Rada

Pokyny na použitie a zloženie trichodermínu, miery spotreby a analógy

Pokyny na použitie a zloženie trichodermínu, miery spotreby a analógy


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Biologické prostriedky na ochranu rastlín môžu inhibovať patogény v pôde, semenách a koreňoch rastlín. Tiež zabraňujú rozvoju chorôb listov a plodov po aplikácii roztoku na povrch. Zvážte zloženie a rozsah lieku "Trichodermina", princíp účinku a návod na použitie. S akými liekmi je možné kombinovať, čo je dovolené nahradiť a ako by sa mali skladovať.

Opis a rozsah použitia

"Trichodermín" je úplne biologický prípravok pozostávajúci z určitých druhov húb. Princíp činnosti je založený na skutočnosti, že huby sa vyvíjajú na mycéliu patogénnych húb a rastlinných zvyškoch, ktoré obsahujú veľa celulózy. Mycélium Trichoderma na začiatku jeho vývoja je biele a potom sa stáva zeleným. Huba sa najlepšie vyvíja pri teplote 24 - 25 ° C, minimum pre ňu je 8 ° C, maximum je -32 ° C.

Po ošetrení semien „Trichodermínom“ alebo ich zavedení do pôdy sa na koreňoch rastlín začnú rozvíjať huby, kvôli tomu sa zvyšuje ich absorpčná kapacita, vytvárajú biologickú bariéru pre patogény, súťažia s nimi o výživu a potláčajú ich vývoj pomocou látky, ktoré vyrábajú.

Účinnosť lieku "Trichodermina" nezávisí od typu pôdy, kyslosti a hladiny humusu. Huby sú schopné vyvíjať sa nielen na ošetrených semenách, ale aj po aplikácii na povrch pôdy vo forme granúl, po aplikácii pri orbe a kyprení. Drogu môžete pridať do pôdnej zmesi pre skleníky, do pôdy pri výsadbe.

Hojnosť životaschopných trichodermálnych húb pretrváva počas celej sezóny. Vďaka potlačeniu patogénov sa urýchľuje rast koreňového systému a nadzemnej časti plodín, zvyšuje sa odolnosť proti infekciám a zvyšuje sa úroda.

Zloženie a forma uvoľnenia

"Trichodermín" je fungicídny biologický produkt na báze húb Trichoderma harzianum (kmeň 18 VIZR a VKM F-4099D). Výrobky sa vyrábajú v rôznych prípravných formách, ktoré závisia od kmeňa, použitého živného média, titru liečiva a spôsobu kultivácie.

Inštrukcie na používanie

Na ošetrenie zemiakových kríkov počas vegetačného obdobia zrieďte 20 g produktu v 5 l vody (50-100 ml koncentrátu na 10 l), tento objem sa spotrebuje na sto metrov štvorcových. Zelenina, korene, byliny, kvety a okrasné plodiny sa postriekajú roztokom 20 g fungicídu na 5 litrov (na 1 meter štvorcový). Na namočenie 10 kg semien pripravte roztok 20 g na 1,5 l vody, na namočenie koreňov sadeníc - 20 g na 5 l (na 100 sadeníc).

Pre strukoviny, slnečnice a kukuricu sa roztok pripravuje v inej koncentrácii: 20 g na 10 l (alebo 100 ml na 10 l) a spotrebuje sa do 2 árov. Na postrekovanie 1 väzby ovocia, hrozna a bobuľových kríkov sa pripraví tekutina z 20 g na 5 litrov (alebo 50-100 ml na 10 litrov). Na spracovanie 100 sadeníc - 20 g na 3 litre vody.

"Trichodermín" sa môže používať na kultiváciu pôdy na jar (na potlačenie patogénnej mikroflóry a na vývoj prospešnej mikroflóry) a na jeseň (na zlepšenie pôdy, urýchlenie tvorby humusu a rozkladu rastlinných zvyškov). Aplikačné množstvo: 20 g na 10 l (100 ml na 10 l), spotreba na sto štvorcových metrov.

Ako správne pripraviť roztok: prášok rozpustite v 2 litroch. určite zohrejte usadenú vodu, premiešajte a nechajte pôsobiť na tmavom mieste 1 - 2 hodiny, aby sa pleseň aktivovala. Potom pridajte vodu na požadovaný objem.

Ak sa použije koncentrát Trichodermina, potom sa celý objem pred postrekom ihneď zmieša s vodou. Sadenice a semená sa pestujú v polotieni alebo tieni, aby na ne neklesli slnečné lúče.

Spracovanie by sa malo uskutočňovať pri zamračenom dni pri teplote vzduchu vyššej ako 8 ° C. Roztok použite úplne do 6 hodín po príprave.

Bezpečnostné opatrenia

"Trichodermín" je pre ľudí úplne bezpečný, neobsahuje žiadne toxické látky. Nepoškodzuje rastliny, zvieratá, hmyz a pôdu, nehromadí sa v nej. Neznižuje chuť ovocia a zeleniny.

Odborný názor

Zarechny Maxim Valerievich

Agronóm s 12-ročnými skúsenosťami. Náš najlepší odborník na letné chaty.

Na prácu s fungicídom stačí mať rukavice a respirátor. Otrava liekom je extrémne zriedkavá. Po dokončení práce by ste si mali umyť ruky a tvár, opláchnuť roztok z pokožky, ak sa dostane na časti tela.

Kompatibilita liekov

Biofungicíd sa môže miešať s inými liekmi s podobným účinkom, s výnimkou Mikosanu. Ak ho zmiešate a použijete spolu s prípravkami Fitosporin, Fitodoctor, Adjumax, Gaupsin a Liposam, celková efektívnosť finančných prostriedkov sa zvýši.

Nemiešajte "Trichodermin" s minerálnymi hnojivami, dezinfekčnými prostriedkami a syntetickými fungicídmi.

Podmienky a pravidlá skladovania

Trichodermín sa uchováva nezriedený 2 roky. Uchovávajte ho v pôvodnom obale, uzavretý a nepoškodený. Dodržujte podmienky skladovania: pri teplote nad nulou (nezmrazujte), na suchom a tmavom mieste. Neskladujte v blízkosti chemických pesticídov alebo hnojív.

Po uplynutí doby skladovania sa liek "Trichodermin" neodporúča používať, stráca svoje vlastnosti. Roztok uchovávajte najviac 6 hodín.

Analógy "trichodermínu"

Fungicíd je možné nahradiť biologickými látkami na báze Trichoderma harzianum. Pre poľnohospodárstvo: „Trichocin“, „Glyocladin“ v rôznych zloženiach a „Sternifag“. V súkromných domácnostiach môžete použiť "Trichocin" a "Glyocladin".

„Trichodermín“ je biofungicíd, ktorý je známy mnohým záhradníkom. Ľahko sa používa, používa sa na prevenciu výskytu plesňových infekcií v záhradných a zeleninových rastlinách na ich ošetrenie, ak sú v neregulovanej forme. Líši sa nízkou spotrebou a vysokou účinnosťou. Pracuje pri pozitívnych teplotách, pôsobenie nezávisí od typu pôdy a odrody plodiny. Úplne bezpečný pre ošetrené rastliny a životné prostredie.


Pozri si video: Lineárny zdroj. Je naozaj lineárny? (Júl 2022).


Komentáre:

 1. Aconteus

  Je to hanba!

 2. Takree

  Namiesto kritiky napíšte varianty.

 3. Orvyn

  Domnievam sa, že spáchate chybu. Môžem to dokázať.

 4. Devisser

  So far everything is fine.

 5. Yozilkree

  podla mna nemas pravdu. Poďme o tom diskutovať. Napíšte mi do PM.

 6. Dibei

  Dopustíte sa chyby. Napíšte mi do PM, budeme komunikovať.Napíšte správu