Tajnosť

Ficus Kinki: vlastnosti domácej starostlivosti

Ficus Kinki: vlastnosti domácej starostlivosti


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ficus dlho láma všetky rekordy popularity rastlín v kvetinárstve v interiéroch. Dôvodom tohto dopytu je dokonalá kombinácia veľmi neobvyklého vzhľadu a absencia ťažkostí pri vykonávaní starostlivosti. Jedným z domácich miláčikov záhradníkov je figovník alebo fikus Kinki.

Všeobecné informácie

Elegantný a nezvyčajne dekoratívny fikus Kinki alebo Ficus Benjamina "Kinky", je zakrpatená odroda fíkusu Benjamina, ktorý pozná väčšina záhradníkov. Vlasťou tejto rastliny sú tropické pralesy Ázie, ako aj územie Austrálie a západnej Afriky. Rastlina patrí do rodiny Mulberry.

Malý fikus malej veľkosti a pomerne úzke lístie má rôznorodé zafarbenie. Listy svetlozelenej farby majú veľmi príjemný krémový alebo šalátový okraj. Na dĺžku, listy rastlín nepresahujú štyri centimetre. Stopky lignifikovaného typu s prítomnosťou padajúcich konárov.

Ficus Kinki: Transplantácia

Starostlivosť o rastliny

Tak ako takmer všetky odrody fikusu, aj kinkiho fikus nevyžaduje značné úsilie a časovo náročné pestovanie kvetín, aby vykonával opatrovateľské opatrenia. Hlavnou podmienkou správneho pestovania je dodržiavanie jednoduchých a všeobecne uznávaných pravidiel v záhradníctve.

Mikroklíma

Fikus tohto druhu sa vyznačuje láskou k teplom, a dokonca ani v zime by teplota v miestnosti nemala klesnúť pod 15 stupňov. Rastlina je veľmi citlivá na prievan a na priame slnečné žiarenie. Aby ste získali pestrú farbu listov, môžete zariadenie umiestniť pod jasné, ale rozptýlené osvetlenie.

V horúcich a príliš slnečných dňoch potrebuje fikus Kinki zatienenie. Zariadenie nereaguje dobre na tok horúceho vzduchu pochádzajúci z vykurovacích zariadení a vykurovacích systémov. Neodporúča sa často meniť umiestnenie fikusu. Okrem toho je pri nedostatočnej vlhkosti potrebné ju umelo zvýšiť alebo aspoň systematicky rozprašovať.

Polievanie a kŕmenie

V jarnom a letnom období Kinki ficus aktívne rastie a vyvíja sa, čo si vyžaduje kŕmenie dvakrát mesačne. Najlepšie je použitie zložitých hnojív.

Od jesene by sa mal postupne znižovať počet vrchných obväzov a do zimného obdobia by sa tieto udalosti mali úplne zastaviť.

Zavlažovanie by sa malo uskutočňovať stojatou vodou pri izbovej teplote. Zavlažovanie rastliny sa uskutočňuje ako vyschnutie horných vrstiev pôdy. Všetka prebytočná voda, ktorá tečie do podnosu pod kvetináč, by sa mala odstrániť okamžite - chráni sa tým koreňový systém fikusu pred rozpadom.

Transplantácia

Dva týždne po získaní fikusu Kinki sa odporúča presádzať rastlinu do voľnejšieho kvetináča. Najlepšie je použiť keramickú alebo plastovú nádobu. Pôdny substrát tiež podlieha úplnej výmene za novú úrodnú pôdu. Pôdna zmes by mala byť navrhnutá na pestovanie fikusu.

Ficus Kinki nevyžaduje príliš veľký kvetináč, čo je dôsledkom charakteristík koreňového systému tejto rastliny. Odporúča sa transplantovať ficus každé dva roky. Presádzanie a výber kvetináča by sa malo zakladať na raste koreňového systému. Transplantácia sa vykonáva metódou prekládky s pohybom starej hrudky zeme do nového kvetináča a vyplnením voľného priestoru čerstvou pôdou.

Prerezávanie rastlín

Prerezávanie ficus Kinki sa uskutočňuje za účelom vytvorenia koruny rastliny. Spravidla je niekoľko rastlín tohto druhu vysadených naraz v jednom kvetináči, čo umožňuje získať fíkus s bujnou korunou. Je povolené vykonávať prepletenie lignifikovaných stoniek, ktoré po určitom čase spolu rastú v oblasti základne.

Jediná kultivácia fikusu vám umožňuje vytvoriť rastlinu v podobe miniatúrneho stromu s elegantnou, ale nie príliš sviežou korunou. Ficus Kinki ľahko toleruje formatívne aj sanitárne prerezávanie a prebytočné vetvy a listy tiež môžete pre rastliny bezbolestne prerezať.

Ponúkame vám tiež informácie o tajomstvách formovania krásnej a neštandardnej koruny vo fikuse.

Choroby a škodcovia

Jedným z najbežnejších problémov v kvetinárstve v interiéroch je pokles listov v rastline. Fikus Kinki spravidla odhodí lístie z dôvodu zmeny v obvyklom mieste pestovania alebo v dôsledku negramotnej a nepresnej transplantácie rastliny do nového kvetináča. Okrem toho, strata listov je spôsobená nedostatočným osvetlením a prievanom v miestnosti.

Príčinou chorôb Kinki ficus je spravidla plesňové a infekčné lézie, ako aj útoky škodcov, ako sú roztoče alebo vošky štítové, ktoré sa aktivujú, ak je vzduch v miestnosti príliš suchý. Okrem toho, Pestovatelia kvetín často čelia škodám spôsobeným chorobami.

  1. Múčnatka prejavuje sa vo forme bieleho plaku na rastline. Absolútne by sa mali odstrániť všetky napadnuté listy a potom je potrebné ošetriť rastlinu roztokom fungicídu.
  2. Root rot ktorá je výsledkom vystavenia škodlivým baktériám. V takom prípade bude potrebné vymeniť pôdny substrát a odstrániť postihnuté korene izbovej rastliny.

Malo by sa pamätať na to, že neprimeranou starostlivosťou, ktorá najčastejšie spôsobuje choroby fikusu.

Ficus Kinki: Výsadba a starostlivosť

Ficus Kinki je veľmi populárny a má zaujímavú vlastnosť: koruna tejto rastliny môže mať takmer akýkoľvek tvar. Fikus je navyše absolútne nenáročný a dokáže ľahko tolerovať menšie chyby v starostlivosti.