Rada

Popis odrôd uhoriek Mazai, Generalsky, Zena, ks 90, rmt, Taganay a ďalších

Popis odrôd uhoriek Mazai, Generalsky, Zena, ks 90, rmt, Taganay a ďalších


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Trhy Ruska a susedných krajín sú doslova posiate oslnivými názvami nových odrôd uhoriek. Medzi nimi je uhorka Ks 90 f1, Xena, Mazay a mnoho ďalších odrôd. Každý nový predstavený hybrid sa líši od svojich predchodcov lepším výkonom. Táto vlastnosť je spôsobená veľkým výberom odrôd, preto sa chovatelia snažia dať svojej odrode „šmrnc“, vďaka ktorej bude uhorka žiadaná. Ďalej sú uvedené nové odrody, pozostávajúce z veľkého množstva „hrozienok“.

Nové odrody uhoriek

Mazai uhorky - sa objavili na trhu pomerne nedávno a okamžite si získali obľubu medzi agronómami. Skorá zrelosť s množstvom vaječníkov na kríkoch. Preto sa z jednej rastliny získa 5-6 kilogramov úrody.

Parthenokarpický vysoko výnosný hybrid so priateľským dozrievaním plodín. Doba dozrievania - 41-46 dní. Je určený na pestovanie v severných oblastiach interiéru a v južných oblastiach vonku. Neurčitý ker, šplhanie, stredné lístie. Je dlhá až 4,5 metra. Preto je vhodné pestovať zvisle.

Plody sú valcovité, s niekoľkými veľkými tuberkulózami. Farba je tmavozelená, má blízko kvetu svetlé pozdĺžne pruhy. Dĺžka uhorky dosahuje 13 centimetrov a hmotnosť 100 - 120 gramov. Chuť je jasná, sladká, uhorka bez horkosti. Buničina je ľahká s malým počtom semien, nie sú v nej žiadne medzery.

Odroda na univerzálne použitie. Má vysoké obchodné kvality, skladovaciu kapacitu, prenosnosť. Rastlina je odolná proti múčnatke, hnilobe koreňov a kladosporióze. Odolný voči teplotným výkyvom.

Skoré dozrievanie uhorky X 90, šľachtené na pestovanie v uzavretých priestoroch, jeden z najlepších skorých hybridov roku 2016. Parthenokarpický hybrid skorého dozrievania so zväzkami vaječníkov. Z pazúch listov je vytvorených až 5 nálevov. Rastlina je stredne rastúca, biče sú zviazané zvisle. Vyžaduje formáciu.

Plody sú podlhovasté, zelenej farby s množstvom tŕňov. Z kvetu je ovocie zafarbené svetlými pruhmi o tretinu. Plody sú dlhé asi 10 centimetrov. Buničina je pevná s malou semennou komorou. Chuť je vynikajúca. Dužina je sladká, šťavnatá a má jasnú uhorkovú arómu. Používa sa na čerstvé potraviny a na spracovanie.

Rastlina má zvýšenú odolnosť proti múčnatke, je prenosná a má vynikajúci výnos.

Uhorka Athena f1 - vyrobená holandskými chovateľmi a v roku 2008 bola pridaná do registra rastlín v Rusku na pestovanie v severných oblastiach krajiny. Partenokarpický je neurčitý hybrid skorého plodu, ktorý nevyžaduje opelenie. Prevažná časť plodiny sa získava z hlavnej liany, stredne dlhého kríka so zoslabenými mihalnicami.

Popis ovocia - rovnomerné, od tmavej po svetlozelenú farbu s jasnými pruhmi až do stredu. Výťažok je vysoký. Jasná uhorková chuť bez horkosti, určená na varenie jedál z čerstvej zeleniny. Skladuje dobre v recyklovanej forme.

Odolný voči chorobám, ako je kladosporióza, múčnatka a bežný vírus mozaiky.

Odrody lúčov

General's f1 je superpaprskový hybrid chovaný ruskými chovateľmi na kultiváciu v otvorených a uzavretých priestoroch. Za krátky čas sa výborne osvedčil vďaka vysokej výťažnosti a vynikajúcej chuti.

Líši sa bohatou úrodou v rôznych kultivačných podmienkach. Popínavé rastliny, vysoké, stredne veľké. V jednom listovom sínuse sa vytvorí až 11 vaječníkov. Odolný voči chladu. Dokonale sa prispôsobí v tieni, takže vydá až do jesene. Riasa je formovaná do jednej stopky. Odporúčané pestovanie nie je viac ako dve rastliny na meter štvorcový. Vo vyblednutých sínusoch sa po prvom zbere a hnojení dusíkom opäť tvoria vaječníky, preto sa z jedného kríka odstránia 2 plodiny za sezónu.

Zelentsy sú nádherné, silno kopcovité, malé, dosahujú dĺžku 12 centimetrov. Chuť je vynikajúca. Okurka generála je určená na univerzálne použitie.

Uhorka Xena má partenokarpický typ opelenia. Zelenina na šalátové účely. Neurčité, semená sa používajú na pestovanie v skleníku. Slabé lezenie a stredný rast umožňujú vysadiť až 3 rastliny na 1 meter štvorcový. Je odolný voči teplým poveternostným podmienkam, odolný voči populárnym chorobám.

Uhorky nakladačky sú podlhovasté, tmavozelenej farby, dlho plodné, hladké, bez tŕňov. Dĺžka Xena f1 dosahuje 15 centimetrov a hmotnosť až 110 gramov.

Lisa je skoro zrejúci partenokarpický hybrid na kultiváciu na otvorenom teréne a v skleníkoch. Má vysoký výnos a dlhú dobu návratnosti. Vegetačné obdobie je 35 - 40 dní, z jedného štvorcového metra sa v uzavretých skleníkoch zozbiera až 30 kilogramov plodín, na otvorených plochách až 15 kilogramov.

Farba zelene je svetlozelená, uhorka má veľké vypukliny. S hmotnosťou 85 - 100 gramov dosahuje dĺžku 9 centimetrov. Určené na univerzálne použitie. Má vynikajúce vlastnosti chuti a arómy. Je odolný voči mnohým chorobám. Možno pestovať na balkónoch a okenných parapetoch.

Dubrovský - partenokarpická uhorka, pestovaná na predaj, pretože má vynikajúce prepravné vlastnosti, kvalitu a pozitívne ukazovatele komodity.

Chovaný na výrobu v skleníkoch a vonku sa v sínusoch vytvorí kytica vaječníkov, ktorá sa skladá z 3 - 4 kusov. Plody sú podlhovasté až 13 centimetrov dlhé. Zelená s jasnými pruhmi na konci, hrudkovitá kôra.

Uhorka má vynikajúce chuťové vlastnosti, dužina je sladká, šťavnatá, bez horkosti. Používa sa univerzálne, chuť sa pri konzervovaní ovocia nezhorší.

Včasné dozrievanie odrôd

PMT f1 je vynikajúca odroda na výrobu uhoriek a kyslých uhoriek, pretože má buketný typ vaječníkov, na jednom kríku súčasne dozrieva až 30 vaječníkov. Skoré dozrievanie - od výsadby do klíčenia prechádza 35-45 dní.

Na hlavnom kríku dosahuje zeleň 16 centimetrov, na bočných až 15 centimetrov. Hmotnosť jedného zeleného listu je 120-146 gramov. Farba je tmavozelená, zelenina má veľa tuberkulóz a ľahké tŕne.

Zelenina sa uchováva v obchodovateľnom stave do 10 dní po zbere v nekontrolovaných skladovacích podmienkach... Určené pre všetky typy spracovania, nie sú náchylné na choroby uhoriek.

Uhorka Taganay f1 veľmi skorého obdobia dozrievania, 40 dní po výsadbe, sa objavia prvé kvety s vaječníkmi. Zelentsy s veľkými tuberkulózami, tmavozelená, hladká, krásny podlhovastý oválny tvar.

Zelenina je dlhá 8 - 10 centimetrov, ideálna na nakladanie kyslých uhoriek a uhoriek. Určené na horizontálne pestovanie vonku. Stonka je mohutná, silne rozvetvená, takže rast hlavnej stonky je obmedzený. Negatívne sa vzťahuje na zahusťovanie výsadby.

Plody sú určené na univerzálne použitie, chuť uhoriek je vynikajúca, ak sa konzumujú čerstvá a spracovaná zelenina.

Všetky nové odrody sú perfektne prispôsobené našim klimatickým zemepisným šírkam, sú odolné voči malým teplotným zmenám a sú schopné prinášať ovocie aj v extrémnych teplotných podmienkach. Vďaka mnohým pozitívnym recenziám je uhorka Mazay f1 a ďalšie odrody populárne na trhoch v Rusku a susedných krajinách. Vynikajúca chuť uhoriek nenecháva ľahostajnými ani profesionálnych agronómov a amatérskych pestovateľov zeleniny. Odrody sa dajú pestovať aj na pozemkoch bežných letných obyvateľov.


Pozri si video: Златоуст с высоты полёта (December 2022).