Nápady

Obrie paradajky odrody kráľ kráľov

Obrie paradajky odrody kráľ kráľov


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Odroda paradajok „Kráľ kráľov“ bola zaradená do štátneho registra odrôd našej krajiny a odporúča sa na pestovanie na záhradných pozemkoch, domácich záhradách a súkromných farmách ako rastlinná plodina na otvorenom priestranstve. Pestovanie tejto odrody vo filmových prístreškoch, skleníkových štruktúrach a skleníkoch sa tiež praktizuje. Odroda je veľmi populárna na Ukrajine av Moldavsku.

Opis odrody ‚Kráľ kráľov '

Pôvodcom odrody paradajok „Kráľ kráľov“ je Inštitút všeobecnej genetiky pomenovaný po N.I. Vavilov. Jedná sa o stredne neskorú odrodu plodín, ktorá sa používa ako na čerstvú spotrebu, tak na spracovanie na šťavy, paradajkové pasty. Kríky sú neurčité, stredne listnaté, s výškou asi 1,45 - 1,85 m.

Indexy chuti a obchodné vlastnosti sú vynikajúce. Plody sú okrúhle, jasne červenej farby, husté, s mäsitou a veľmi chutnou dužinou, ktorá je vynikajúca pre šaláty a ľahko sa spracováva aj na paradajkovú pastu. Farba nezrelého ovocia je zelená s tmavo zelenou škvrnou v oblasti stonky. Pozorujú sa štyri alebo viac hniezd. Priemerná hmotnosť zrelého ovocia sa môže pohybovať od 0,5 do 1,0 kg, ale môže byť aj vyššia. Produktivita dosahuje 5,5 kg na kešu rajčiaka.

Výhody a nevýhody

Paradajky zvané "Kráľ kráľov" plne odôvodňujú svoje zaujímavé meno a zhromaždili takmer všetky výhody moderných odrôd a hybridov:

 • odolnosť voči plesni;
 • vysoká produktivita;
 • krásne, veľké a zarovnané ovocie;
 • vysoká chuť;
 • možnosť univerzálneho použitia paradajok;
 • dobrá prepravovateľnosť a dostatočne vysoká udržiavanie kvality plodiny.

Odroda je pomerne nenáročná a umožňuje získať trvalo vysokú úrodu paradajok s minimálnym úsilím a časom na starostlivosť.

Ako pestovať paradajky

Obsahuje výsev obrích paradajok

Paradajky odrody King of Kings by sa mali pestovať metódou sadenice, ktorá vám nielenže umožňuje získať zdravšie a silnejšie kríky paradajok, ale tiež výrazne zrýchľuje úrodu av oblastiach s nedostatočne teplými letami prispieva k dozrievaniu ovocia priamo na kríkoch.

Pokyny na získanie silných a zdravých sadeníc:

 • semená by sa mali spracovať pred zasiatím do mierne ružového roztoku farmaceutického manganistanu draselného a potom sa niekoľkokrát opláchnuť čistou vodou a namočené na jeden deň do stimulátora rastu;
 • na výsadbu sa odporúča používať hotovú pôdnu zmes na pestovanie zeleninových plodín;
 • pri sejbe by sa semená mali pochovať nie viac ako 0,5 - 0,8 cm, čo zaručuje rýchle a priateľské sadenice;
 • po objavení dvoch alebo troch pravých listov na sadenice by ste mali rastliny pestovať v samostatných nádobách.

Starostlivosť o nakladané sadenice je štandardná a pozostáva z pravidelného zalievania, ako aj z dvojitého vrchného ošetrenia v intervaloch dvoch až troch týždňov s komplexným minerálnym hnojivom.

Pravidlá starostlivosti

Sadenice paradajok "kráľ kráľov" by sa mali vysádzať na otvorenom priestranstve až po úplnom zahriatí pôdy a vzduchu a hrozí tiež nebezpečenstvo porážky sadeníc pri spätných mrazoch.

Výsadbová schéma - 50 x 40 cm, s hustotou výsadby 3 alebo 4 rastliny na meter štvorcový. Predchodcami môžu byť rastlinné a zelené plodiny, zastúpené uhorky, cuketa, mrkva, karfiol, petržlen a kôpr.

Hlavné opatrenia na náležitú starostlivosť o rajčiaky tejto odrody:

 • stredne neskoré obrie odrody potrebujú hojné a pravidelné zalievanie, po ktorom nasleduje uvoľnenie pôdy okolo krovia paradajok;
 • kŕmenie paradajok infúziou žihľavy poskytuje rajčiakom všetky potrebné stopové prvky a obohacuje ovocie vitamínmi;
 • nitroamofosek by sa mal používať ako komplexné hnojivá.

Okrem toho, hnoj sa používa na vrchnú úpravuako aj superfosfát, ktorý je najbežnejším a najúčinnejším hnojivom pre paradajky.

Malo by sa pamätať na to, že vysoké rastliny si vyžadujú uviazanie a zovretie v jednom alebo dvoch stonkách.

Ponúkame vám tiež informácie o odrodových vlastnostiach paradajok „Hubový kôš“.

Recenzie záhradníci

Podľa recenzií väčšiny záhradníkov majú paradajkové kríky odrody King of Kings skutočne dostatočnú odolnosť proti mnohým chorobám vrátane plesne, ktorá pomáha minimalizovať chemické ošetrenie rastlín a robí plodinu užitočnejšou a šetrnejšou k životnému prostrediu. Zrelé ovocie navyše obsahuje antioxidant lykopénu, ktorý má nielen schopnosť znižovať riziko nádorov, ale tiež zvyšuje prirodzenú imunitu organizmu.

Ako štiepať paradajky

Dostatočne dlhé obdobie zrenia znamená nielen správnu tvorbu kríkov, ale aj pestovanie paradajok v oblastiach s chladným a krátkym letom pod krytom filmu alebo v skleníkoch, pretože podľa záhradníkov zo severných oblastí plodina nemá čas úplne dozrieť, keď sa pestuje na otvorených hrebeňoch. Pôda a ovocie potrebujú dozrievanie.