Rada

Popis odrody paradajok Millionaire, jej charakteristík a kultivácie

Popis odrody paradajok Millionaire, jej charakteristík a kultivácie


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Tomato Millionaire je vysoká odroda paradajok. Veľké ovocie má vynikajúce chuťové vlastnosti. Kultúra je odolná voči chorobám, preto škodcom podľahne len zriedka. Milionár je vhodný na pestovanie v akejkoľvek pôde. Odroda paradajok sa často vyskytuje v letných chatkách a v blízkosti súkromných domov.

Vlastnosti ovocia

Na kríkoch vyrastajú tmavo ružové plody so šťavnatou dužinou. Tvar je zaoblený, na koncoch mierne sploštený. Spravidla plody dozrievajú súčasne. Vďaka tejto vlastnosti sa odroda používa na prípravu konzervovaných šalátov, omáčok a štiav.

Priemerná hmotnosť jedného rajčiaka je 250–450 g. Jednotlivé paradajky môžu mať až 750 g. Šupka je tenká, pokrýva jemnú a šťavnatú dužinu, plody majú sladkastú chuť. Kultúra má mohutnú svetlozelenú stonku. Kríky dosahujú výšku 2,3 ​​m, takže si vyžadujú podväzok.

Pravidelná a správna starostlivosť vám umožňuje získať z kríkov od 13 do 19 kg ovocia za sezónu.

Rastie

Opis plodiny kladie dôležitý dôraz na kultiváciu. Kultúra miluje nie ťažké, ale zároveň úrodné pôdy. S nástupom novej sezóny sa odporúča vysadiť ju na iný pozemok. Rastie po týchto plodinách:

 • kapusta;
 • luk;
 • uhorky;
 • mrkva;
 • strukoviny.

Je nežiaduce zasadiť do zeme po zástupcoch tekvice. Všeobecne bude plodina rásť rovnako ako v iných oblastiach pôdy. Kvalita plodiny sa ale výrazne zníži.

Sadenica

Pri pestovaní paradajok hrá dôležitú úlohu kvalita sadeníc. Semená tejto odrody rajčiakov dávajú odolné sadenice. Je najmenej náchylná na choroby rastlín. Ak v tomto štádiu človek urobí všetko správne, je zaručená bohatá úroda:

 1. Paradajky sa sejú v posledné marcové dni alebo prvý aprílový týždeň.
 2. Hĺbka - od 2 do 3 cm.
 3. Pred zasiatím sa semená nevyhnutne ošetria v roztoku manganistanu draselného. Potom musíte opláchnuť v teplej vode.

S výskytom prvých pravých listov sa vykoná zber. Táto odroda paradajok potrebuje kŕmenie sadeníc. Postup stačí dvakrát opakovať. Pred výsadbou sa vykoná kalenie, aby sa kultúra zakorenila v pôde a normálne sa rozvíjala. Vysádzajú sa do otvorenej pôdy na 60–70 dní, práve keď pominula posledná hrozba mrazu.

Rast

Počas výsadby sa snažia dodržiavať schému výsadby - 40x80 cm, kultúra by mala rásť v plnohodnotných podmienkach a nepotrebovať ďalší priestor. Len čo zelenina dorastie, sformuje sa do jednej stonky. Ak je to potrebné, použite vodorovnú alebo zvislú mriežku, ktorá uľahčí zber ovocia v čase zrelosti.

Recenzie skúsených záhradníkov obsahujú informácie o zalievaní. Kvapalina by mala byť teplá. Zalievanie sa vykonáva pravidelne večer. Počas vegetačného obdobia sa vykonávajú 1 až 3 postupy hnojenia.

Ak sa paradajka pestuje v skleníku, musíte venovať pozornosť teplotnému režimu. Izba by nemala presiahnuť 30 ° C. Horúci a vlhký vzduch negatívne ovplyvňuje kultúru. Listy sa začnú vlniť a vaječníky opadávajú. V prípade potreby je miestnosť pravidelne vetraná.


Pozri si video: Veselá PARADAJKA ZO ŽITNÉHO OSTROVA (Júl 2022).


Komentáre:

 1. Philo

  I consider, that you are mistaken. Poďme diskutovať.

 2. Ndulu

  Myslím, že sa mýlite. Zadajte, budeme to diskutovať. Napíš mi v PM, zvládneme to.

 3. Waylon

  Aké slová ... Super iná fráza

 4. Bolton

  U mňa podobná situácia. zvážime.Napíšte správu