Návrh

Paradajky "De Barao": opis a odroda odrody

Paradajky "De Barao": opis a odroda odrody


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Paradajky "De Barao" patria k neurčitým odrodám. Takéto paradajky sú vždy vysoké a zaslúžene si užívajú medzi záhradníkmi v našej krajine mimoriadnu popularitu.

Opis a vlastnosti odrody

Odroda "De Barao" je neurčitý typ, so štandardnou výškou rias tri metre a niekedy aj viac. Paradajky tejto odrody sa môžu pestovať v skleníku aj na otvorenom priestranstve. Paradajky "De Barao" patria k odrodám stredne neskorého obdobia dozrievania.

Hmotnostné štádium plodu sa začína 115 dní po výseve semenného materiálu. Paradajkové kríky sú stredne veľké, schopné dobre tvoriť bočné výhonky a majú charakteristické dlhé vnútornosti.

Listy majú tmavozelenú farbu. Lístie má zvyčajne strednú veľkosť. Kvetenstvo je dostatočne jednoduché a kompaktné. Najčastejšie sa prvá kvetenstvo vytvára na úrovni 9 alebo 11 listov, ale v závislosti od odrody sa môžu vyskytnúť malé odchýlky. Nasledujúce kvetenstvo tvorí tri listy po prvom.

Plody majú oválny tvar. Sfarbenie spodnej kože závisí od odrody. Najpopulárnejšie odrody sú čierna, žltá, ružová a červená. Pokožka je hladká. Priemerná hmotnosť sa môže pohybovať od 55 do 80 g. Chuť buničiny je vynikajúca, s harmonickou kombináciou kyseliny a cukrov. Produktivita môže dosiahnuť 7,5 kg na meter štvorcový.

Výhody a nevýhody

Popularita paradajok De Barao medzi záhradníkmi je spôsobená nielen vynikajúcimi indexmi chuti, ale aj pomerne jednoduchou technológiou pestovania. Odroda má okrem toho množstvo výhod, ktoré ju odlišujú od ostatných odrôd a hybridov:

 • možnosť univerzálneho využitia zberanej plodiny;
 • vysoká produktivita na meter štvorcový;
 • nenáročnosť a odolnosť voči chorobám;
 • vyrovnanosť a vzhľad rajčiakov;
 • vynikajúca chuť a vyvážené zloženie paradajkovej dužiny.

Pri pestovaní na osobnom pozemku je odroda pomerne nenáročná a vyžaduje si dodržiavanie základných pravidiel poľnohospodárskej technológie.

De Barao Tomatoes: Harvest

Odrody (kráľovské, ružové a iné) a ich vlastnosti

Odroda paradajok "De Barao" sa v závislosti od farby zrelého ovocia delí na niekoľko odrôd, ktoré majú rovnaké vlastnosti, vrátane vysokého vzrastu a neurčitého typu, čo naznačuje vznik, ako sa vyvíja nový vaječník s predĺžením obdobia plodenia.

Názov triedyVlastnosti a vlastnostiproduktivita
Black De BaraoPestuje sa na záhradných pozemkoch a na malých farmách pomocou filmových prístreškov. Používa sa čerstvé a na celé konzervovanie. Neskoro zrelé, neurčité, vysoko rozvetvené odrody, ktorých výška presahuje dva metre. Prvé kvetenstvo po 9-11 listoch. Paradajky sú vajcovitého tvaru s hladkým povrchom. Farba zrelého ovocia je purpurovo hnedá. Hmotnosť paradajok je asi 60 g. Chuť dobrá.do 8 kg na meter štvorcový
Red De BaraoStredne neskorá neurčitá odroda určená na čerstvú spotrebu, konzervovanie a dlhodobé skladovanie. Chuť a obchodné vlastnosti sú vynikajúce. Hlavnými výhodami sú odolnosť proti chladu, tolerancia v tieni a trvanie plodenia. Farba plodu je červená. Tvar je oválny-oválny. Priemerná hmotnosť 65 g. Buničina je mäsitá. Prenosnosť je dobrá.3,5 kg na kešu rajčiaka
Pink De BaraoStredne neskorá odroda určená na čerstvú spotrebu, konzervovanie a dlhodobé konzervovanie. Chuť a obchodné vlastnosti sú vynikajúce. Hlavnými výhodami sú vynikajúce zrenie, dlhodobé skladovanie bez straty kvality, odolnosť voči plesni. Plody sú ružové, oválne-oválne, husté. Priemerná hmotnosť je 65 g. Prenosnosť je veľmi dobrá. Kríky sú silné, energické, neurčité.od 5,5 do 7,0 kg na meter štvorcový
Carár De BaraoStredne neskoré dozrievanie. Navrhnuté na použitie čerstvých paradajok a konzerv. Chuť a predajnosť sú vynikajúce. Hlavnými výhodami sú odolnosť proti chladu, odolnosť voči odtieňom a dlhá plodnosť. Odroda je odolná voči plesni. Farba ovocia je bledá malina, s oválnym slivkovým tvarom. Buničina je pomerne hustá a mäsitá. Priemerná hmotnosť plodu sa pohybuje od 0,1 do 0,15 kg.do 15 kg z jedného puzdra
Golden De BaraoZrenie je stredne neskoro. Navrhnuté na použitie čerstvých paradajok a konzerv. Chuť a predajnosť ovocia sú dobré. Odroda je odolná voči plesni. Plody sú žltej farby, hustého oválneho oválu s hmotnosťou od 60 do 90 g. Kríky sú veľmi silné.do 4 kg na rastlinu alebo 8 kg na meter štvorcový
Žltá De BaraoParadajky s predĺženým vegetačným obdobím. V procese kultivácie sa vytvárajú pomerne vysoké a dobre tvarované kríky. Hmotnosť každého ovocia je asi 80 g. Plody sú pretiahnuté, žlté s hustou a chutnou dužinou. Prenosnosť a vzhľad sú vynikajúce.6,5 kg z každého puzdra

Funkcie poľnohospodárskej technológie

Podľa väčšiny odborníkov sú najlepšími predchodcami všetkých odrôd a hybridov paradajok uhorky, cuketa, mrkva, karfiol, petržlenová vňať a kôpr.

Výsevné pravidlá

Výsev osiva sa odporúča v marci. Na tento účel je potrebné pripraviť vykladaciu nádrž a naplniť ju výživným pôdnym substrátom. Výsev osiva "De Barao" by sa mal vykonávať v súlade s týmito pravidlami:

 • pôdna zmes by mala pozostávať z polovice vedra obyčajnej záhradnej pôdy s rovnakým množstvom humusu listov alebo trusu;
 • výsev pripraveného osiva vo vzdialenosti 1,5 - 2 cm;
 • na vrch semien umiestnených na pôdu nalejte zmes pôdnej živiny vrstvou najviac 0,8 cm.

Výsev by mal byť pokrytý filmom alebo sklom, aby sa zohrialo a udržalo vlhkosť. Nádoba s vysiatym semenom by mala byť umiestnená na teplom mieste. Systematické vetranie plodín.

Pestovanie sadeníc

Starostlivosť o sadenice paradajok je jednoduchá záležitosť, vyžaduje si však určité znalosti a čas. Prvé sadenice rajčiakov sa zvyčajne objavujú už v piaty deň. Ďalšia starostlivosť o sadenice je štandardná a spočíva v týchto činnostiach:

 • keď sa objavia výhonky, film sa vyberie z nádoby;
 • ukazovatele teploty by mali byť v prvých dňoch na úrovni 15oC;
 • od druhého týždňa vývoja by sa teplota mala zvýšiť na 20 ° CoC;
 • semená, ktoré zostali na listoch, sa odstránia ručne po postrekovaní rastlín bežnou vodou z rozprašovacej fľaše;
 • pri nedostatočnom osvetlení by rastliny mali byť osvetlené;
 • vrchná úprava by sa mala vykonávať komplexnými minerálnymi hnojivami alebo vermicompostom tri týždne po vzniku;
 • zber sa uskutočňuje vo fáze páru skutočných listov na rastlinách;
 • Ak chcete chrániť pred čiernou nohou, musíte zdrhnúť pôdu obyčajným drevným popolom.

Ak sú dodržané tieto jednoduché požiadavky, prispieva to k získaniu silných a veľmi zdravých sadeníc paradajok. Pred výsadbou by sa mali prijať opatrenia na stvrdnutie sadeníc.

Výsadba sadeníc paradajok

Výsadba sadeníc sa môže vykonávať v skleníkoch alebo v skleníkoch a na hrebeňoch otvoreného terénu. Výsadba paradajok De Brao v závislosti od pestovateľskej oblasti a poveternostných podmienok sa môže vykonávať v polovici mája pod krytom pre film a v skleníkoch, a začiatkom júna sa sadenice vysádzajú na otvorenom priestranstve.

Sadenice musia byť staré dva mesiace a musia mať najmenej 5 pravých listov. Plán výsadby sadeníc je 50 x 55 cm, pričom je potrebné zviazať rastúce rastliny s vkladmi. Po výsadbe sa jamky polejú veľkým množstvom teplej vody.

Pravidlá starostlivosti

De Barao je vysoká odroda paradajok, ktorá sa musí vysádzať nielen v oblasti, v ktorej rastliny dostanú maximálne množstvo slnečného žiarenia a tepla, ale že rajčiny by sa mali náležite udržiavať.

Polievanie a kŕmenie

Vysoké paradajky by sa mali napojiť iba pod koreň, počas zavlažovania nie je možné namočiť ovocie a listy. Koreňový systém tejto odrody paradajok rastie a vyvíja sa veľmi dobre, v dôsledku čoho je potrebné pravidelne a hojne zalievať. Pre dobrý rast potrebujú paradajky 2,5 litra na rastlinu denne. Po zavlažovaní sa musí pôda medzi radmi uvoľniť. Na zjednodušenie zavlažovacieho postupu je možné použiť zavlažovacie systémy.

Počas leta by sa rastliny mali kŕmiť trikrát roztokom Baikal-EM-1.

Tvarovanie a stláčanie

Spravidla sa odporúča, aby sa paradajky De Barao formovali do jedného alebo niekoľkých stoniek. Pasynkovka je mimoriadne dôležitým a nevyhnutným postupom pri pestovaní vysokých odrôd a hybridov paradajok. Všetky ďalšie nevlastné deti by mali byť odstránené.

Po vytvorení prvých paradajkových plodov v spodnej časti rastliny je potrebné odstrániť spodné listy, pričom na hornej časti rastliny nesmie zostať viac ako osem. Ako nové listy rastú, nižšie listy by sa mali odstrániť.

Možno vás bude zaujímať aj článok, v ktorom hovoríme o technológii pestovania paradajok „hore nohami“.

Recenzie záhradníkov

Podľa recenzií záhradkárov môžeme dospieť k záveru, že „De Barao“ je v starostlivosti veľmi náročná odroda, a technológia na jeho pestovanie sa trochu líši od pestovania iných populárnych hybridných odrôd paradajok. Dodržiavanie poľnohospodárskej technológie prispieva k získaniu vysokých výnosov veľmi kvalitného ovocia. Túto odrodu ocenia záhradníci najmä preto, že bez ohľadu na odrodu sa rajčiaky tejto odrody môžu používať na konzervovanie aj na spotrebu v čerstvom stave.

Ako štiepať paradajky


Pozrite si video: Paradajky DELIKATES. Zdravé paradajky v zime. (Septembra 2022).


Komentáre:

 1. Aengus

  Absolutely agrees with you. I like this idea, I completely agree with you.

 2. Patrick

  I'm sorry, this is not exactly what I need. There are other options?

 3. Beat

  Ako dlho sa dá rozprávať o jednej a tej istej téme, celá blogosféra je posratá?

 4. Gujinn

  Bravo, táto fráza mala mimochodom práve

 5. Akijin

  Sorry for intervening, but you couldn't give a little more information.

 6. Senapus

  the Useful room

 7. Taunos

  V tomto niečo je. Súhlasím s vami, ďakujem za pomoc v tejto otázke. Ako vždy, všetko je skvelé.

 8. Neeheeoeewootis

  I do not doubt it.

 9. Tarn

  Ospravedlňujem sa, že zasahujem... Chápem tento problém. Pozývam vás na diskusiu.Napíšte správu