Rada

Popis odrody paradajok Orange Russian a jej charakteristík

Popis odrody paradajok Orange Russian a jej charakteristík


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Chovatelia každý rok neprestávajú udivovať novinkami paradajkových plodín. Takže na spotrebiteľskom trhu sa nedávno objavili odrody paradajok, takzvané dvojfarebné. Jedná sa o celkom zaujímavé zeleninové plodiny, ktoré sa kvôli svojej neobvyklej vonkajšej štruktúre a vlastnostiam plodov zamilovali do ovocinárov v mnohých krajinách. V Rusku je jedným z najúspešnejších dvojfarebných poddruhov paradajka Orange Russian 117. Napriek tomu, že je tento hybrid zahraničným výberom, za pomerne krátke obdobie si získal veľkú popularitu medzi sovietskymi letnými obyvateľmi.

História odrody a jej pestovanie

Paradajková oranžová ruská 117 je stredne skorá zeleninová plodina, ktorá sa získala v USA. Autorom úspechu v chove je Jeff Dawson. V roku 2010 sa odroda pestovala v Rusku, kde bola po absolvovaní všetkých testovacích prác zaradená do štátneho registra.

Ako ukazujú recenzie záhradníkov, oranžová ruská paradajka sa osvedčila v južných a stredných oblastiach Ruska, ako aj v zóne bez černozemu, keď sa pestuje na otvorenom teréne. V skleníkových podmienkach odroda dobre rastie vo východoeurópskych a západosibírskych častiach krajiny.

Opis zariadenia

Odroda Orange Russian 117 odkazuje na dvojfarebné rastliny, to znamená, keď sa paradajky skladajú z dvoch alebo viacerých farebných rozsahov. Samotný krík je tiež obdarený neobvyklou štruktúrou, ktorá umožňuje umiestniť veľké množstvo ovocia.

Opis vzhľadu rastliny:

 1. Neurčitý krík bez obmedzenia rastu.
 2. V priemere výška kultúry dosahuje 1,8-2 metrov.
 3. Rastlina je štandardná, musí vytvárať 2-3 stonky.
 4. Bush je holý, mierne olistený.
 5. Listy sú ozdobné, sýtej zelenej farby.

Je tiež potrebné poznamenať, že kultúra má dobre vyvinutý koreňový systém, ktorý priaznivo ovplyvňuje jej rozvoj.

Dôležité: Na zvýšenie výnosu zeleninovej plodiny sa odporúča vytvoriť ker na 2-3 stonkách. Zároveň sa na zastavenie rastu rastliny odporúča zovrieť ju zhora, keď dosiahne 1,5–2 metre.

Produktivita a vlastnosti ovocia

Plody odrody Orange Russian 117 začínajú dozrievať 111–125 dní po vyklíčení semien. Pri správnej poľnohospodárskej technológii je možné zberať jeden krík v otvorených jamkách do 3 kg., V skleníkoch a pareniskách do - 4,5 kg. Plody odrody Orange Russian 117 majú v porovnaní s inými neurčitými paradajkami veľa výhod.

Vlastnosti ovocia, ktoré možno pripísať aj jeho zásluhám:

 1. Váha. Priemerná hmotnosť ovocia je 300 gramov.
 2. Formulár. Paradajky sú okrúhle, so špicatou špičkou. V tvare srdca.
 3. Farba. Šupka paradajok je pokrytá červeným odtieňom s oranžovými ťahmi. Ovocné tipy sú hlboko karmínové. Zároveň je vnútorná strana paradajok tiež heterogénneho odtieňa. V hrúbke oranžovej dužiny sú pozorované červené pruhy.
 4. Buničina. Z vnútornej strany sú paradajky oranžovo ruské husté, s malým počtom semien.
 5. Ochutnajte. Plody sú obdarené dobrou chuťou, s prevahou sacharínu.
 6. Prepraviteľnosť. Vďaka svojej hustej šupke paradajky nestrácajú svoj vzhľad pri preprave na veľké vzdialenosti.
 7. Čas použiteľnosti. Po dobu 40 dní pri teplote +2 stupne sú plody schopné udržať si svoju prezentáciu.

Na zamýšľaný účel sa paradajky používajú čerstvé a na varenie: celé ovocie v konzervách, omáčky, prírodné džúsy a paradajkové pasty.

Ruská odroda paradajok 117 nepotrebuje zvláštnu starostlivosť. Pre správny vývoj bude postačovať včasné zalievanie, odstraňovanie buriny a kŕmenie minerálnymi a dusíkatými hnojivami. Nezabudnite tiež na hmyzích škodcov. Včasná prevencia zabráni aj vzniku infekčných chorôb.


Pozri si video: Lacné paradajky - podvod na spotrebiteľoch! (Júl 2022).


Komentáre:

 1. Daleel

  effective?

 2. Helmut

  Úplne zdieľam váš názor. V ňom niečo je a je to dobrý nápad. Je pripravený vás podporiť.Napíšte správu