Rada

Charakteristika a opis odrody paradajok Grushovka, jej úroda

Charakteristika a opis odrody paradajok Grushovka, jej úroda


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Lahodné šťavnaté paradajky sú ozdobou každého stola: paradajky sa pridávajú do šalátov, používajú sa na prípravu teplých jedál a sú dobre kombinovateľné s inými výrobkami, čo im dodáva vynikajúcu chuť. Pri hľadaní ideálnej odrody záhradníci vyskúšajú mnoho nových produktov, z ktorých nie všetky sa stávajú obľúbenými, ale paradajka Grushovka je jedným z lídrov v oblasti predaja.

Rozmanitosť pre všetky príležitosti

Popularita odrody paradajok Grushovka sa pripisuje vynikajúcej chuti ovocia, dobrému výťažku a ľahkej starostlivosti. Chovatelia sú natoľko unesení zvláštnosťami odrody, že prinášajú všetky nové odrody:

  • paradajka moskovská hruška;
  • Hruška ružová a červená;
  • Khabarovská hruška a ďalšie.

Tieto odrody majú určité rozdiely, pokiaľ ide o adaptabilitu na určité klimatické podmienky, ale ich všeobecné vlastnosti a opis sú podobné.

Odroda Grushovka sa vyznačuje malými pretiahnutými plodmi, na dne mierne rozšírenými. Výnimkou je moskovská odroda, v ktorej sú plody mierne zakrivené a navonok pripomínajú viac papriky. Podľa odrody môže byť farba červená alebo malinová ružová.

Šupka a dužina sú husté, paradajky sú šťavnaté, vážia asi 100 - 150 gramov, majú charakteristickú mierne kyslú chuť. Na kefke vytvorí 4 - 5 plodov približne rovnakej veľkosti, zrejúcich súčasne. Výťažok z jedného kríčka Grushovka môže byť až 4 kilogramy.

Samotná rastlina je nízka, kompaktná, nevyžaduje zovretie a podväzok. V skleníku sa môže silne roztiahnuť, potom bude treba krík priviazať o podperu. Paradajka je nenáročná na podmienky a môže rásť ako na otvorenom teréne, tak v skleníkoch. Pre chladné oblasti sú vhodnejšie paradajky výberu Khabarovsk.

Opis odrody ju charakterizuje ako určujúcu medzisezónu s dobou zrenia 100 - 120 dní. Recenzie na paradajku sú väčšinou pozitívne; medzi obyvateľmi leta je odroda obľúbená ako moriaca odroda, pretože malé husté plody sa ľahko zmestia do pohára a po dlhodobom skladovaní a konzervácii si zachovajú svoj tvar. Grushovka má dlhú trvanlivosť a dobrú čerstvú prenosnosť.

Semená Grushovky si môžete kúpiť v bežnom záhradkárskom obchode alebo si ich môžete objednať cez internetový obchod. Semená predávanej odrody sú balené v rôznych baleniach, čo vysvetľujú rôzne výrobné spoločnosti.

Záhradkári si spravidla kupujú tašku od spoločnosti, ktorej výrobkom sú oboznámení a ktorej kvalite dôverujú. Cena semien Grushovka sa môže veľmi líšiť v závislosti od výrobcu, ale nielen. Počet semien ovplyvňuje aj cenu, preto je potrebné túto skutočnosť venovať pozornosť.

Odroda

Pestovanie rastliny sa nelíši od pestovania iných odrôd paradajok. Výsev sa spravidla vykonáva v špeciálnych boxoch pre sadenice asi mesiac a pol pred výsadbou do zeme. Pôda by mala obsahovať dostatočné množstvo minerálov, rašeliny, piesku a ďalších zložiek.

Výsadba sadeníc do zeme sa vykonáva s výpočtom 6 rastlín na meter štvorcový. Starostlivosť pozostáva z jednoduchých operácií:

  • včasné zalievanie;
  • odstránenie buriny;
  • ochrana pred chorobami a škodcami;
  • hnojenie hnojivami.

Odroda Grushovka je odolná voči chorobám, ale môže byť ovplyvnená makrosporiózou, hnilobou alebo mozaikou. Pri prvom výskyte príznakov ochorenia musí byť rastlina ošetrená vhodnými prípravkami, ktoré plodinu zachránia.

Zalievanie sa vykonáva pravidelne, s usadenou vodou, ale nemali by ste dovoliť stagnáciu vody alebo vysušenie pôdy. Systematické uvoľňovanie pomáha udržiavať vlhkosť pôdy a nasýtenie kyslíkom.

Hnojivá sa odporúčajú používať každé dva až tri týždne. Dobrým prostriedkom na obohatenie pôdy a boj proti hnilobe je rozdrvená vaječná škrupina, ktorá sa naleje do jamky pred výsadbou rastlín. Paradajky Grushovka dobre reagujú na „prírodné“ hnojivá: infúziu, kompost atď. Kompost pomáha mulčovať pôdu, obohacuje ju o organické látky a znižuje potrebu kyprenia, sú zakryté korene rastlín.

Plody sa zberajú v júli až auguste, pri priaznivom počasí môže plodnosť trvať až do konca septembra. Z jedného štvorcového metra sa dá nazbierať až 20 kilogramov úrody. Paradajky sa používajú čerstvé aj na rôzne spracovanie a konzervovanie. Kvôli dobrej uchovateľskej kvalite môžu byť plody zberané nedozreté a ponechané dozrieť doma - pri nízkych teplotách bude tento proces prebiehať pomalšie, čo vám umožní dlhšie sa tešiť zo zberu.

Odrodové recenzie

Petr V., Južnouralsk: „Už dlho pestujem odrodu Grushovka, táto paradajka sa mi páči pre jej krásny tvar ovocia a dobrú úrodu. Postupným odstraňovaním paradajok môžem predĺžiť obdobie plodenia až do konca septembra. Niekedy aj na jeseň prikryjem posteľ netkaným materiálom a do polovice októbra zbieram z kríkov čerstvé ovocie. Celá moja rodina miluje Grushovku, najmä deti: paradajky im pripomínajú žiarovky a jedlo sa pre nich mení na hru. ““

Alexandra S., Uljanovsk: „Odrodu Grushovka som sa rozhodla vyskúšať po prečítaní popisu v časopise. Páčila sa mi odroda: chutná, kompaktná, veľmi vhodná na konzerváciu a skvelá do šalátov. Prináša ovocie dlho. Je dôležité len včas liečiť výsadbu chorôb, inak po dobu jedného roka boli kríky vysadené husto a medzi nimi sa začala rozširovať makrosporióza. Nevšimol som si to hneď a vďaka tomu mi neostala takmer nijaká úroda. ““

Semyon P., Krasnojarsk: „Môj otec zasadil Grushovku, táto odroda však bola stará, bez nových vlastností. Keď som v obchode uvidel nový výber, okamžite som sa rozhodol ho zasadiť - neľutoval som. Chuť zostáva rovnaká, dužina je šťavnatá a elastická, s miernou kyslosťou - také ovocie budete radi jesť viac ako jeden kus. Ale páčili sa mi aj nové vlastnosti. Rastliny sú produktívnejšie, odolnejšie voči chorobám a ľahšie sa o ne starajú. Som rád, že túto odrodu každý rok zasievam spolu s mojimi ďalšími obľúbenými. ““


Pozri si video: Papriky, vysazování, pěstování podle pana Jana Meisla na (Septembra 2022).