Inštrukcia

Uhorka Atlantis f1: vysoko produktívny hybrid

Uhorka Atlantis f1: vysoko produktívny hybridWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Uhorka Atlantis f1 patrí do kategórie skorých a veľmi produktívnych hybridov. Pôvodcom tejto hybridnej formy je Bejo Zaden. Pred 15 rokmi bol zaradený do štátneho registra na pestovanie záhradných pozemkov, ako aj na pestovanie zeleniny pre domácnosti a na malých farmách.

Opis stupňa

„Atlantis f1“ je vysoko výnosný hybrid skorého dozrievania opeľovaný včelami, je určený na čerstvú spotrebu a je vhodný aj na konzervovanie a morenie.

Chuť a predajnosť tohto hybridu sú veľmi dobré. Uhorky tejto hybridnej formy (gf) sú vynikajúce odolnosť proti kadosporióze, a tiež veľmi zriedkavo postihnuté chorobami, ako súmúčnatka a vírus mozaiky.

Plody sú dlhé 10 až 12 cm, priemer 3,0 až 3,5 cm, majú ostrý povrch a výrazný valcový tvar. Priemerná hmotnosť uhoriek dosahuje 95 g. Buničina je šťavnatá, hustá, chrumkavá, bez príznakov horkosti. Plody sú tmavozelenej farby a hľuzy.

Kríky sú vytvorené veľmi silné, stredne tkané. Plod sa vyskytuje v priemere 43 dní po výskyte. Celkový výnos presahuje 10 kg na meter štvorcový výsadby.

Výhody a nevýhody

Uhorka Atlantis f1 má veľa pozitívnych vlastností:

 • skoré zrenie hybridu;
 • vysoká produktivita;
 • plochosť a predajnosť ovocia;
 • vysoká odolnosť proti mnohým chorobám;
 • univerzálnosť použitia.

Zozbierané ovocie nestráca svoje obchodné vlastnosti dva týždne. Avšak pri nedostatočnom osvetlení, ktoré je možné pozorovať pri pestovaní uhoriek v skleníkových stavbách v zime, sa rastliny môžu výrazne pretiahnuť a stratiť svoju deklarovanú produktivitu. Pestovanie je povolené na otvorenom priestranstve aj v skleníkoch alebo skleníkoch.

Uhorka Atlantis F1: hybridné vlastnosti

Výsev semien

Neurčitý hybrid Atlantis f1 sa pomerne často pestuje priamym výsevom semien do zeme. Toto hybridné semeno by sa malo zasiať do dobre zahriatej pôdy (do + 15 ° C). V takom prípade musí mať vzduch čas na zahriatie na +18 ° C. Pôda musí byť vlhká. Hĺbka výsevných semien môže byť 2 až 3 cm.

Po zasiatí by mali byť hrebene pokryté fóliou alebo lutrasilom. Výsev na takzvaných „teplých“ hrebeňoch vedie k dobrým výsledkom.

Metóda sadenia

Uhorka Atlantis f1 vykazuje vysokú produktivitu pri pestovaní cez sadenice. Pri použití kultivácie mreží s včasnou výsadbou sadeníc dochádza k plodeniu asi o dva týždne skôr, ako keď sa uhorky pestujú bez semienok. Je veľmi vhodné pestovať sadenice v špeciálnych sadenových kazetách.

Kvalita sadivového materiálu závisí od správne pripravenej pôdy, ktorá by mala pozostávať z:

 • z rašeliny
 • piliny,
 • humus,
 • piesok,
 • mulleín s pridaním zložiek ako dusičnan amónny, síran draselný, superfosfát a vápno ako minerálne hnojivá.

Zmes pripravená na výsadbu by mala mať pH 6,7.

Starostlivosť o sadenice spočíva v zalievaní, páre hnojenia komplexnými hnojivami a dodatočnej expozícii. Podsvietenie sa zapne ráno a po siedmich hodinách sa vypne. Pred výsadbou na trvalom mieste sa vykoná kalenie sadeníc uhoriek.

Výsev a výsadba

Dátum výsadby rastlín uhoriek je vždy určený predovšetkým poveternostnými podmienkami, ukazovateľmi teploty v pôde a vzduchu, ako aj vekom a stavom samotných sadeníc.

 • vo vyhrievaných skleníkoch sa výsev osiva vykonáva v polovici apríla a výsadba sadeníc sa môže začať začiatkom mája;
 • sejba na hrebeňoch pod krytom filmu sa uskutočňuje v druhej dekáde apríla a sadenice uhoriek sa vysádzajú koncom mája;
 • zasiať semená na otvorených hrebeňoch najskôr v prvej dekáde mája. Najlepší čas na výsadbu rastlín na otvorenom priestranstve je začiatok júna.

Je potrebné poznamenať, že pôda na hrebeňoch otvoreného terénu by sa mala dobre zahriať. Okrem toho by sa pri príprave hrebeňov na výsadbu alebo siatie mali dodržiavať pravidlá striedania plodín.

Ponúkame vám tiež prečítanie článku, v ktorom hovoríme o najlepších metódach kontroly buriny.

Pravidlá starostlivosti

Uhorka „Atlantis f1“ je veľmi nenáročná a vytvára vaječníky aj v podmienkach zatienenia a nedostatočnej starostlivosti. Dodržiavanie nasledujúcich poľnohospodárskych postupov pomôže pestovať zdravé rastliny a dosiahnuť dobré výnosy:

 • v prvých dňoch po výsadbe sadeníc uhoriek musí byť dobre polievaný a chránený pred slnečným žiarením;
 • ak existuje riziko významných poklesov teploty, je potrebné na rastliny nainštalovať oblúky a výsadbu zakryť filmom alebo kvalitným netkaným materiálom;
 • zalievanie by sa malo vykonávať večer, keď sa voda zohreje na slnku;
 • množstvo vody na zavlažovanie je regulované v závislosti od vlhkosti pôdy a prítomnosti prírodných atmosférických zrážok;
 • Ako hnojivá sa odporúča používať mulleín zriedený vodou, ako aj špeciálne zložité prípravky na kŕmenie zeleninových plodín.

Postrek rastlín fungicídnymi prostriedkami je nevyhnutný pri výskyte prvých príznakov choroby.

Malo by sa pamätať na to, že hybridné formy uhoriek nie sú vhodné na zber semien.

Recenzie záhradníci

Uhorka "Atlantis f1" je medzi záhradníkmi skutočne obľúbená. Kvalitné semená sa vyznačujú vynikajúcou klíčivosťou. Veľa záhradkárov už dlho považuje túto odrodu za jednu z najlepších pre pestovanie v skleníkoch. Začína prinášať ovocie skoro, uhorky sú malé, šťavnaté.

Tento hybrid však dobre rastie na otvorenom priestranstve bez použitia prístrešku, kde poskytuje vysoký a stabilný výnos vďaka svojmu silnému rastu a odolnosti voči chorobám, ako aj nepriaznivým poveternostným faktorom.

Uhorky: odrody a hybridy

Prevažne ženský typ kvitnutia naznačuje prítomnosť opeľujúceho hmyzu. Odroda je hodnotená ako vynikajúca a množstvo negatívnych názorov na hybrid Atlantis f1 je s najväčšou pravdepodobnosťou dôsledkom použitia nekvalitného osiva alebo hrubého porušenia poľnohospodárskej technológie.