Rada

Jednoduché recepty na výrobu hruškovej šťavy pomocou odšťavovača, v odšťavovači a tradičným spôsobom na zimu

Jednoduché recepty na výrobu hruškovej šťavy pomocou odšťavovača, v odšťavovači a tradičným spôsobom na zimu


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ak budete postupovať podľa technológie na prípravu hruškového džúsu na zimu, môžete získať nápoj, ktorý bude obdarený veľkým množstvom vitamínov. Je schopný uhasiť smäd a stane sa dekoráciou stola na ktorúkoľvek zo zimných dovoleniek. Pred výberom konkrétneho receptu je vhodné oboznámiť sa s náročnosťou prípravy a skladovania šťavy.

Funkcie varenia

Ak chcete pripraviť tento nápoj, musíte stlačiť ovocie pomocou odšťavovača alebo bežného mlynčeka na mäso. Ľudia vo všeobecnosti tvrdia, že tento nápoj je najlepšie miešať s iným ovocím alebo bobuľami.

Za zvláštnosť šťavy možno považovať malé množstvo kyseliny, ktoré je schopné potlačiť množenie baktérií a pozitívne vplýva na trvanlivosť. Preto je lepšie sem pridať kyslé bobule alebo ovocie.

Výber a príprava hlavnej zložky

Všetky plody by mali byť pevné a s výraznou arómou. Ak potrebujete pripraviť 10 litrov šťavy, bude to vyžadovať asi 20 - 22 kilogramov ovocia. V procese prípravy by mala byť každá hruška očistená od škatúľ so semenami a odstrániť stopky.

Ako si vyrobiť hruškovú šťavu na zimu doma

Ak chcete pripraviť šťavu doma, musíte sa postarať o dostupnosť nádob a všetkých nástrojov, ktoré budú potrebné pri jej výrobe.

Stojí za zváženie, že niektoré recepty predpokladajú prítomnosť polotovarov, ktoré umožňujú dlhodobé skladovanie nápoja bez následkov.

Jednoduchý recept na zimu

Keď sú hrušky olúpané, môžete prejsť priamo na proces varenia:

 1. Plody sa nad pokrmami nakrájajú na malé kúsky.
 2. Ďalej stojí za to pripraviť si z nich šťavu pomocou mlynčeka na mäso alebo odšťavovača.
 3. Výsledná kvapalina sa prefiltruje cez tenkú tkaninu a umiestni sa na sporák, až kým sa nerozvarí.
 4. Výsledná kvapalina sa naleje do nádob s polotovarmi z iných prísad, pričom sa ponechajú 2 cm zhora od okraja.
 5. Dózy pokryté viečkami sa sterilizujú v hrnci s vodou.

Bez sterilizácie

Proces výroby hruškového nápoja bez sterilizácie sa prakticky nelíši od bežného. Po rolovaní ovocia cez mlynček na mäso sa kvapalina varí asi 10-12 minút, pričom sa nezabudne odstrániť pena. Potom bude nápoj pripravený na výdaj do dobre umytých fliaš.

Cez odšťavovač

Aby sa ovocie roztočilo cez odšťavovač, musí byť správne pripravené. Za týmto účelom z nich odrežte kôru, odstráňte kosti a stopky. Ak sa dostanú do nápoja, môže získať horkú chuť.

Keď je všetko pripravené, môžete začať hrušky krútiť. Teraz sa začína príprava konzervácie podľa jedného z vybraných receptov.

Cez mlynček na mäso

Práve táto metóda sa považuje za najbežnejšiu medzi ľuďmi kvôli jej dostupnosti, pretože nie každý si môže dovoliť kúpiť odšťavovač. Je tiež potrebné poznamenať, že to nijako neovplyvní chuť. Nebude to o nič menej intenzívne.

Stojí za to pripraviť ovocie rovnakým spôsobom ako pri odšťavovači. Výslednú kašu je možné filtrovať cez dvakrát preloženú gázu. Potom sa nápoj umiestni na kachle a varí sa 15 minút. Táto metóda sa môže uskutočniť so sterilizáciou alebo bez nej.

V odšťavovači

Na varenie potrebujete nasledujúce ingrediencie:

 • hrušky;
 • filtrovaná alebo pramenitá voda;
 • cukor.

Môže sa tu použiť akýkoľvek druh ovocia. Nemali by vykazovať známky zhoršenia. Ak existujú také problémové oblasti, mali by sa odstrániť. Musíte sa tiež ubezpečiť, že hrušky nie sú príliš mäkké.

Keď sú nakrájané na malé plátky, môžete si vziať odšťavovač a naliať doň vopred pripravenú čistú vodu.

Hrušková vrstva musí byť inštalovaná v najvrchnejšej časti odšťavovača. Pod hadicu by ste určite mali dať nádobu na džús. Začína vyniknúť asi za 30 minút. Bude kvapkať pomaly, takže musíte počkať. Čas varenia závisí od druhu ovocia. Odšťavovač môžete zo sporáka vybrať až po úplnom zastavení vypúšťania nápoja.

Aby ste nestrácali čas, je lepšie plechovky sterilizovať. Niektorí ľudia na to používajú mikrovlnnú rúru. Ak je nádoba liter, môžete ju vložiť dovnútra na 1 minútu. To bude stačiť na dobré uchovanie v budúcnosti. Keď všetka šťava išla do misy, musíte ju dať do hrnca a povariť. Potom, čo sa naleje do pohárov a zroluje sa.

S buničinou

Ak chcete získať šťavu z buničiny, väčšina musí byť dobre prefiltrovaná a zvyšná buničina musí byť pridaná v požadovanom množstve podľa vašej chuti, ale iba tak, aby sa z nápoja nestala kaša. Pokiaľ ide o recept, môže to byť štandardné. Prítomnosť buničiny nijako neovplyvňuje proces varenia a ukončenie konzervácie.

S jablkami

Na výrobu jablkového a hruškového džúsu potrebujete:

 • cukor (jeho množstvo závisí od druhu ovocia);
 • hrušky;
 • jablká.

V takom prípade nie je potrebné z ovocia odstraňovať jadrovník. Ušetrí vám to čas. Stojí za to vylúčiť iba podozrivé oblasti na hruškách a jablkách, ako aj mäkké miesta. Aby ste dosiahli správnu zmes, je potrebné plody po jednom pretlačiť cez odšťavovač alebo mlynček na mäso. Keď je šťava vytlačená, prefiltruje sa a umiestni na sporák do varu. Potom ho možno nakrájať na sterilizované nádoby a uzavrieť.

S kyselinou citrónovou

Pridáva sa kyselina citrónová, aby mala šťava potrebnú schopnosť dlhodobého skladovania bez následkov v podobe množenia škodlivých baktérií. Z tohto dôvodu nemusíte dodržiavať určitú technológiu. Nápoj sa pripravuje podľa štandardného princípu.

S uhorkami

Na výrobu zdravého a chutného hruškového džúsu s uhorkami je vhodné dbať na to, aby každá z nich nebola horká a čerstvá. Iba v takom prípade to neovplyvní chuť nápoja.

Zelenina je nakrájaná na veľké kúsky a spolu s hruškami prešla odšťavovačom. Ďalej stojí za to dodržiavať rovnaký princíp varenia ako v prípade jabĺk. Je možné pridať zeler a trochu nastrúhaného zázvoru, aby ste dochutili zaujímavú príchuť.

S aróniou

Na takýto nápoj budete potrebovať 2 kilogramy hrušiek, 200 gramov cvikly, vodu, 2 kilogramy horského popola a asi 400 gramov cukru.

Pokyny na varenie sú nasledovné:

 1. Umývanie bobúľ a ovocia.
 2. Čistenie repy.
 3. Prejdite všetky ingrediencie cez mlynček na mäso.
 4. Ďalej musí byť všetko zmiešané a ak je to potrebné, pridať cukor.
 5. Šťava sa dá na sporák a zohreje sa na varenie. Potom, čo sa naleje do pohárov a zroluje sa.

Metódy skladovania kompótu

Keď je šťava úplne vychladnutá, pošle sa do pivnice, kde je uložený zvyšok konzervácie. Po celú dobu je vhodné, aby slnečné lúče nespadali na brehy.


Pozri si video: SLIZ BEZ LEPIDLA Nibuška (Smieť 2022).