Rada

Opis odrody cibule Carmen, vlastnosti pestovania a starostlivosti

Opis odrody cibule Carmen, vlastnosti pestovania a starostlivosti


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Pre tých, ktorí milujú sladkú červenú cibuľu, je na trhu dostupná cibuľa Carmen. Pochádza z Holandska a nedávno sa objavil v Rusku. Ale záhradkárom sa to už páčilo pre chuť, farbu a ľahkosť pestovania. Podrobný popis odrody, pravidlá pestovania a recenzie tých, ktorí už pestovali Carmen na svojich pozemkoch, zvážime nižšie.

Opis odrody

Odroda sa nedávno objavila v Rusku a bola chovaná holandskými chovateľmi a úspešne sa pestuje v blízkom i ďalekom zahraničí. Používajú ho amatérski záhradníci a veľkí producenti zeleniny.

Odroda je určená na pestovanie v celom Rusku, ale najlepšie rastie v stredných a severných oblastiach. Od zasadenia malých hláv do zeme až po zber trvajú iba 3 mesiace. Za toto krátke obdobie vyrastie z repky hlava vážiaca až 120 gramov.

Cibuľa je dvojsečná, kompaktná, pierko dorastá až do dĺžky 30 centimetrov. Cibuľa je okrúhla, niektoré hlavy sú sploštené, buničina má strednú hustotu. Farba šupín je bordová, miestami fialová. Buničina je biela s fialovým odtieňom, strednej hustoty.

Chuť hláv je bez výraznej horkosti, sladko korenistá, so zvláštnou chuťou a arómou. Odroda je vhodná na čerstvé použitie, šaláty, marinády. Táto odroda sa často používa v priemyselnom meradle, pretože má dlhú trvanlivosť.

Pozitívne vlastnosti cibule Carmen

Záhradkári oceňujú odrodu pre jej pozitívne vlastnosti:

 1. vysoký výnos;
 2. vynikajúca chuť;
 3. ľahkosť pestovania;
 4. vynikajúca prezentácia;
 5. udržiavanie kvality.

Medzi výhody, posudzované podľa opisu odrody cibule Carmen, patrí odolnosť proti suchu a zmenám poveternostných podmienok. Cibuľa sa ľahko vytvorí vo vlhkom a chladnom prostredí a v teplom a suchom lete.

Pestovanie cibule Carmen

Cibuľa sa bežne pestuje tromi spôsobmi.

 1. O dve sezóny. Zároveň sa v prvej sezóne semená vysádzajú na okrúhlice, v druhej - okrúhlica na hlave.
 2. Repa, kúpená v obchode, na hlavách.
 3. Semená na hlavách.

Ak máte v úmysle zasadiť semená na okrúhlice v prvom roku, potom na jeseň musíte zbierať materiál zo šípok vlaňajšej cibule. V tomto prípade je niekoľko hrotov šípov ponechaných na semená a potom sú po technickej zrelosti zozbierané na ďalšiu kultiváciu. Ak boli semená zakúpené v obchode, potom prvú položku preskočíme.

Výsev semien sa vykonáva na jeseň alebo na jar. Ak chcete získať osivo na jar, musíte ho zasadiť na jeseň.

Výber sedadla na pristátie

Cibuľa by mala rásť na slnečnom mieste bez vetra. Musíte tiež zabezpečiť absenciu zaplavenia a stagnácie vody, inak budú hlavy hniť vo vlhkej pôde. Na výsadbu sú vhodné ľahké piesočnaté pôdy bez silnej kyslosti. Ak je pôda v záhrade kyslá, musíte pridať dolomitovú múku alebo vápno, aby ste znížili hladinu kyslosti. Záhony sa pripravujú na jeseň odstránením buriny z hriadok, nanesením kompostu alebo hnoja a vykopaním. Počas zimy bude pôda absorbovať živiny a stane sa úrodnejšou.

Pretože v južnejších oblastiach je teplejšie počasie, môžete si tu okamžite vypestovať hlavy so semenami. V severných regiónoch - cez sadenice. V tomto prípade sa sadenice pripravujú 65 dní pred výsadbou na hlavnom mieste rastu.

Výsev cibule

Výsev cibule, bez ohľadu na druh semenného materiálu, sa vykonáva za teplého slnečného počasia. Zároveň by mala teplota v pôde kolísať od 16 stupňov a viac. Ak sú sľúbené nočné mrazy, potom sú postele pokryté filmovým materiálom. Film je potrebné odstrániť počas dňa.

Semená alebo sady sú zasadené 20 centimetrov medzi rastliny a 30 centimetrov medzi riadkami. Na záhradnom záhone sú pomocou hrable nakreslené pruhy do hĺbky 10 centimetrov, vysypané teplou vodou, zasadené semená, riadky posypané zeminou, aby bolo vidno brázdy. V opačnom prípade je nepohodlné polievať.

Starostlivosť o výsadbu

Vlastnosti cibule sú také, že rastliny rastú dobre, musíte urobiť nasledovné:

 • Zalievanie - vykonáva sa tak, aby pôda nevyschla, inak nežné sadenice uschnú a vyschnú. Musíte sa tiež vyhnúť nadmernej vlhkosti. Dva týždne pred očakávaným zberom sa zálievka úplne zastaví a cibuľa sa nechá dozrieť v suchej pôde.
 • Odburiňovanie sa uskutočňuje počas celého rastu rastlín. Ak bude tráva vysadená semenami, zastaví tvorbu hláv a nebude úroda. Pretože šípky počas výsadby semien sú veľmi malé, musíte starostlivo vytrhať burinu, aby ste nepoškodili rastliny cibule.
 • Zber musí byť vykonaný včas, inak hlavy prerastú a nebudú uložené. Cibuľa sa zvyčajne zberá na konci augusta. Ale v každom regióne je čas zberu iný. Preto musíte vedieť, kedy sú hlavy v dospelosti. Je ľahké určiť: ak sa šípky prestali formovať a ležali na zemi, hlavná časť zožltla, znamená to, že cibuľa je zrelá. Ak cibuľa dorastie do času zberu, musíte umelo urýchliť proces dozrievania. Za týmto účelom sa z hláv odstráni vrstva zeme a korene sa vyrežú alebo opatrne zdvihnú vidlami a odtrhnú sa od pôdy. Môžete šliapať po záhrade s cibuľou, ale táto metóda je nebezpečná v tom, že si môžete poškodiť hlavy.

Skladovanie úrody

Zozbieraná plodina sa suší na záhrade 2 - 3 týždne. Je dôležité sušiť za slnečného počasia, ak je v predpovedi počasia hlásený dážď, musíte rastliny schovať. Po úplnom vysušení sa cibuľa očistí od prebytočných šupiek a vrchných častí. Ak sú uložené vo vrkočoch, nechajte si na tkanie 30 centimetrov. Ak je cibuľa uložená v škatuliach, potom zostáva 10 centimetrov vrcholov.

Skladujte na chladnom suchom alebo teplom mieste.

Recenzie recenzií o Luca Carmen

Cibuľa Carmen sa nedávno objavila na trhu, ale už získala pozitívne recenzie na túto odrodu.

Galina Vasilievna: „Sadila som Carmen cez sadenice, v septembri som odstránila vynikajúce veľké cibule. V starostlivosti je odroda nenáročná, musíte zalievať a odburiňovať postele, inak tráva zastaví rast hláv. Carmen je odolná voči chorobám, takže nebolo potrebné ju postriekať jedom. Hlavy sú stredne veľké, pevné, vynikajúcej chuti, nie horké. Som spokojný s úrodou a teraz radím svojim susedom, aby túto odrodu používali. ““

Gennadij Iosifovič: „Už druhý rok pestujem Carmen na svojom pozemku, výnos je vysoký. Cibuľa je uložená pod podlahou v sieťach. Keďže je tam chladno, hlavice nestrácajú vlhkosť. Budúci rok chcem odstrániť semená a pokúsiť sa vypestovať semená pre sevok v zime doma, potom na jar zasadím sevok do záhrady. “

Marina: „Ja vždy sadím dve záhony cibule, jednu s bielou odrodou, druhú s červenou. Keďže šaláty sú príliš korenené z bieleho, používam ho na morenie alebo vyprážanie. Ale červená Carmen sa hodí k šalátom z čerstvých uhoriek a paradajok. Milujem tento šalát, najmä ak je vyrobený zo zeleniny vypestovanej v mojej záhrade. ““


Pozri si video: Mladá cibuľka počas celého roka! Vypestujte si ju doma! (Február 2023).