Rada

Jednoduchý recept na výrobu aróniového džemu na zimu

Jednoduchý recept na výrobu aróniového džemu na zimu


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Plody arónie čiernej majú špecifickú koláčovú chuť a vysoký obsah užitočných prvkov. Mnoho ľudí sa dnes mylne domnieva, že produkt nie je vhodný ako surovina na výrobu dezertov. Džem z arónie má neobvyklú chuť, ale pre správnu prípravu musíte poznať množstvo dôležitých jemností.

Pravidlá pre výrobu aróniového džemu

Ak chcete získať chutnú pochúťku z čiernych bobúľ, je dôležité dodržiavať technológiu jej prípravy. Pri receptoch sa vyberajú iba zrelé plody, nezrelé a pokazené sa odstránia. Plody jarabiny majú pomerne silnú hrubú pokožku, preto je nemožné získať chutné ošetrenie bez predbežného spracovania.

Na získanie správnej vlastnosti mäkkosti sa používajú nasledujúce metódy:

 • úprava vriacej vody;
 • starnutie vo vriacej vode;
 • blanšírovanie.

Po zmäkčení pokožky bobule získajú schopnosť máčať v sirupe a džem sa ukáže ako jemná konzistencia. Mnoho ľudí si všimne horkú chuť arónie. Veľké množstvo cukru vám umožňuje zbaviť sa tohto nedostatku. V priemere by množstvo piesku pri príprave džemu malo byť 2-násobok hmotnosti bobúľ.

Príprava jarabiny

Po zbere plodov arónie je prvým krokom ich výber. Ak to chcete urobiť, vyberte si zrelé plody bez známok hniloby a poškodenia. Prebytočné zvyšky a listy sú odstránené. Ďalej je dôležité bobule dobre opláchnuť, čo sa dá urobiť pod prúdom obyčajnej teplej vody, pretože bobule sú odolné voči vonkajším vplyvom.

Ďalej sa zvolí spôsob spracovania ovocia, aby sa šupka zjemnila. S malým množstvom ovocia ich môžete niekoľkokrát zaliať vriacou vodou. S veľkým množstvom sa dajú do veľkej nádoby, zalejú sa vriacou vodou a udržujú sa v ohni 5 minút. Ďalej musia byť bobule premiestnené do cedníka a počkať, kým voda úplne neodtečie.

Spôsoby výroby ostružinového džemu

Bobule jarabiny sa dobre hodia k iným bobuľkám a ovociu. Jablká a pomaranče sa považujú za najlepších spoločníkov.

Jednoduchý recept

Na uvarenie džemu budete potrebovať 250 ml vody, bobule v množstve 1 kg, cukor 1,5 kg.

Proces výroby džemu:

 • varte pohár vody a pridaním cukru dosiahnite konzistenciu hustého sirupu;
 • do nádoby so sirupom pridajte horský popol a za stáleho miešania zmes varte 12 minút;
 • vyberte panvicu a nechajte 3 hodiny;
 • džem privedieme k varu a opäť necháme 3 hodiny.

Potom sa džem za stáleho miešania 15 minút zahrieva. Bez toho, aby bolo umožnené silné ochladenie, je položený v sterilizovaných nádobách a zrolovaný viečkami. Priemerná výťažnosť džemu s týmto množstvom prísad bude 2,5 litra.

S jablkami

Pre džem vezmite:

 • 1 kg horského popola;
 • 0,4 kg jabĺk;
 • 0,5 litra obyčajnej vody;
 • 1,5 kg kryštálového cukru;
 • 5 g kyseliny citrónovej;
 • 5 g mletej škorice.

Sirup sa pripravuje z pol litra vody a kryštálového cukru, vložia sa do neho bobule a udržujú sa v ohni 5 minút. Po uvarení sa nádoba odstaví z plameňa a vylúhuje sa 6 hodín. Po tom pridáme zvyšok kryštálového cukru a zmes povaríme 30 minút.

Jablká, olúpané z kože a jadra, sú nakrájané na malé plátky a vložené do vriacej vody, varené, kým sa nedosiahne mäkká štruktúra.

Ovocie je umiestnené v cedníku, aby sa vypustila voda. Potom sa varené jablká zmiešajú s aróniou namočenou v sirupe a varia sa 5 minút. Pridajte dochucovadlo a kyselinu citrónovú, premiešajte a vložte do pohárov. Priemerná výťažnosť džemu s týmto množstvom prísad bude 3 litre.

S pomarančmi

Hlavné zložky:

 • 1 kg horského popola;
 • 0,5 kg pomarančov;
 • 0,3 kg citrónov;
 • 2 kg kryštálového cukru;
 • 200 g vlašských orechov.

Bobule sa posúvajú pomocou mlynčeka na mäso. Ovocie sa ponorí do prevarenej vody a povarí sa 10 minút. Vyberú citróny a pomaranče, rozkrojia ich na polovicu a odstránia z nich semiačka, ktoré potom prechádzajú mlynčekom na mäso spolu s vlašskými orechmi. Skrútené suroviny sa spoja, zmiešajú, podlejú cukrom a dajú na mierny oheň. Po varení sa udržujú na sporáku 7 minút, potom sa rozložia do pohárov, zakryté viečkami. Ďalej musíte z teplej prikrývky vyrobiť prístrešok na plechovky.

Recept „Päť minút“

Na varenie potrebujete 2 kg plodov jarabiny a 2 kg kryštálového cukru. Plody sa varia 5 minút vo vode, vyberú sa a po vysušení na rovnom povrchu sa vhodným spôsobom rozdrvia. Na tieto účely môžete použiť mlynček na mäso alebo mixér.

Bobuľová zmes sa vloží do nádoby, zaleje sa cukrom a za stáleho miešania sa dá na 5 minút do ohňa

... Ďalej sa džem rozloží do nádob a sterilizuje sa vo vode. Pri litrových plechovkách je to čas 30 minút. Potom sa nádoby zrolujú viečkami.

Funkcie úložiska

Po príprave džemu z čiernej arónie je potrebné ho rozložiť do zaváracích pohárov. Za týmto účelom sú predbežne sterilizované a až potom použité. Na vrchu nádob sú uzatvorené kovovými viečkami, aby sa zabránilo vnikaniu vzduchu a aby sa zabezpečilo dlhodobé skladovanie. Pre krátkodobú spotrebu môžete zavrieť nádobu bežným vekom a vložiť ju do chladničky. Zaváracie poháre na zimu je možné skladovať pri normálnych teplotách.


Pozri si video: Kustovnice čínská Goji (Júl 2022).


Komentáre:

 1. Boc

  dosiahne sa dobrý výsledok

 2. Doughlas

  This message is incomparable))), it is very interesting to me :)

 3. Faegul

  Nemáš pravdu. Poďme diskutovať. Pošlite mi e -mail v PM, povieme.

 4. Rylan

  Som konečný, prepáč, ale nepribližuje sa to ku mne. budem hľadať ďalej.

 5. Abasi

  The best only promolchu

 6. Shaktikazahn

  Give we'll talk, me is what to say.Napíšte správu