Tipy

Hrozno "Bogatyanovsky": vlastnosti odrôd a pestovateľských pravidiel

Hrozno "Bogatyanovsky": vlastnosti odrôd a pestovateľských pravidiel


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Hrozno „Bogatyanovsky“ je relatívne nová tabuľková hybridná forma z amatérskeho výberu odrôd od V. N. Krainova. Rodičovským párom hybridu sú odrody Talisman a Kishmish Luchisty.

Vlastnosti triedy

Biele bobule hrozna stolového určenia sú veľmi obľúbené nielen u nás, ale aj medzi zahraničnými spotrebiteľmi. Odrody hrozna „Bogatyanovsky“ priaznivo porovnáva s podobnými modernými odrodami s väčšími a krajšími bobuľami. Autorovi odrody sa podarilo skombinovať najkvalitnejšie vlastnosti rodičovského páru rastlín do novej hybridnej formy.

Biologický opis

Rané až stredné obdobie dozrievania hrozna tejto odrody vám umožňuje získať úrodu šťavnatých bobúľ za 135 až 140 dní. po masívnom prebudení púčikov na kríkoch. Kríky „Bogatyanovsky“ sú stredne silné alebo silné. Vlastné kríky sú takmer vždy energické. Funkčné kvety sú bisexuálne.

Vytvorené zhluky sa výhodne líšia veľmi veľkými rozmermi. Priemerná hmotnosť strapca je od 800 g do 1,5 kg. Tvar kefy je kónický, hustota je priemerná. Zrenie výhonkov je stabilne dobré a pozoruje sa takmer po celej dĺžke viniča. Koeficient plodu sa môže meniť od 1,1 do 1,4. Objem plodných výhonkov je od 75% do 90%.

Technické vlastnosti bobúľ

Bobule sa tvoria a dozrievajú spolu, majú veľmi veľké veľkosti - 3,5 x 2,8 cm, priemerná hmotnosť hrozna je od 18 do 20 g. Plody bobúľ sú vajcovité. Hlavná farba je žlto-zelená. V štádiu úplného dozrievania bobule často získajú nádhernú zlatožltú farbu.

Buničina zrelých bobúľ je mäsitá a veľmi šťavnatá. Chuťové vlastnosti sú vysoké. Chuť je výrazná, príjemná a harmonická. Pokožka je stredne hustá a dá sa ľahko žuť. Obsah cukru v bobúľovej šťave je 18 - 22% s kyslosťou 7 - 8 g / l. Hrozno komerčnej kvality na najvyššej úrovni.

Výhody a nevýhody odrody

Nový hybridný formulár „Bogatyanovsky“ získal schválenie mnohých vinárov vďaka týmto výhodám:

 • dozrievanie výhonkov je takmer úplné;
 • odrezky sa vyznačujú dobrým zakoreňovaním;
 • ukazovatele prepravovateľnosti plodín a predajnosti úplne zrelých kief na vysokej úrovni;
 • odolnosť voči plesniam je 3 body;
 • odolnosť proti poškodeniu oídiom je 3,5 bodu;
 • odolnosť proti šedej hnilobe je pomerne vysoká;
 • deklarovaná mrazuvzdornosť je -23 ° C;
 • výhonky najčastejšie tvoria 2-3 kvetenstvo;
 • výnosy sú vysoké a stabilné ročne.

Hrozno "Bogatyanovsky": všeobecné informácie

Odroda Bogatyanovsky však nemá žiadne nevýhody, vrátane tendencie hroznových kríkov preťažiť úrodu, čo si vyžaduje starostlivú reguláciu počtu vytvorených kvetenstvo a kefiek.

Pravidlá vykládky a funkcie starostlivosti

Pri pestovaní hrozna na osobnom pozemku je veľmi dôležité brať do úvahy akékoľvek drobnosti, čo sa týka poľnohospodárskej technológie, ako aj procesu monitorovania reakcie rastlín na starostlivosť.

Výsadba hrozna hybridnej formy "Bogatyanovsky" sa vykonáva v súlade s týmito požiadavkami:

 • výsadbová jama by mala byť umiestnená na kopci, ktorý poistí viničové kríky pred traumatickými účinkami mrazu;
 • ílové a piesčité pôdy nie sú veľmi vhodné na pestovanie hrozna a je potrebné ich stabilizovať pridaním humusu alebo rašeliny;

 • optimálny čas na sadenie hroznových sadeníc je polovica jari, je však povolené zasadiť sa na jeseň, berúc do úvahy čas potrebný na zakorenenie a úpravu rastliny pred mrazom;
 • silný rast viniča zahŕňa použitie podpier, ktoré usmerňujú rast a udržiavajú rastlinu v správnej, zvislej polohe;
 • zaťaženie každej hroznovej kríky by malo byť asi 30 - 40 výhonkov;
 • prerezávanie viniča sa odporúča pre 6-8 očí.

Tento hybridný hroznový bob sa osvedčil, keď sa pestuje vo vlastnej koreňovej forme. Odchod spočíva v zalievaní, ktorého množstvo a množstvo by sa malo zamerať na ukazovatele pôdnej vlhkosti a silné zrážky. Okrem toho treba mať na pamäti, že preťaženie kríkov môže mať nepriaznivý vplyv na dozrievanie bobúľ.

Recenzie záhradníkov

Dnes je Viktor Nikolajevič Krainov, chovateľ z mesta Novocherkassk, vďačný väčšine vinárov dnes za šľachtenie vysokokvalitných a vysoko výnosných hybridných rastlinných foriem.

Hlavnou nespornou výhodou hrozna Bogatyanovského je tvorba veľmi veľkých zhlukov na kríkoch s veľkými a krásnymi zlatými plodmi, ako aj stabilných a hojných plodín.

Hrozno "Bogatyanovsky" má veľmi vysoké obchodné vlastnosti a vynikajúcu prepraviteľnosť, čo umožňuje pestovanie tejto odrody za účelom následného predaja. Vykonávanie štandardných preventívnych ošetrení takmer úplne zabraňuje poškodeniu kríkov veľkých chorôb. Na rozmnožovanie rastlín väčšina pestovateľov používa odrezky, ktoré sa dajú ľahko zakoreniť a rýchlo prechádzajú k rastu.

Ako pokryť hrozno na zimu

Krásne, veľké a lemované bobule hrozna odrody Bogatyanovsky s charakteristickou žltou pálením sú predmetom obdivovania mnohých vinárov, vďaka ktorým je táto odroda obľúbená a žiadaná.