Rada

Charakteristika a popis odrôd paradajok Polárne skoré dozrievanie a Polyarnik, ich úroda

Charakteristika a popis odrôd paradajok Polárne skoré dozrievanie a Polyarnik, ich úroda


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Pre severné a stredné oblasti vytvorili chovatelia veľa dobrých odrôd. Jednou z najobľúbenejších je paradajka polárna skoro dozrievajúca. Polárny prieskumník je pre neho o niečo horší. Niektorí ich zamieňajú v domnení, že ide o dva rovnaké názvy. V skutočnosti ide o rôzne odrody. Rozdiely sa týkajú načasovania dozrievania, veľkosti kríkov a ďalších znakov.

Ultra skorá odroda

Odroda rajčiaka Polárne skoré dozrievanie patrí do ultra skorej skupiny. Podľa popisu na obale osiva je obdobie od úplného klíčenia do začiatku zberu komerčných produktov 99 - 105 dní. Odroda bola vyšľachtená na kultiváciu v severných oblastiach, ale následne si získala obľubu v celej krajine. Jeho hlavné výhody: nenáročnosť, dobrá tvorba ovocia, stabilný výnos v suchých aj daždivých rokoch. Od každého, kto zasadil túto odrodu, počuť iba dobré recenzie.

Kríky dospelých jedincov vydržia krátkodobé chladu. Opeľovanie a sadenie ovocia, v závislosti od poveternostných podmienok, môže byť buď dobré, alebo uspokojivé, ale výnos je v každom prípade najmenej 4 - 5 kg / m². m. Pri starostlivej starostlivosti a pravidelnom kŕmení od 1 m2. m je možné zhromaždiť až 7-8 kg komerčných výrobkov.

Ranné dozrievanie paradajok vytvára štandardné kríky determinantného typu, ktoré sa vyznačujú kompaktnosťou a slabým olistením. Výška hlavnej stonky zvyčajne nepresahuje 30-40 cm, Kvetenstvo je jednoduchého typu, prvý je vytvorený nad 7. listom, ďalší - po 1-2 pároch listov.

Pri dobrej starostlivosti plody rastú dosť veľké, vážia až 160 g, konzistencia paradajok je mäsitá, tvarom pripomínajú jablko. Chuť je sladká, s miernou kyslosťou a výraznou paradajkovou dochuťou. Schopnosť dozrievania je dobrá. Paradajky zozbierané v štádiu blanche sa môžu skladovať 2-3 týždne, zelené - až mesiac. Polárne skoré dozrievanie je dobré čerstvé a solené. Používa sa na prípravu omáčok, kaviáru, paradajok, cestovín, džúsu, pyré, rôznych druhov a iných druhov konzervácie.

Obľúbený záhradkár

Paradajky Polaris sú zaslúženou láskou k záhradníkom a záhradníkom. Patrí do skupiny skorého dozrievania, úroda je 92 - 102 dní po vyklíčení. Môže sa pestovať vonku aj v interiéri. Rovnako dobre funguje aj pri pestovaní sadeníc a iných rastlín. Kríky sú semi-determinované, ich výška dosahuje 0,9 - 1,1 m. Rajčiaky sa tvoria s hmotnosťou od 120 do 150 g. Na získanie dobrej úrody musia byť nevlastné deti čiastočne odstránené.

Spočiatku sa táto odroda pestovala v severných oblastiach a na Sibíri.

Plody majú vynikajúcu chuť a prezentáciu, v sušine je zvýšený obsah lykopénu. Udržanie kvalitatívnej charakteristiky je uspokojivé. Odroda je odolná voči chladu, plody sú dobre zviazané v chladnom a vlhkom počasí, rastliny odolávajú krátkodobým chladu až do +1 stupňa. Zrelé a prírubové paradajky sa konzumujú čerstvé, sú vyrobené z rôznych konzerv, džúsu, pyré a paradajok.

Rast a vývoj

Tieto paradajky sú určené na pestovanie v severných a stredných oblastiach. Skutočnosť, že sa im neodporúča vysádzať na juh, nie je výsledkom rozmaru chovateľov, ale objektívnych dôvodov. Rovnako ako mnoho severných odrôd, aj tieto paradajky tvoria kríky s malým množstvom lístia, ktoré je mierne bokom. Táto vlastnosť je vtedy potrebná, aby v podmienkach krátkeho severského leta, pri nedostatku slnečných dní, dostávali plody viac svetla a mohli vyzrieť.

Na juhu pod horiacim slnkom spôsobí malá plocha listov odrody rajčiakov Polar precocious rýchle starnutie rastlín a úroda sa nestihne formovať. Týka sa to odrôd Polar precocious, Polarnik a mnohých ďalších, chovaných pre náročné klimatické podmienky.

Ako získať dobrú úrodu

Množstvo a kvalita budúcej úrody, ako aj náchylnosť k chorobám a škodcom závisia od dodržiavania pravidiel poľnohospodárskej technológie. Posledné menované častejšie infikujú slabé rastliny. Záhradkári používajú rôzne techniky na zabezpečenie dobrého rastu, vývoja a priateľského dozrievania plodov. Pri správnej starostlivosti nebude na paradajke žiadny škodca.

Najskôr je potrebné kúpiť kvalitné semená. Balenie musí byť vzduchotesné, s vyznačeným dátumom spotreby, semená musia byť hladké, charakteristickej veľkosti a farby. Ľahké a špinavé semená neprinášajú dobrý výnos. Po otvorení vaku musíte venovať pozornosť prítomnosti nepríjemného zápachu. Ak existuje, sadivový materiál nie je vhodný.

Kvalitné semená sa tvrdia pri 0 ° C. Za týmto účelom sú umiestnené vonku alebo v chladničke, kde sú držané 15 hodín. Tento postup stimuluje procesy vo vnútri semien, vďaka čomu rýchlejšie klíčia. Plody dozrievajú v priemere o 10 - 14 dní skôr. Starostlivosť o sadenice je obvyklá, ale má jednu vlastnosť: nemôžete zanedbať kŕmenie a ušetriť na rastových stimulantoch. Skoré dozrievanie odrôd vo veľmi skorom štádiu by malo dostať všetko, čo potrebujú, potom v budúcnosti nebudú zaostávať vo vývoji.

Metóda sadeníc

Sadenica vám umožňuje priblížiť čas zberu na 5-10 dní. Semená sa najskôr vysejú do nádob, potom sa ponoria a keď nastane teplé počasie, zasadia sa do zeme.

Bezsemenný spôsob

Výhodou sejby priamo na trvalé miesto je, že rastliny sú silnejšie a odolnejšie voči infekciám a škodcom. Úroda dozreje v obvyklom čase. Napučané semená sa vysievajú do otvorov 3-4 ks., Až do výskytu výhonkov sa zem udržuje vlhká. Keď rastliny vypučia a dajú 2 - 3 páry pravých listov, slabé sa odstránia a jeden krík zostane v diere. Potom sa starajú ako obvykle. S nástupom chladného počasia sú paradajky pokryté filmom alebo netkaným materiálom.


Pozri si video: HDZ 23 2018 ŠPECIÁL PARADAJKY RAKÚSKO (Júl 2022).


Komentáre:

 1. Mushicage

  Máš úplnú pravdu. There is something in this and I think this is a very great idea. Úplne s tebou súhlasím.

 2. Mehemet

  the analogues exist?

 3. Mandel

  Myslím, že toto je vynikajúca myšlienka

 4. Dickson

  preco je to tak vypalene!!!!!!!!

 5. Tarrence

  the Excellent idea and is timely

 6. Viet

  Sorry, the message is far away

 7. Shakazuru

  Celok môže byťNapíšte správu