Rada

TOP 9 rýchlych receptov na prípravu nakladanej kapusty s paprikou na zimu

TOP 9 rýchlych receptov na prípravu nakladanej kapusty s paprikou na zimu


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Okamžitá nakladaná kapusta s prídavkom papriky obsahuje veľa výživných látok a stopových prvkov. Ľudia, ktorí majú toto občerstvenie vo svojej strave, prakticky neochorejú na chrípku a ARVI. Produkt zlepšuje činnosť čriev. Aj neskúsená žena v domácnosti bude schopná pripraviť polotovar. Určite osloví členov domácnosti bez ohľadu na pohlavie a vek.

Zásady varenia kapusty s paprikou na zimu

Ak pripravujete nakladané jedlo podľa rôznych receptov, musíte stále dodržiavať základné zásady:

 1. Výrobky sa odoberajú v nasledujúcich pomeroch: na 1 kilogram bielej kapusty - kúsok mrkvy a sladkej papriky, 0,25 šálky rafinovaného slnečnicového oleja.
 2. Podľa chuti sa do produktu pridá kamenná soľ, 9% stolový ocot, kryštálový cukor.
 3. Používajte iba balenú vodu.
 4. Zeleninová hmota sa naleje s vriacou marinádou.

Pred nalievaním marinády je potrebné ju ochutnať a upraviť množstvo prísad. Varenie produktu trvá asi 13-15 hodín.

Príprava zeleniny a nádob

Vyberajú si iba čerstvé výrobky, bez poškodenia a hniloby. Sú dôkladne umyté a olúpané. Kapusta sa naseká, mrkva sa nastrúha na hrubom strúhadle. Zvyšok zeleniny a ovocia sa pokrája na kúsky požadovanej veľkosti.

Papriky sa vyberajú iba červené alebo oranžové. Zelené vzorky dodajú hotovému výrobku horkosť.

Na hotové jedlo si vezmite trojlitrové sklenené nádoby alebo akékoľvek smaltované jedlá. Hlavné je, že nemá čipy. Výrobky sú umiestnené v sterilizovaných nádobách a zakryté tesnými plastovými viečkami alebo zvinuté.

Chutné recepty

Existuje niekoľko receptov na nakladanú zeleninu. Každý z nich je svojím spôsobom dobrý. Každá žena v domácnosti bude schopná rýchlo pripraviť jedlo, ktoré osloví všetkých členov domácnosti.

Klasická nakladaná kapusta s instantnou paprikou

Nalejte vodu do hrnca, vložte na mierny oheň. Osolíme, pridáme kryštálový cukor, olej. Po uvarení tekutiny do nej nalejte ocot, nádobu odstavte zo sporáka. Toto je základná marináda. Zmiešajte kapustu, mrkvu, papriku, preložte do zaváracích pohárov, zalejte marinádou.

S cesnakom

Kapustu roztlačte rukami, kým sa neobjaví džús, zmiešajte s paprikou, mrkvou. Vložte hmotu pevne do hrnca a podbíjajte ju drevenou drvinou. Tento proces funguje najlepšie, ak sa používa v malých dávkach.

V hrnci zmiešame vodu, soľ, kryštálový cukor, klinčeky, čierny a nový korenie, bobkový list. Priveďte tekutinu do varu, pridajte olej, ocot. Nalejte zeleninu s marinádou, položte rovnú dosku na vrch a potlačte. Produkt je pripravený za 3-3,5 hodiny.

S cibuľou

Kapustu posypeme bielym cukrom, osolíme, roztlačíme. Pridajte cibuľu, papriku, ocot, olivový olej. Nádobu zakryte tanierom, utlačte. Pár hodín a predjedlo sa môže podávať.

So zázvorom

Podobne sa pripravuje nakladaná kapusta so zázvorom, ktorá dodáva príprave neobvyklú chuť a arómu.

S uhorkou

Do smaltovaného hrnca dajte po vrstvách kapustu, cesnak, čerstvé uhorky, papriku. Nalejte zeleninovú hmotu marinádou (voda so soľou, bielym cukrom, čerstvým kôprom, paprikou, čiernym korením) a nechajte pod tlakom.

S mrkvou a cibuľou

Miešajte kapustu s cibuľou, paprikou, pridajte bobkový list. Vtlačte zeleninu do nádoby, nalejte bazovú marinádu a utlačte.

S jablkami a brusnicami

V nádobe zmiešame kapustu, mrkvu, kyslé tvrdé jablká, brusnice. Zalejeme bazovou marinádou. Za deň je rastlinný produkt pripravený.

„Ukrajinská kryzhavka“

„Kryž“ v ukrajinčine znamená kríž. Nie je prekvapujúce, že hlava kapusty je nakrájaná na 4 rovnaké kúsky. Vložia sa do hrnca s vriacou vodou, varia sa 7-11 minút. Pomocou štrbinovej lyžice sa zelenina prenesie do nádoby, ochladí sa. Zmiešané s rascou, mrkvou, paprikou, cesnakom. Nalejte základnú marinádu, utlačte.

Pikantná nakladaná kapusta s paprikou

Vložte kapustu, cesnak, mrkvu, papriky po vrstvách do širokej nádoby. Zalejeme vriacou vodou so soľou, kryštálovým cukrom, octom, feferónkou, koriandrom. Nainštalujte útlak.

Ako správne a ako dlho je možné obrobky skladovať?

Nakladanú zeleninu je lepšie uchovávať v chladničke najviac 2 - 3 týždne.

Aj tejto neskúsenej gazdinke vytvorenie tohto chutného a zdravého blanku nezaberie viac ako hodinu. Výsledkom je hotový šalát ochutený slnečnicovým olejom. Môže sa podávať ako príloha k akýmkoľvek zemiakovým jedlám.

Najdôležitejšie je dodržiavať podiely octu, kryštálového cukru a soli, aby sa produkt nestal príliš kyslým, sladkým alebo slaným.


Pozri si video: Tlačenie kapusty do suda návod na výrobu kyslej kapusty (Júl 2022).


Komentáre:

 1. Akisar

  Bravo, seems to me, is a brilliant phrase

 2. Sorrell

  Sorry I'm interruption.

 3. Eadweald

  Prepáčte, že vás prerušujem, je tu návrh ísť inou cestou.

 4. Peterka

  Make no mistake about this account.

 5. Homer

  What a great question

 6. Wilpert

  ok film?

 7. Cermak

  I absolutely agree with you. The idea is good, I agree with you.

 8. Chu'a

  Mnoho ľudí si mýli svoju predstavivosť s pamäťou...Napíšte správu