uvoľniť pôdu najmenej raz za dva týždne. Ficus sa okrem toho nemôže umiestniť do bezprostrednej blízkosti radiátorov alebo prievanu. Rastlina by mala mať od prvých dní trvalé miesto kvôli zlej adaptabilite na meniace sa podmienky pestovania.Komentáre:

 1. Maugal

  UUURRAAAA, KONEČNE, ZABER

 2. Abdul-Ghaf

  Authoritative point of view, funny ...

 3. Mikale

  I thought, and removed his idea

 4. Pasquale

  I am firmly convinced that you are wrong. Čas ukáže.

 5. Bak

  Interesting theme, I will take part.Napíšte správu