Rada

Ako sa vyrábajú a správne kŕmia uhorky nálevom z chleba

Ako sa vyrábajú a správne kŕmia uhorky nálevom z chleba


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Kŕmenie uhoriek infúziou chleba je jedným z najekonomickejších spôsobov, ako zvýšiť úrodu bez použitia chemikálií. Na prípravu takého hnojiva na obilie nemusíte kupovať nič navyše - stačí, aby ste zvyšky obilia nevyhadzovali počas jednej chladnej sezóny do koša, ale aby ste ich vysušili a uskladnili.

Aký je princíp kŕmenia chleba

Najlepšie zo všetkého je, že kŕmenie uhoriek chlebom „funguje“ na pôde už hnojenej organickými látkami, a preto: keď sú chlebové kôrky namočené vo vode, sacharidová zložka múčneho produktu ustúpi do pozadia a vedúca pozícia je obsadená. živou mikroflórou prítomnou v akomkoľvek deriváte kvasiniek. Počas kvasenia chleba sa baktérie v vrchnej zálievke množia vysokou rýchlosťou a v čase pridania kvásku do pôdy malý objem výživnej chlebovej kaše už obsahuje obrovskú nenásytnú kolóniu mikroorganizmov.

Toto nekonečne náročné a rýchlo rastúce plesňové médium, ktoré sa zmieša s pôdou, začne intenzívne spracovávať organické častice prítomné v zemi, ktoré zostali z minulých hnojív - hnoj, odrezky trávy alebo slnečnicové šupky. Baktérie zároveň nielen obohacujú pôdu produktmi rozpadu, ale aj syntetizujú látky, ktoré sú jedinečným stimulátorom rastu a vývoja koreňového systému.

Zvyšovaním cirkulácie výživných látok ku koreňom sadeníc uhoriek sa vegetačné obdobie uhoriek začína rýchlejšie a zber sa posúva o niekoľko dní skôr. Hnojenie chlebom podporuje tvorbu plnohodnotných ovocných kvetov, ktoré poskytujú uhorkovým vaječníkom hustú dužinu.

Vďaka kvásku na kŕmenie uhoriek je možné „oživiť“ aj slabé neživotaschopné sadenice a pozdvihnúť ich na všeobecnú úroveň.

Príprava kysnutého cesta

Na prípravu chlebového dresingu na uhorky budete potrebovať kúsky sušeného chleba mierne nakrájané v rukách. Na kysnuté cesto sa tradične používajú drobky z čiernych a otrúb, ale prítomnosť krajcov bieleho chleba zálievku nepokazí. Tiež by ste nemali vyhodiť pokazené chlebové kôrky so stopami plesne - to všetko pôjde do prázdnej plechovej nádoby (napríklad 10 litrového vedra) a naplní ju niečo viac ako polovicou chlebovej hmoty.

Zhora sa chlieb zaleje mierne teplou vodou z vodovodu, všetok kvások sa dôkladne premieša a utlačí. Vedro s kôrkami by sa malo odniesť z obývacej izby, pretože počas fermentačného procesu začne kvások vydávať štipľavú arómu, ktorá sa väčšine ľudí nepáči. V ideálnom prípade by to bola inštalácia nádoby s chlebom do skleníka alebo kôlne.

O tri dni neskôr sa môžete prísť pozrieť na infúziu chleba - indikátorom jeho pripravenosti bude silná pena, ktorá sa vznáša nad kvasom, čo je hlavným znakom aktivácie plesňových baktérií. Ak nie je pena, môžete počkať ďalšie 2 - 3 dni alebo vedro s namočeným chlebom presunúť na teplejšie miesto, kde kysnutý chlieb bude rýchlejšie kvasiť.

Zálievka pripravená podľa nasledujúceho receptu sa môže na pôdu nanášať každých 15 dní, počnúc dňom otvorenia prvých kvetov až do úplného zberu uhoriek. Na vylúhovanie budete potrebovať litrový železný sud, na ktorého dno sa nasypú najmenej 4 kilogramy pokosenej buriny (vždy čerstvé), potom sa dutina doplní 1-1,5 kilogramami kôr hnedého chleba, polovica -kilogramová briketa čerstvého droždia, zomletá v rukách na veľkú drvinu a 300 g popola. Celá hmota je dobre zmiešaná a naplnená vodou do 3/4 objemu nádoby. Teraz by sa kvások na polievanie uhoriek mal nalievať v uzavretom sude najmenej 6 dní a používať podľa štandardnej schémy, zriediť vodou v päťnásobnom objeme.

Vrchný obväz na uhorky z čierneho chleba a jódu je stará osvedčená metóda pre sadenice skleníkov. Štartovací prípravok je potrebné zakúpiť v najmenšej 30 ml fľaši, inak hrozí riziko spálenia chúlostivých rastlín a vyradenia všetkého úsilia z platnosti. Všetko, čo potrebujete, je:

 • fľaša jódu;
 • 1,5 vedra s vodou;
 • bochník čierneho chleba, nakrájaný na plátky a zrejúci asi týždeň.

Je potrebné namočiť všetok chlieb cez noc a ráno ho spolu s jódom intenzívne miešať, kým nevznikne homogénna kaša. Tento namáhaný roztok jódu sa používa nielen na kŕmenie koreňov, ale aj na dezinfekciu listov uhorky ako profylaxia proti hmyzu. V takom prípade je lepšie vyskúšať možnosť zavlažovania. Nálev z chleba, nalievaný do tmavých fliaš, uložte na chladné miesto. Pri používaní jódu existuje ešte jedno tajomstvo - môže sa jednoducho nalievať do malých misiek a umiestniť do rohov skleníka - vzduch bude okamžite nasýtený prchavými parami liečiva a škodlivými mikroorganizmami, ktoré žijú v rámoch skleník, to bude ešte dlho strašiť.

Pred použitím musí byť každé kysnuté cesto z chleba prefiltrované a zriedené teplou vodou, pričom ju treba pridať na vrch vedra s fermentovanou tekutinou. Potom je zálivka naplnená kvasom s odstráneným rozptylovým hrotom a opatrným privedením „nosa“ zálievky až po samotný koreň sadeníc uhoriek je každá sadenica zaliata najmenej pol litrom chlebovej tekutiny.

Musíte byť opatrní, aby ste to s kváskom z chleba nepreháňali, pretože toto hnojivo na uhorky mení kyslosť pôdy a zvyšuje ju o niekoľko percent.

Ako kŕmiť uhorky chlebom

Uhorky musíte kŕmiť najmenej štyrikrát za sezónu, pričom postupy rozdeľte podľa etáp vývoja rastlín.

 • 1. kŕmenie uhoriek infúziou sa musí vykonať ešte pred presadením sadeníc do zeme, v štádiu uvoľnenia piateho pravého listu malých sadeníc;
 • 2. kŕmenie uhoriek je potrebné po výsadbe na trvalom mieste, počas tvorby ovocných súkvetí;
 • 3. a 4. kŕmenie uhoriek lúhovaním chleba sa vykonáva počas plodenia.

Ak sa uhorky pestujú v skleníkových podmienkach, musí sa pôda hnojiť akýmkoľvek organickým hnojivom ešte pred opätovnou výsadbou rastlín. Pôda by mala byť dobre vykŕmená a oddýchnutá, potom prvé priame kŕmenie uhoriek v skleníku chlebom nepoškodí rastliny a nijako výrazne neovplyvní hladinu kyseliny v pôde.

Je vhodné predbežne organicky hnojiť pôdu vtáčím trusom zriedeným vo vode v pomere 1 diel organickej hmoty na 15 dielov vody. Touto zmesou môžete pôdu výdatne polievať a po niekoľkých dňoch ju môžete dôkladne kypriť.

Ak aj v tomto prípade chcete aplikovať hnojivo z chleba, potom by to mal byť kvas, ktorý nie je príliš nasýtený droždím z 1 dielu chleba, 5 dielov bylinkovej kaše a 15 dielov vody.

Ak hosteska namočila chlieb bez bylinnej zložky, môžete namiesto vody použiť slabé bylinné odvarky s prídavkom popola, zatiaľ čo do namočeného chleba je možné pridať popol.

Recenzie majiteľov letných chát potvrdzujú, že kŕmenie koreňov chlebom, ktoré sa vykonáva dvakrát - najskôr vo fáze začiatku plodenia a neskôr pri tvorbe plnohodnotných uhoriek, pomáha predchádzať zakriveniu a žltnutiu plodov na kríkoch , ktorá už bude hovoriť o kvalitnej úrode.


Pozri si video: UHORKY (Jún 2022).


Komentáre:

 1. Eskild

  hey!

 2. Tauro

  myslím, že sa mýliš. Poďme diskutovať. Napíšte mi na PM, porozprávame sa.

 3. Nassor

  This is the funny answer

 4. Vuzuru

  I can recommend you to visit the website with a huge number of articles on the topic of interest to you.

 5. Ramey

  Momentálne sa nemôžem zúčastniť diskusie - nie je voľný čas. Ale čoskoro určite napíšem, čo si myslím.Napíšte správu