Rada

Pokyny na použitie herbicídu Hacker a miery spotreby

Pokyny na použitie herbicídu Hacker a miery spotreby


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Pri pestovaní plodín sa často stretávajú so škodcami a chorobami, ktoré spôsobujú vážne poškodenie plodiny. Na zvládnutie týchto problémov môžete použiť rôzne chemikálie. Napríklad herbicíd Hacker je veľmi efektívny.

Zloženie a forma uvoľnenia

Herbicíd „Hacker“ označuje lieky systémového účinku. Aktívnou zložkou chemickej látky je klopyralid. Liečivo "Hacker" sa vyrába vo forme granúl rozpustných vo vode. Dostupné vo fľašiach po 1 kg.

Prípravok patrí medzi chlórové deriváty pyridínov. Klopyralid je tiež syntetický typ rastového hormónu.

Spektrum činnosti

Používa sa na ničenie trvácnych a jednoročných dvojklíčnolistových burín. Chemická látka je tiež účinná proti ťažko odstrániteľným burinám.

Pomocou chemikálie môžete zničiť nasledujúce buriny:

 • harmanček;
 • matka a nevlastná matka;
 • všetky odrody bodliaka prasničného;
 • psí pupok;
 • priečnik;
 • všetky odrody paliny;
 • Tatárska pohánka;
 • Highlander;
 • púpava;
 • poľný bodliak.

Droga tiež účinne bojuje proti zástupcom čeľade bôbovitých, Solanaceae, Astrov a pohánky.

Výhody herbicídu "Hacker"

Výhody použitia hackerskej chemikálie zahŕňajú:

 1. Droga pomáha bojovať proti väčšine burín, ktoré sa nachádzajú na poliach.
 2. Vysoká účinnosť.
 3. Pri postreku buriny súvisiacej s prasliakom bodliakovým sa ničí nadzemná aj podzemná časť.
 4. Trvanie ochranného opatrenia.
 5. Môže sa používať s inými liekmi.
 6. Chemikália nie je toxická pre ľudí a medový hmyz.
 7. Tento nástroj sa ľahko používa.

Liek začína pôsobiť ihneď po aplikácii. Účinne bojuje proti burine, ktorá už na danom mieste rastie, a zabraňuje vzhľadu novej buriny.

Mechanizmus akcie

Tento nástroj má systémový účinok. Po ukončení procedúry preniká do tkanív rastliny a šíri sa cez všetky časti buriny vrátane koreňového systému.

Pri pohybe burinou účinná látka narušuje bunkové delenie, čo vedie k smrti buriny. Droga nielenže ničí už rastúce bylinky, ale tiež zabraňuje vzhľadu nových.

Rýchlosť odozvy

Účinok nastáva do niekoľkých hodín po nastriekaní. Znateľné známky toho, že chemikália funguje, sa objavia 12-20 hodín po zákroku.

Po 1-3 týždňoch sa lístie začne vlniť, stonky a rastový bod vysychajú. Potom burina po 2 - 3 týždňoch uhynie.

Rýchlosť pôsobenia herbicídu závisí aj od druhu buriny, poveternostných podmienok a množstva zrážok po ukončení procedúry.

Koľko chráni?

Nástroj sa líši podľa trvania ochranného účinku. Trvá do konca vegetačného obdobia. Trvanie ochranného pôsobenia závisí aj od klimatických podmienok, množstva zrážok a druhu buriny.

Miera spotreby a príprava pracovného riešenia

Ako používať drogu "Hacker".

Názov kultúryMiera spotreby (l na 1 ha)Čas a metóda striekania
Znásilnenie127-165Postrek sa vykonáva na jar, potom, čo sadenice majú 3-4 plnohodnotné listy a pokračuje, kým sa neobjavia púčiky.
Cukrová trstina125-165Spracovanie sadeníc sa vykonáva, keď sa na sadeniciach objavia 2 - 3 páry listov
Bielizeň85-125Postup sa vykonáva, keď sú vytrvalé dvojklíčnolistové buriny vo fáze ružice
Biela kapusta120-205Liečba roztokom sa uskutočňuje, keď sú dvojklíčnolistové trváce buriny vo fáze tvorby listovej ružice

Najväčší účinok sa dá dosiahnuť, ak sa plocha postrieka počas obdobia aktívneho rastu buriny. Jednoročné byliny sú citlivé na pôsobenie drogy vo fáze 2 - 3 plných listov. Ak je oblasť silne zaburinená, budete musieť použiť maximálne množstvo herbicídu.

Uplatnenie nástroja

Podľa pokynov sa odporúča použiť roztok v bezvetrný deň večer. Chemikália sa používa okamžite po príprave. Ak po ukončení procedúry zostane roztok, vyleje sa. Hotové riešenie je zakázané skladovať a znovu ho aplikovať.

Produkt sa neodporúča používať po nástupe mrazu a pred ním.

Opatrenia

Pred vykonaním postupu musíte nosiť uzavreté tesné oblečenie, okuliare a masku. Ak sa roztok dostane na pokožku, umyte ju veľkým množstvom mydla a vody. Ak sa dostane na sliznice, sú premyté veľkým množstvom tečúcej vody.

Toxicita

Liek "Hacker" patrí do 3. triedy toxicity. Riešenie nie je nebezpečné pre ľudí a hmyz. Neodporúča sa používať ho v blízkosti otvorených vodných plôch. Zber ošetrených plodín sa prvých pár týždňov po ošetrení neodporúča.

Prvá pomoc pri otrave

Ak sa niekoľko hodín po postriekaní objaví nevoľnosť, závrat, začervenanie kože a akékoľvek ďalšie príznaky, ktoré sa odchyľujú od normy, je potrebné podniknúť okamžité kroky. Pri prvom náznaku otravy by ste mali vyhľadať lekára. Môžete piť aktívne uhlie a čakať na sanitku. Neodporúča sa prijímať žiadne opatrenia samostatne, aby nedošlo k zhoršeniu pohody.

Kompatibilita

Hackerský herbicíd je kompatibilný s Miura, Magnum, Biceps, Pilot, Quickstep. Pre väčšiu účinnosť sa odporúča striedať lieky. Je tiež potrebné použiť ďalšie chemikálie, aby burina nevytvárala imunitu voči „hackerovi“.

Podmienky skladovania

Liek "Hacker" sa odporúča skladovať na chladnom a dobre vetranom mieste mimo slnečného žiarenia. Je tiež nežiaduce skladovať ho pri jedle. Chemikália sa musí uchovávať mimo dosahu domácich zvierat a detí.

Čas použiteľnosti je 3 roky. Ak roztok zostane po spracovaní, nemožno ho uložiť. Optimálna teplota skladovania je od -30 do +25 stupňov.

Analógy

Neexistujú žiadne informácie o analógoch lieku "Hacker".


Pozri si video: Sarah viloid - tik tok @sapiloid (Septembra 2022).