Rada

Krok za krokom recept na jablkový džem s orechmi

Krok za krokom recept na jablkový džem s orechmi


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Jablkový džem s prídavkom orechov sa ukáže ako priehľadná, karamelová farba. Sú v ňom dobre viditeľné plátky ovocia a kúsky ovocia. Takáto pochúťka sa podáva na stôl, vo forme dezertu alebo sa používa pri pečení. Džem drží dobre svoj tvar, nešíri sa pri vysokých teplotách. Pripravuje sa rýchlo a ľahko. Orechy sa dajú pridať rôzne.

Jemnosť výroby jablkového džemu s vlašskými orechmi na zimu

V recepte môžete použiť nielen vlašské orechy, ale aj akékoľvek iné. Lahodný bude džem s arašidmi, kešu alebo obyčajnými lesnými. Mali by byť olúpané a nalámané na veľké kúsky. Džem teda bude vyzerať zaujímavejšie a svojou chuťou vás prekvapí.

Mnohé ženy v domácnosti pridávajú citrónovú kôru nastrúhanú na jemnom strúhadle pre arómu.

Potrebné výrobky

Na prípravu jedného litra džemu budete potrebovať:

  • 1,2 kilogramu jabĺk;
  • 1 kilogram cukru;
  • 300 gramov vlašských orechov.

Pridá sa malý klinček alebo škorica, ktorá dodá jedlu sofistikovanú chuť.

Ak máte radi trochu kysnutia, mali by ste použiť jeden citrón. Jeho šťava sa pridáva počas varenia džemu.

Výber a príprava surovín na recept

Je lepšie brať sladké jablká s červenou šupkou. Budú chutnejšie. A svetlé plátky vyzerajú krajšie v sklenených nádobách.

Ovocie sa musí umyť pod tečúcou vodou. Z nich sa neodstráni šupka, odstráni sa iba jadro.

Olúpané vlašské orechy je potrebné opláchnuť vodou a dusiť na horúcej panvici 4 minúty.

Pravidlá prípravy kontajnerov

Banky musia byť umývané vo vode s prídavkom sódy bikarbóny. Potom, čo sú dôkladne opláchnuté pod kohútikom a umiestnené v studenej rúre. Sterilizované asi 3 - 5 minút. Kovové viečka sa varia na troche vody na miernom ohni niekoľko minút pri strednom ohni.

Ako vyrobiť jablkový džem s prídavkom vlašských orechov?

Pripravené jablká nakrájajte na malé kocky. Nalejú sa do hlboko smaltovaného hrnca alebo misy a zalejú sa cukrom. Nechajte cez noc nechať ovocný džús. Do rána by plátky mali plávať v sirupe.

Vložte hrniec na stredný oheň a priveďte k varu. V tomto okamihu musí byť výrobok zmiešaný. Takto plátky rovnomerne obalíte sirupom. Varte jablká najviac 3 minúty. Potom, čo sú vyčlenené až do večera. Počas tohto obdobia sú plody nasýtené sirupom a menia svoju farbu. Večer sa džem opäť povarí 3 minúty a odstaví sa.

Na druhý deň sa džem privedie do varu a povarí sa 5 minút. Po tom pridajte vlašské orechy a povarte ich 5 minút. Produkt je ešte horúci rozložený v bankách a zrolovaný. Keď vychladne, dali ho do tmavej špajze.

Ak sa počas varenia do džemu pridali klinčeky alebo bobkové listy, mali by sa odstrániť lyžičkou. Produkt by nemal byť rozložený na korenie do pohárov.

Ak sa nechcete trápiť s džemom asi dva dni, použite nasledujúcu metódu. 400 miliónov vody sa naleje do nádoby, kde sa bude sladkosť variť, pridá sa cukor, pridá sa citrónová šťava a kôra.

Dajte na stredný oheň a priveďte do varu. Potom nalejte nakrájané jablko. Po pár minútach pridajte orechy. Výsledná zmes sa za stáleho miešania varí asi 20 minút. Hotový džem je položený do sterilizovaných nádob a pokrytý kovovými viečkami.

Ako správne skladovať hotový výrobok?

Podľa žien v domácnosti, ktoré tento recept vyskúšali, môže džem vydržať asi 5 rokov, zatiaľ čo nestráca chuť. Skladovať by sa malo v špajzi alebo v pivnici.


Pozri si video: Kynuté staročeské koláčky (Február 2023).