Nápady

Tajomstvo výroby vína z hrozna Isabella doma

Tajomstvo výroby vína z hrozna Isabella doma


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Hrozno Isabella sa často používa ako hlavná zložka domáceho vína vďaka svojim vynikajúcim indexom chuti. Víno z hrozna Isabella doma je kyslé a mierne sladké. Odroda navyše nie je nenáročná na podmienky pestovania a je mrazuvzdorná, čo ju robí atraktívnou pre pestovanie.

Vlastnosti hrozna Isabella

"Isabella" sa vzťahuje na kategóriu odrôd viniča, ktoré sa bežne používajú ako stolové a technické. Úspešne sa pestuje nielen na čerstvú spotrebu, ale aj na získavanie vysoko kvalitných surovín na výrobu vína. Odroda má nepopierateľné výhody, ktoré umožňujú jej použitie v domácej výrobe vína:

 • vysoká miera prežitia sadeníc a adaptácie v krátkom čase;
 • silné kríky s vysokými výnosmi;
 • vytvorenie atraktívnych, dostatočne veľkých zhlukov s bobuľami zarovnanými do tvaru a veľkosti;
 • možnosť získať veľké množstvo šťavy, ktorá sa ľahko získa zo zrelých bobúľ;
 • Šťava získaná z bobúľ má dostatočnú kyslosť a obsah cukru na vytvorenie vysoko kvalitného domáceho vína.

Odroda je nenáročná na nové miesto pestovania. Okrem toho majú vinári skvelú príležitosť získať hojnú úrodu z malého vinohradu.

Mnohé bobule hrozna Isabella sú známe svojimi liečivými a liečivými vlastnosťami. Bobuľám tejto odrody sa pripisuje schopnosť očistiť telo toxínov, pôsobiť ako prírodná energia, ako aj eliminovať únavu a zvyšovať účinnosť, zvyšujú imunitu.

Dátumy zberu, podmienky a pravidlá prípravy bobúľ

V moskovskom regióne hrozno Isabella dozrelo v poslednom desaťročí októbra. Aby však bobule získali sladkosť a vôňu, mali by sa zbierať najskôr týždeň po nástupe technickej zrelosti.

Na prípravu hroznového domáceho vína je povolené používať bobule ľubovoľnej veľkosti. Hlavnou podmienkou je odmietnutie všetkých nezrelých a zhnitých bobúľ., Zhromaždené hrozno sa navyše nemusí umyť, pretože baktérie obsiahnuté na povrchu jeho pokožky sú prírodné kvasinky, ktoré môžu poskytnúť vysoko kvalitný fermentačný proces.

Funkcie technológie varenia

Vinárstvo má spolu so vinohradníctvom mnoho tisícročí svojej histórie. Ak chcete sami pripraviť chutný a prírodný nápoj, mali by ste poznať technológiu, ktorá je základom každého receptu na výrobu domáceho vína. Zahŕňa nasledujúce kroky:

 • Zber bobúľ a proces odmietania surovín nízkej kvality.
 • Získanie hroznovej šťavy, ktorá sa pomerne ľahko oddelí od bobúľ rozdrvených pomocou zvyčajnej kuchynskej „drviny“. Výsledná buničina by sa mala oddeliť od šťavy pomocou cedníka alebo gázy.
 • Fermentácia napnutej hroznovej šťavy v sklenených fľašiach ľubovoľného objemu. Nádrže by mali byť starostlivo pripravené. Mali by byť nielen čisté, ale aj suché a mali by byť naplnené šťavou z dvoch tretín objemu.
 • Vypusťte víno bez pretrepávania do jednej nádoby tak, aby výsledný zubný kameň a prírodný bobuľový sediment zostali v prvej nádobe.
 • Pridajte cukor v množstve 100 alebo 150 gramov na každý liter vína za miešania až do úplného rozpustenia.

Po približne mesiaci je víno pripravené a hotový nápoj môžete naliať do fliaš. V tomto štádiu je obsah alkoholu vyšší ako 13%. Takéto domáce víno sa nazýva mladé.

Ako vyrobiť domáce víno z hrozna Isabella

Populárne recepty na domáce víno z hrozna Isabella

Domáce víno je vždy vynikajúce a symbolizuje rodinné tradície. Tajomstvá výroby domáceho hroznového vína sa zvyčajne prenášajú z jednej generácie na druhú.

Recept na akostné obohatené víno "Isabella"

Výroba vína podľa tohto receptu môže byť pomerne ľahká, dokonca aj keď neexistujú vinárske zručnosti. Postup varenia je nasledujúci:

 • Pripravte hroznovú šťavu alebo mušt z pozberaných a triedených bobúľ.
 • Aby sa obsah cukru zvýšil na 25%, pridajte asi 150 gramov cukru na každý liter hroznovej šťavy.
 • Šťavu nechajte kvasiť, čo sa dá urýchliť pridaním dvoch gramov vínnych kvasníc do každého litra šťavy.
 • Šťavu nechajte vychladnúť asi desať dní alebo dva týždne na chladnom a tmavom mieste.

Keď sa šťava rozjasní a celý koláč z bobúľ sa usadí na dne nádoby, mali by ste vypiť alkohol pomocou skúmavky alebo hadice a pri pevnom zastavení fľaše so zátkou ich nechať na chladnom mieste na uskladnenie.

Jednoduchý recept na klasické červené víno Isabella

Domáce víno z hrozna je najvyhľadávanejšie a najjednoduchšie vyrobené. Je to takto:

 • Zbierajte hrozno (približne 10 kilogramov) a opatrne odstráňte všetky konáre listami a odpadkami.
 • Vytriedené bobule nalejte do čistej a suchej nádoby a potom šťavu opatrne vytlačte rukami.
 • Bobule prikryte gázovou šťavou a vylúhujte ich päť dní pri izbovej teplote. Niekoľkokrát za deň premiešajte drevenou špachtľou.
 • Naplňte čistú sklenenú nádobu dvoma tretinami výslednej sladiny, potom pridajte cukor v množstve 3 kilogramov a dôkladne premiešajte.
 • Nasaďte gumovú rukavicu na hrdlo nádoby a vytvorte do nej niekoľko malých otvorov, cez ktoré bude unikať oxid uhličitý.
 • Nechajte víno trieť tri týždne pri izbovej teplote.

Akonáhle gumové rukavice prestanú nafúknuť, bude to znamenať pripravenosť nápoja. Víno sa musí filtrovať a plniť do fliaš v čistých fľašiach. Vo fáze skladovania bude potrebné víno niekoľkokrát vypustiť z vytvorenej zrazeniny.

Recept na slávnostné víno vyrobené z hrozna Isabella

Na slávnostné víno je potrebné pripraviť vybrané bobule v množstve 5 kilogramov. Ďalšie varenie sa vykonáva podľa nasledujúcich pokynov:

 • Prejdite hrozno Isabella a dôkladne ho hnetite do hebkého stavu.
 • Vložte ovocnú šťavu do čistej nádoby a nechajte ju uvariť tri dni.
 • Do infúznej zmesi pridajte 0,6 kg cukru a potom nádobu pevne uzavrite vekom a trvajte na tom, aby boli dva týždne.
 • Pridajte do zmesi 100 gramov cukru na liter a nechajte kvasiť ďalšie dva týždne.

Po ukončení kvasenia sa domáce víno filtruje cez tenkú kôš, ktorá sa musí niekoľkokrát zložiť. Potom víno stojí na chladnom mieste dva mesiace, potom sa nápoj môže plniť do fliaš a ukladať do vodorovnej polohy.

Bežné výrobné chyby

Začínajúci vinári často robia chyby, ktoré môžu nielen nepriaznivo ovplyvniť kvalitu vína, ale tiež úplne pokaziť tento ušľachtilý a starodávny nápoj.

 1. Ak má domáce víno príliš kyslú chuť, hlavnou chybou je porušenie uzáveru fľaše po rozliatí alebo nedostatočný cukor.
 2. Prítomnosť nepríjemnej alebo zatuchnutej chuti môže naznačovať nedostatočné vyčírenie vína zvyškom sedimentu a nesprávne skladovanie alebo príliš málo kyseliny v mladine. Posledná nevýhoda sa veľmi rýchlo koriguje pridaním kyseliny citrónovej alebo kyseliny askorbovej v množstve 0,2% z množstva nápoja.
 3. Víno, ktoré nie je dostatočne silné, sa nazýva malospirtous a je výsledkom chybnej fermentácie spôsobenej pridaním nedostatočného množstva kvasníc.

Nielen začínajúci vinári, ale aj skúsení majstri prípravy nápoja nie sú imúnni voči chybám pri výrobe domáceho vína.

Tu sa môžete zoznámiť s technológiou výroby vína z iných druhov ovocia.

Hrozno Isabella: opis odrody

Aby ste pochopili všetky tajomstvá profesionálnych vinárov, mali by ste si preštudovať základy ich zaujímavého a starodávneho umenia. Vinárstvo netoleruje rozruch a ľahostajnosť. Je potrebné pripomenúť, že nielen kvalita vinárskeho podniku, ale aj také faktory, ako je chemické zloženie hrozna Isabella, poveternostné podmienky počas zberu hrozna a dokonca aj denná doba, majú obrovský vplyv na kvalitu domáceho vína.

Ak chcete získať nápoj jedinečný v chuti, nemali by ste sa báť experimentovať a robiť vlastné úpravy hotových receptov.Komentáre:

 1. Yozshunris

  Today I read on this theme much.

 2. Bardon

  Čo by ste chceli povedať konkrétne?Napíšte správu