Dom a záhrada

Hrozno "Anyuta": opis odrody a pravidiel poľnohospodárskej technológie

Hrozno "Anyuta": opis odrody a pravidiel poľnohospodárskej technológie


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Hrozno „Anyuta“ sa vzťahuje na počet stolových hybridných odrôd so stredne neskorým zrením. Mnohí vinári majú radi túto odrodu kvôli nízkym požiadavkám na pestovanie a príjemnej chuti bobúľ.

História výberu

Táto hybridná forma amatérskeho výberu od V. N. Krainova bola získaná krížením odrôd hrozna "Rayon Radish" a "Kesha-1." Priemerná oneskorená splatnosť tejto hybridnej formy umožňuje získať úrodu za 140 dní.

Vlastnosti triedy

Odrody materských odrôd rodia novú hybridnú formu s vynikajúcou sadou kvalitatívnych znakov, medzi ktoré patrí nielen vzhľad rastliny, ale aj skvelá chuť bobúľ.

Biologický opis

Kríky sú energické. Hroznové hrozny hybridnej formy Anyuta majú veľmi atraktívny vzhľad, vyznačujú sa vysokými obchodnými vlastnosťami. Priemerná hmotnosť kefky na hrozno sa môže v závislosti od poveternostných podmienok a poľnohospodárskych postupov líšiť od 700 g do 1,3 kg. Zhluk má kónický tvar. Bobule nie sú príliš pevne umiestnené, čo robí štruktúru kefy trochu voľnou. Bisexuálne kvety.

Technické vlastnosti bobúľ

Pre odrodu sú obzvlášť atraktívne veľké, tmavo ružové bobule. Majú oválny tvar a hmotnosť od 15 do 20 gramov. Priemer môže dosiahnuť 35 mm. Buničina je mäsitá, stredne šťavnatá, pokrytá hustou, ale úplne jedlou pokožkou. Chuť je veľmi jemná, s jemnou vôňou muškátu.

Fotogaléria

Výhody a nevýhody

Hybridná odroda s názvom Anyuta má mnoho výhod vrátane:

 • vynikajúca chuť zrelých bobúľ;
 • veľmi atraktívny vzhľad bobúľ, bez hrachu;
 • tvorba veľkých hrozna;
 • ukazovatele odolnosti voči mrazu až do -22 ° C;
 • hrozno nie je ovplyvnené osami;
 • trvanie skladovania a prepravovateľnosť zozbieranej plodiny sú vysoké;
 • dobrá odolnosť voči hubovým infekciám.

Hrozno "Anyuta": vlastnosti

Medzi nevýhody patrí:

 • trochu mukózna a tekutá konzistencia buničiny zrelých bobúľ;
 • prítomnosť niekoľkých dostatočne veľkých semien;
 • praskanie plodov v daždivom počasí;
 • potreba chrániť vinicu na zimu.

Odrodu môžu pestovať aj začiatočníci záhradníci a vinári. Rezne a sadenice ľahko zakorenia a prispôsobia sa v pomerne krátkom čase. Odolnosť voči plesniam a oídiu je 3 až 3,5 bodu.

Pravidlá vykládky a funkcie starostlivosti

Hybridná forma hrozna s názvom „Anyuta“ má širokú regionalizáciu a vyžaduje ju záhradníci. Ovocie rastlín sa vyskytuje štyri alebo päť rokov po výsadbe sadeníc. Pestovanie si vyžaduje znalosť niektorých požiadaviek na starostlivosť o hroznové kríky.

 • Pred výsadbou by ste mali vykopať pôdu a hnojiť ju v oblasti pod viníc.
 • Pri vysokom výskyte v úseku podzemnej vody by sa na dno pristávacej jamy mala naliať vrstva malého štrku.
 • Pri výsadbe kríkov v blízkosti hlavných budov by ste mali ustúpiť od základovej nadácie 80 cm.
 • Na drvený kameň sa má naliať vrstva humusu, minerálnych hnojív vrátane draslíka, fosforu a železa, ako aj vrstva úrodnej pôdy.
 • Koreňový krk sadeníc by sa mal umiestniť na povrch pôdy.

Opatrenia starostlivosti zahŕňajú zavlažovanie rastlín, mulčovanie pôdnou organickou hmotou okolo kríkov, prerezávanie výhonkov a rukávov, ako aj postrek fungicídnymi prípravkami proti závažným chorobám. V závislosti od pestovateľskej oblasti môže byť potrebné chrániť vinicu na zimné obdobie. Za týmto účelom ho ohnite k zemi a naplňte ho zeminou a potom ju zakryte smrekovou jedľou, aby ste ju ochránili pred mrazom.

Recenzie záhradníkov

Napriek tomu, že rovnaká rozmanitosť môže vykazovať rôzne výsledky v rôznych oblastiach, hybridná forma „Anyuta“ si stále zasluhuje pozitívne recenzie a vysoké známky od vinárov. Na pozadí mnohých ďalších odrôd a hybridov Anyuta vykazuje veľmi dobrú mieru zakorenenia a prežitia na novom mieste. Je veľmi dôležité nepreťažovať kríky viniča tejto odrody, vinič by mal byť zaťažený malými nákladmi, čo vám umožní získať veľmi veľké a chutné bobule.

Ako sa starať o hroznoKomentáre:

 1. Faejar

  Idea good, it agree with you.

 2. Jorim

  I think, that you are not right. Môžem to dokázať. Napíš mi v PM.

 3. Jaye

  Máte určite pravdu. V ňom niečo je a je to vynikajúca myšlienka. Podporím ťa.

 4. Swinton

 5. Broden

  Môžem vám ponúknuť pomoc s zdrojom, to znamená, že vám poviem, ako zvýšiť pozície v vyhľadávacom nástroji Rambler. Webmaster, ak to potrebujete, položte mi potrebné otázky. Vysvetlím, ako efektívne zaregistrovať svoj blog v sociálnych záložkách.Napíšte správu