Tajnosť

Paradajky Octopus F1: ako pestovať paradajkový strom sami

Paradajky Octopus F1: ako pestovať paradajkový strom sami


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

S paradajkami, ktoré sa nazývajú paradajky „Octopus F1“, je známych len málo pestovateľov zeleniny. Takáto hybridná rastlina sa chovala pomerne nedávno, ale teraz je možné vyhodnotiť výhody takého rajčiaka ako aj jeho nedostatky.

Opis a vlastnosti odrody

Táto neobvyklá odroda vzbudila veľký záujem tak medzi začínajúcimi záhradníkmi, ako aj s poľnohospodármi, ktorí sa zaoberajú pestovaním paradajok za účelom ďalšieho predaja. Takýto rozruch okolo paradajok chobotnice nie je náhodný a je spôsobený vyhlásením možnosť získať iba báječnú úrodu. Práca na genetickej úrovni umožnila získať hybrid s dokonale vyvinutým koreňovým systémom, ako aj veľmi silnými listami.

Hybridný neurčitý, stredne dozrievajúci, pokiaľ ide o dozrievanie, univerzálne použitie, s vynikajúcou chuťou a predajnosťou. Zber sa začína 115 dní po výskyte hromadných sadeníc. Funkcia je schopnosť pestovať taký paradajkový strom po dobu 1,5 roka, získať veľmi vysoký výnos.

Táto hybridná forma sa okrem toho vyznačuje tepelnou odolnosťou, odolnosťou voči chorobám, vysokým výnosovým potenciálom a dlhou dobou výťažnosti. Určené na pestovanie v skleníkoch a skleníkoch.

Tvrdila sa vysoká odolnosť proti poškodeniu chorobami, ako sú verticilóza, TMV, ako aj vrchol a hniloba koreňov. Vysoká prepravovateľnosť.

Plody sú okrúhleho tvaru, červenej, sýtej a svetlej farby, s hustou, mäsitou dužinou, ktoré nie sú náchylné na praskanie. Priemerná hmotnosť plodu je asi 125 g. V oblasti stonky sa nepozoruje žiadne špinenie. Paradajka tejto hybridnej formy patrí do kategórie karpálov a je priaznivo porovnateľná s inými novými výrobkami, pokiaľ ide o silu, ako aj významnú rastovú silu. Každá kefa tvorí asi 5-6 plodov. Celkový výnos dosahuje 7 kg na meter štvorcový výsadby.

Ako zasadiť paradajka

Technológia pestovania paradajok

V súčasnosti pestovatelia zeleniny a záhradníci praktizujú niekoľko možností pestovania hybridu „Octopus F1“ v klimatických podmienkach našej krajiny, ako aj na Ukrajine av Moldavsku.

Získavanie a presádzanie sadeníc

Aby ste získali kvalitné a zdravé sadenice, ktoré môžu priniesť bohaté plodiny, mali by ste pri pestovaní sadeníc dodržiavať tieto pravidlá:

 • sejba osiva sa vykonáva v posledných desiatich dňoch januára alebo v prvých dňoch februára;
 • pôda by sa mala používať pre plodiny obohatené komplexnými hnojivami;
 • v zime je predpokladom poskytnutie sadeníc a pestovaných sadeníc s dodatočným osvetlením;
 • pri zbere a presádzaní rastlín na trvalé miesto by sa mala použiť metóda štiepania koreňového koreňa, ktorá stimuluje tvorbu ďalších koreňov a zväčšuje oblasť výživy rastlín.

Výsadba sadeníc by sa mala vykonávať, keď je na rastlinách prítomných asi sedem listov a výška nie je menšia ako 15 cm a nie väčšia ako 30 cm. Kríky rajčiaka by sa mali vysádzať do značnej vzdialenosti do skleníka alebo skleníka. Optimálna je medzera 1,0 - 1,5 m. Paradajkový zázrak môže dosiahnuť výšku 4 m, ktorá zahŕňa použitie spoľahlivých podperiek, na ktoré je stonka priviazaná počas rastu rastlín.

Sezónne alebo amatérske pestovanie

V podmienkach amatérskej kultivácie je sezónny výnos odrody "Octopus" asi 6-7 kg zrelých a šťavnatých paradajok z každého kríka. Počas sezónneho pestovania rajčiakové kríky tohto hybridu prakticky nevystupujú proti zvyškom odrôd a hybridných foriem.

Starostlivosť počas sezónneho pestovania je absolútne štandardná a spočíva v plánovanom výkone činností, ako je burina, štípanie, zalievanie, následná uvoľňovanie pôdy okolo kríkov, ako aj hnojenie pod rastlinami rajčiakov najmenej dvakrát mesačne.

Špeciálna poľnohospodárska technológia v hydroponii

Proces pestovania rajského zázračného stromu trvá jeden a pol roka alebo viac. Klimatické a poveternostné podmienky vo veľkej časti našej krajiny naznačujú dosiahnutie produktivity iba pri pestovaní hybridnej formy v celoročných, vykurovaných a osvetlených skleníkových stavbách.

Okrem toho účinnosť pestovania závisí výlučne od dodržiavania nasledujúcich požiadaviek na pestovanie takejto plodiny:

 • nutričný roztok je zmes dusičnanu amónneho, dusičnanu draselného, ​​jednoduchého superfosfátu, síranu horečnatého, citranu železitého, kyseliny boritej, síranu mangánu, síranu zinočnatého a síranu meďnatého rozpusteného vo vode;
 • teplota roztoku živín by sa mala meniť od +18 do +22oC a v lete je povolené mierne zvýšenie teploty na +25 ° C;
 • ukazovatele teploty vzduchu v skleníku by mali byť v noci na úrovni 17-19oS teplom a cez deň môže byť teplota od 20 do 25oC;
 • od decembra do polovice februára je povinné používanie dodatočného osvetlenia kríkov rajčiakov;
 • počas prvých 7 až 8 mesiacov by sa mala venovať pozornosť formovaniu rastliny, ktorá by ju úplne zbavila procesu plodenia.

V korunách stromu paradajok sa nevykonáva stepsoning. Akékoľvek výhonky sa používajú na zber. Po úplnom vytvorení koruny rajčiaka sa začne aktívna fáza plodenia.

Funkcie starostlivosti

Hybridná forma paradajok "Octopus F1", ktorá sa pestuje ako jednoročná zeleninová plodina, nie je príliš náročná na starostlivosť. Uskutoční sa štandardné štipnutie, po ktorom nasleduje rastlina. Pri pestovaní na hydroponike sa nevykonáva štafeta.

Hlavné činnosti, ktoré sú potrebné na zvýšenie produktivity, možno identifikovať podľa týchto bodov:

 • trojnásobné zalievanie paradajkových kríkov vodou s prídavkom jódu rýchlosťou bubliniek na vedro vody;
 • použitie organických a minerálnych hnojív najmenej dvakrát týždenne;
 • štiepenie centrálneho kmeňa, čo obmedzí rast výhonkov a zníži odtok živín z krbu do tvorby zelenej hmoty rastliny;
 • preventívne postrekovanie paradajkových kríkov hlavnými chorobami a škodcami;
 • intenzívne a pravidelné zavlažovanie pod koreňom rastliny bez systému zavlažovania kvapiek;
 • odstránenie zažltnutých a zvädnutých listov s cieľom zlepšiť vetranie rajčiakových kríkov v skleníku.

Zber sa uskutočňuje pri dozrievaní.

Recenzie pestovateľov zeleniny

Samozrejme, takmer akákoľvek neurčitá odroda, a ešte viac nová hybridná forma rajčiakov, sa v prípade potreby môže zmeniť na podobný strom rajčiakov. V prítomnosti celoročne vyhrievaného skleníkového dizajnu, ako aj využívania hydroponie a vedenia určitej rastlinnej formácie bude výsledok približne rovnaký ako na nádherných fotografiách zázračného stromu.

Paradajky "Octopus F1": pestovanie

Napriek tomu, že ruskí pestovatelia zeleniny mali dostatok času na pestovanie takéhoto paradajkového stromu, väčšina záhradkárov stále obdivuje zahraničnú zvedavosť. Ak však chcete experimentovať a tiež vyskúšať niečo nové a neobvyklé, semená rajčiaka Octopus F1 budú veľmi užitočné.