Rada

Opis odrody paradajok Sharada, jej charakteristík a produktivity

Opis odrody paradajok Sharada, jej charakteristík a produktivity


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Paradajka Charada je moriaca odroda, ktorá patrí k jedným z najlepších príkladov nemeckého výberu, dobre znáša klimatické podmienky severných oblastí. Vhodné na pestovanie v poľných záhonoch a pre všetky typy skleníkov. Sadbový materiál sa vyrába v Petrohrade.

O známke

Charakteristika:

 • Obdobie dozrievania je veľmi skoro, od vzrastu sadeníc po prvý zber uplynie menej ako 100 dní.
 • Pre kríky odrody Sharada je charakteristický determinujúci rast, nepresahujú 1 m.
 • V priemere sú kríky vysoké 60–70 cm, stabilné pod hmotnosťou úrody, nepotrebujú oporu a viazanie, kríky tejto odrody nie je potrebné štipkať.
 • Listy sú veľmi malé, čo naznačuje vysokú toleranciu rastlín voči suchu.
 • Odroda je odolná voči chorobám.

Podľa pôvodcu opis plodov naznačuje, že majú slivovo-vajcovitý tvar s hmotnosťou 80–95 g, hladký, červený, veľmi hustý, je v ňom veľa dužiny, z jedného štvorcového metra dávajú viac ako 7 kg. ovocia. Koža je tenká, hustá. Paradajky majú málo semien, sú len 2 alebo 3. Semená sú plody. Plody sú vhodné na všetky druhy konzervy s plným plodom, vrátane tých, ktoré sú v mliečnej zrelosti. Koncom jesene dobre dozrievajú bez straty chuti.

Ako pestovať paradajku Charade vlastnými rukami?

Veľmi skoré paradajky umožňujú použitie pestovateľských technológií ako prostredníctvom semenáčikov, tak aj v bezsemennej kultúre. Výsev semien pre sadenice, po ktorom nasleduje výsadba na otvorenom teréne, sa vykonáva v druhej polovici marca. Ak plánujete pristáť vo filmovom skleníku, môžete zasiať o 1-2 desaťročia skôr. Sadenice sa potápajú vo veku jedného alebo dvoch pravých listov podľa schémy 8x8 alebo 10x10 cm. Počas obdobia rastu semenáčikov sú kŕmené 2-3 krát humóznymi hnojivami. Výsadba sadeníc na otvorenom teréne sa vykonáva koncom mája alebo začiatkom júna. S hrozbou opakujúcich sa mrazov je vhodné paradajkový záhon pokryť krycím materiálom s nízkou hustotou.

Na získanie kultúry bez semien sa sejba vykonáva koncom apríla - začiatkom mája v riadkoch podľa schémy 30x15. Ak je chladné počasie, plodiny by mali byť pokryté igelitom. Keď rastliny dosiahnu vek 2 - 3 pravých listov, vykoná sa ich riedenie, aby sa dosiahol vzor 30 x 30 cm, pričom sa rastliny po jednom odstránia. Hodnota bezsemennej plodiny spočíva v tom, že rastliny vytvárajú hlboký koreňový koreň, ktorý získava viac vlhkosti a živín z hlbších vrstiev pôdy.

Dôležité! Paradajky v kultúre bez semien by sa nemali presádzať.

Determinantná rajčina odrody Charada reaguje na uvoľnenie a ľahké zasypanie kríkov. Keď rastliny rastú, pôda je mulčovaná slamou, pilinami a trávou pokosenou trávou. Pred zalievaním a následným uvoľnením sa paradajka prihnojuje komplexnými minerálnymi hnojivami. Na začiatku vegetačného obdobia sa podávajú vysoké dávky dusíka, uprostred vegetačného obdobia sa zvyšuje podiel fosforu v hnojive a na začiatku dozrievania sa podiel draslíka zvyšuje o 2–2,5-krát. Okrem minerálnych hnojív je vhodné paradajku hnojiť kuracím trusom alebo nálevom z diviny. Zalievanie sa vykonáva raz za 5-7 dní. Voda na zavlažovanie by nemala byť studená, inak sú rastliny namáhané.

Hodnotné vlastnosti paradajok Sharada: priateľský návrat veľmi skorého zberu, odolnosť rastlín voči škodcom a chorobám, vysoká odolnosť proti suchu, schopnosť odolávať chladu bez zníženia produktivity, vynikajúce moriace vlastnosti. Recenzie na túto paradajku sú pozitívne, dokonca aj v severných regiónoch.


Pozri si video: FARMA BABINDOL - tak má chutiť paradajka (Júl 2022).


Komentáre:

 1. Zolosar

  A čo si počneme bez tvojho úžasného nápadu

 2. Adalhard

  Prepáčte, že zasahujú, aj ja by som rád vyjadril svoj názor.

 3. Tristian

  Ospravedlňujem sa za moje vyrušenie... Rozumiem tejto otázke. budeme diskutovať.

 4. Kazizuru

  )

 5. Austen

  Did you come up with such an incomparable answer yourself?

 6. Rossiter

  I apologize, but in my opinion you admit the mistake. I offer to discuss it. Write to me in PM, we'll talk.Napíšte správu