Rada

Pokyny na použitie herbicídu Demeter, princíp účinku a miera spotreby

Pokyny na použitie herbicídu Demeter, princíp účinku a miera spotreby


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Použitie systémového herbicídu „Demeter“ pomáha ničiť rôzne druhy burín, ktoré narúšajú rast ovocných plodín. Výsledok látky je badateľný po prvom nastriekaní postelí. Pravidelné ošetrenie potlačuje opätovný výskyt buriny na danom mieste.

Účinná látka, zloženie a účel

Hlavnou účinnou látkou herbicídu je fluroxpyr, ktorý sa používa v množstve 350 g na 1 liter. Produkt je určený na ničenie dvojklíčnolistových letničiek a niektorých vytrvalých burín. Herbicídnym prostriedkom je emulzný koncentrát.

Princíp účinku lieku "Demetra"

Do hodiny po ošetrení záhonov účinné látky absorbujú listy buriny. Herbicíd je tiež čiastočne absorbovaný koreňmi vegetácie cez pôdu. Látka sa aktívne šíri po všetkých častiach plantáže vrátane rastových bodov a vedie k zastaveniu vývoja rastlinných buniek a narušeniu všeobecného procesu rastu.

Mechanizmus účinku herbicídu "Demetra" je podobný ako pri kyseline indoloctovej, ktorá je prírodným rastlinným hormónom. Látka vedie k nerovnováhe rastových hormónov, v dôsledku čoho dochádza k potlačeniu buriny. K porušeniu bunkového delenia a rastu dochádza v dôsledku presýtenia syntetickým hormónom.

Prvé známky útlaku nežiaducej vegetácie si môžete všimnúť niekoľko hodín po obrábaní pôdy.

K úplnému odumretiu buriny dôjde po niekoľkých týždňoch.

Výhody používania

Liečba postelí pomocou Demetera má množstvo pozitívnych aspektov. Medzi hlavné výhody patria:

  1. Herbicíd sa môže aplikovať dlhodobo - až do štádia tvorby vlajkového listu obilnín.
  2. Žiadne obmedzenia týkajúce sa striedania plodín pre ďalšie pestovanie rastlín.
  3. Vysoko účinný proti svätojánskej poľnej, vytrvalej svätojánskej posteli a iným druhom buriny.
  4. Možnosť použitia v prípade opätovného výskytu buriny.

Miera spotreby pre rôzne rastliny

Spotreba herbicídu závisí od plodiny rastúcej na lôžkach a od rozmanitosti nájdených burín. Priemerná miera spotreby je 200 - 300 l / ha pri kultivácii pôdy a 25 - 50 l / ha pri kultivácii vzduchom.

Ako pripraviť pracovné riešenie ničenia buriny

Na prípravu pracovnej zmesi odmerajte potrebné množstvo látky na úplné naplnenie postrekovača. Droga sa naleje tesne pred ošetrením. Postrekovacia nádrž je do polovice naplnená vodou.

Návod na použitie hotovej zmesi

Po naliatí pracovného roztoku do postrekovača sa zmes nastrieka na mletú časť detegovaných burín a na povrch záhonov. Látka absorbovaná cez pôdu do koreňov rastlín ničí nežiaducu vegetáciu.

Bezpečnostné pravidlá pri uplatňovaní

Z bezpečnostných dôvodov musíte pri spracovaní postelí dodržiavať niekoľko pravidiel. Pred prípravou pracovného roztoku a jeho priamym použitím sa odporúča nosiť ochranné rukavice. Aby ste nevdýchli pach drogy, môžete použiť respirátor.

Stupeň toxicity lieku

Liek „Demeter“ patrí do tretej kategórie nebezpečnosti, ktorá zahŕňa látky s nízkym stupňom nebezpečnosti. Minimálna toxicita lieku nevedie k negatívnym následkom za predpokladu, že sa používa správne a sú dodržané základné bezpečnostné požiadavky.

Kompatibilita s herbicídmi

Prípravok je kompatibilný s väčšinou anti-bipartitných herbicídov, fungicídov, insekticídov a graminicídov. Jediným obmedzením je použitie lieku v kombinácii s kontaktnými herbicídmi na cibuľových lôžkach. Pred použitím môžete skontrolovať kompatibilitu zmesi zmiešaním prípravkov. Kvôli spoľahlivosti sa tiež odporúča skontrolovať fytotoxicitu vo vzťahu k rastlinám na záhonoch.

Čas použiteľnosti a skladovacie podmienky

Čas použiteľnosti je 2 roky od dátumu vydania. Dátum výroby je uvedený na obale s látkou. Po uplynutí doby použiteľnosti nie je povolené používať herbicíd.

Aby liek nestratil svoje vlastnosti, musí sa skladovať na tmavom mieste chránenom pred priamym vystavením slnečnému žiareniu.

Aké sú analógy?

Starane Premium sa môže použiť ako náhrada za herbicíd Demetra. Látky majú podobný účinok na nežiaducu vegetáciu a nelíšia sa v spôsobe použitia. Kombinácia týchto prostriedkov je tiež povolená.


Pozri si video: Jungheinrich Slovensko: Návod na použitie: Elektrický ručne vedený vozík EJE. (Smieť 2022).