Rada

Pokyny na použitie a zloženie trichodermínu, miery spotreby a analógy

Pokyny na použitie a zloženie trichodermínu, miery spotreby a analógy


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Biologické prostriedky na ochranu rastlín môžu inhibovať patogény v pôde, semenách a koreňoch rastlín. Tiež zabraňujú rozvoju chorôb listov a plodov po aplikácii roztoku na povrch. Zvážte zloženie a rozsah lieku "Trichodermina", princíp účinku a návod na použitie. S akými liekmi je možné kombinovať, čo je dovolené nahradiť a ako by sa mali skladovať.

Opis a rozsah použitia

"Trichodermín" je úplne biologický prípravok pozostávajúci z určitých druhov húb. Princíp činnosti je založený na skutočnosti, že huby sa vyvíjajú na mycéliu patogénnych húb a rastlinných zvyškoch, ktoré obsahujú veľa celulózy. Mycélium Trichoderma na začiatku jeho vývoja je biele a potom sa stáva zeleným. Huba sa najlepšie vyvíja pri teplote 24 - 25 ° C, minimum pre ňu je 8 ° C, maximum je -32 ° C.

Po ošetrení semien „Trichodermínom“ alebo ich zavedení do pôdy sa na koreňoch rastlín začnú rozvíjať huby, kvôli tomu sa zvyšuje ich absorpčná kapacita, vytvárajú biologickú bariéru pre patogény, súťažia s nimi o výživu a potláčajú ich vývoj pomocou látky, ktoré vyrábajú.

Účinnosť lieku "Trichodermina" nezávisí od typu pôdy, kyslosti a hladiny humusu. Huby sú schopné vyvíjať sa nielen na ošetrených semenách, ale aj po aplikácii na povrch pôdy vo forme granúl, po aplikácii pri orbe a kyprení. Drogu môžete pridať do pôdnej zmesi pre skleníky, do pôdy pri výsadbe.

Hojnosť životaschopných trichodermálnych húb pretrváva počas celej sezóny. Vďaka potlačeniu patogénov sa urýchľuje rast koreňového systému a nadzemnej časti plodín, zvyšuje sa odolnosť proti infekciám a zvyšuje sa úroda.

Zloženie a forma uvoľnenia

"Trichodermín" je fungicídny biologický produkt na báze húb Trichoderma harzianum (kmeň 18 VIZR a VKM F-4099D). Výrobky sa vyrábajú v rôznych prípravných formách, ktoré závisia od kmeňa, použitého živného média, titru liečiva a spôsobu kultivácie.

Inštrukcie na používanie

Na ošetrenie zemiakových kríkov počas vegetačného obdobia zrieďte 20 g produktu v 5 l vody (50-100 ml koncentrátu na 10 l), tento objem sa spotrebuje na sto metrov štvorcových. Zelenina, korene, byliny, kvety a okrasné plodiny sa postriekajú roztokom 20 g fungicídu na 5 litrov (na 1 meter štvorcový). Na namočenie 10 kg semien pripravte roztok 20 g na 1,5 l vody, na namočenie koreňov sadeníc - 20 g na 5 l (na 100 sadeníc).

Pre strukoviny, slnečnice a kukuricu sa roztok pripravuje v inej koncentrácii: 20 g na 10 l (alebo 100 ml na 10 l) a spotrebuje sa do 2 árov. Na postrekovanie 1 väzby ovocia, hrozna a bobuľových kríkov sa pripraví tekutina z 20 g na 5 litrov (alebo 50-100 ml na 10 litrov). Na spracovanie 100 sadeníc - 20 g na 3 litre vody.

"Trichodermín" sa môže používať na kultiváciu pôdy na jar (na potlačenie patogénnej mikroflóry a na vývoj prospešnej mikroflóry) a na jeseň (na zlepšenie pôdy, urýchlenie tvorby humusu a rozkladu rastlinných zvyškov). Aplikačné množstvo: 20 g na 10 l (100 ml na 10 l), spotreba na sto štvorcových metrov.

Ako správne pripraviť roztok: prášok rozpustite v 2 litroch. určite zohrejte usadenú vodu, premiešajte a nechajte pôsobiť na tmavom mieste 1 - 2 hodiny, aby sa pleseň aktivovala. Potom pridajte vodu na požadovaný objem.

Ak sa použije koncentrát Trichodermina, potom sa celý objem pred postrekom ihneď zmieša s vodou. Sadenice a semená sa pestujú v polotieni alebo tieni, aby na ne neklesli slnečné lúče.

Spracovanie by sa malo uskutočňovať pri zamračenom dni pri teplote vzduchu vyššej ako 8 ° C. Roztok použite úplne do 6 hodín po príprave.

Bezpečnostné opatrenia

"Trichodermín" je pre ľudí úplne bezpečný, neobsahuje žiadne toxické látky. Nepoškodzuje rastliny, zvieratá, hmyz a pôdu, nehromadí sa v nej. Neznižuje chuť ovocia a zeleniny.

Odborný názor

Zarechny Maxim Valerievich

Agronóm s 12-ročnými skúsenosťami. Náš najlepší odborník na letné chaty.

Na prácu s fungicídom stačí mať rukavice a respirátor. Otrava liekom je extrémne zriedkavá. Po dokončení práce by ste si mali umyť ruky a tvár, opláchnuť roztok z pokožky, ak sa dostane na časti tela.

Kompatibilita liekov

Biofungicíd sa môže miešať s inými liekmi s podobným účinkom, s výnimkou Mikosanu. Ak ho zmiešate a použijete spolu s prípravkami Fitosporin, Fitodoctor, Adjumax, Gaupsin a Liposam, celková efektívnosť finančných prostriedkov sa zvýši.

Nemiešajte "Trichodermin" s minerálnymi hnojivami, dezinfekčnými prostriedkami a syntetickými fungicídmi.

Podmienky a pravidlá skladovania

Trichodermín sa uchováva nezriedený 2 roky. Uchovávajte ho v pôvodnom obale, uzavretý a nepoškodený. Dodržujte podmienky skladovania: pri teplote nad nulou (nezmrazujte), na suchom a tmavom mieste. Neskladujte v blízkosti chemických pesticídov alebo hnojív.

Po uplynutí doby skladovania sa liek "Trichodermin" neodporúča používať, stráca svoje vlastnosti. Roztok uchovávajte najviac 6 hodín.

Analógy "trichodermínu"

Fungicíd je možné nahradiť biologickými látkami na báze Trichoderma harzianum. Pre poľnohospodárstvo: „Trichocin“, „Glyocladin“ v rôznych zloženiach a „Sternifag“. V súkromných domácnostiach môžete použiť "Trichocin" a "Glyocladin".

„Trichodermín“ je biofungicíd, ktorý je známy mnohým záhradníkom. Ľahko sa používa, používa sa na prevenciu výskytu plesňových infekcií v záhradných a zeleninových rastlinách na ich ošetrenie, ak sú v neregulovanej forme. Líši sa nízkou spotrebou a vysokou účinnosťou. Pracuje pri pozitívnych teplotách, pôsobenie nezávisí od typu pôdy a odrody plodiny. Úplne bezpečný pre ošetrené rastliny a životné prostredie.


Pozri si video: Lineárny zdroj. Je naozaj lineárny? (Január 2023).