Inštrukcia

Odroda "Valek": hrozno bez chýb

Odroda "Valek": hrozno bez chýbWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Hrozno "Valek" (Valek) - Odroda charakterizovaná priateľskou tvorbou vaječníkov, aj keď sú nepriaznivé poveternostné podmienky. Kefy na puzdre tvoria masívne, ich hmotnosť môže dosiahnuť 2,5 kg. Bobule sú chutné a majú atraktívny vzhľad.

História výberu

Odroda "Valek" sa získala krížením odrôd "Star". (Zvezdnyi), „Rizamat“ (Rizamat) a „Kesha 1“ (Kesha) chovateľ N.P. Vishnevetsky. Hlavnou črtou odrody je rýchle zrenie, iba 105 dní. Odroda má okrem iného vysoký výnos a vynikajúcu rýchlosť rastu. "Valek je schopný znášať chlad až do -24 stupňov, zriedka ho postihuje hniloba a huby.

Vlastnosti triedy

Odroda "Valek" dozrie za 105 dní. Krík je energický, zhluky sú veľké, hmotnosť do 2,5 kg.

Biologický opis odrody

Bobule sú krásne, väčšinou konzumované čerstvé. Farba ovocia je jasne žltá, chuť je hrušková, pokožku možno jesť. Hmotnosť bobúľ je až 16 g, dĺžka je až 3 cm. Plod je aktívny, rast kríkov je silný, úroda odrody je vysoká. Zber hrozna uvedených druhov sa uskutočňuje koncom leta.

Technické špecifikácie

Uvedená odroda nie je náchylná na hnilobu a netrpia plesňami. Krík prežije zimu dobre, ak okolitá teplota neklesne pod -24. Produktivita je vysoká, transplantácia sa vykonáva bez problémov. Bobule sú mäsité, chuť je sladká s tónom muškátového orecha. Zväzky sa môžu skladovať a prepravovať.

Výhody a nevýhody

Odroda "Valek" môže pôsobiť ako opeľovač iných odrôd hrozna. Okrem toho má aj ďalšie pozitívne vlastnosti:

  • husté a veľké zhluky;
  • veľké bobule s príjemnou chuťou a vôňou;
  • jedlá kôra ovocia;
  • odolnosť proti šedej hnilobe a hubám;
  • dobrá produktivita a mrazuvzdornosť;
  • ovocie dobre znáša prepravu.

Medzi nedostatky je potrebné poznamenať, že odroda sa bojí silného vetra a nebude sa môcť aktívne rozvíjať, keď sa nachádza v nížine.

Hrozno "Valek": vlastnosti odrody

Ako pristáva a starostlivosť

Odroda Valek sa môže pestovať v akomkoľvek regióne, ale stredný pás Ruska je preň optimálny. Výsadba rastlín je na iných svetlých, neštandardných miestach. Je žiaduce, aby sa hrozno nachádzalo na kopcoch.

Pôda musí byť ľahká. Medzi kríkmi by mala zostať slušná vzdialenosť - viac ako 3 m. Medzi radmi by mala zostať 4 m. Hĺbka pristávacej jamy by mala dosiahnuť 80 cm.

  • Najprv sa do nej položí ornica odstránená počas kopania.
  • Potom dali pár vedier kompostu a potom opäť pôdu.
  • Ďalej sa jama ponechá niekoľko týždňov a bude možné pestovať hrozno.

Starostlivosť o odrodu "Valek" je rovnaká ako pre ostatné druhy hrozna. Rastlina vyžaduje burinu, zalievanie v horúcom počasí, mulčovanie pôdy pilinami. Na ochranu pred škodcami a chorobami sa hrozno musí postriekať.

Kŕmenie sa uskutočňuje na jeseň, zatiaľ čo živiny sa privádzajú priamo ku koreňom rastliny. 1 m2 Pôda zaviedla 90 g drevného popola a 7 kg hnoja.

Pred začiatkom zimy sa kríky zakryjú a po prechode mrazov by sa mal prístrešok odstrániť. Vykonajte procedúry pred východom alebo po západe slnka.

Ako sa tvorí vinič

Vinič musí byť vytvorený. Choré a suché konáre by sa mali odlomiť, čo bráni živinám a vode dostať sa do klíčkov. Odlomte výhonky až potom, ako sa vytvoria kvetenstvo a antény, ale skôr, ako stvrdnú.

Štipnutie viniča spočíva v odlomení zeleného výhonku v hornej časti rastliny, tiež by sa mali odstrániť nevlastné jedince, aby voda a živiny prúdili do zdravých klíčkov. Vykonajte postup pár dní pred kvitnutím.

Zriedenie listov viniča je potrebné, aby bobule dozrievali rýchlejšie. Procedúra sa vykonáva pár týždňov pred dozretím bobúľ. V blízkosti každého zoskupenia sa neodstráni viac ako 5 listov.

Orezanie viniča sa vykonáva na jeseň po tom, ako krík spadol z listov. Je to potrebné, aby bobule neboli rozdrvené. V prvom roku kultivácie sa prerezávanie nevykonáva.

Ponúkame vám tiež informácie o odrodových vlastnostiach hrozna "Alpha".

Recenzie záhradníkov

Záhradníci na vedomie, že odroda "Valek" nie je náchylná na plesňové choroby, ale napriek tomu, aby sa tomu zabránilo, musí byť ošetrená chemickými roztokmi. Zvyšok odrody nemá prakticky žiadne nedostatky, takže táto odroda je veľmi obľúbená medzi tými, ktorí sa zaoberajú pestovaním hrozna.

Ako tvoriť krík hrozna

Plody rastlín sú sladké, počet bobúľ na kefke je veľký. Ovocie môžete použiť v čerstvom jedle alebo ho použiť na výrobu vína. Recenzie záhradníkov o odrode sú iba pozitívne, preto by ste si ich mali vypočuť a ​​začať pestovať odrodu na svojich stránkach.