Rada

Najlepšie recepty na zber šťaveľu na zimu doma v bankách

Najlepšie recepty na zber šťaveľu na zimu doma v bankách


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Jedným z najočakávanejších jarných jedál je bylinková polievka. Nie každému sa však chce čakať na jar, kým sa pripraví polievka zo zeleného šťaveľa. Preto veľa ľudí má záujem zbierať šťavel na zimu doma, aby ste si mohli kedykoľvek počas roka uvariť šťovík.

Vyrábať polotovary šťavela na zimu je dosť ťažké. Odporúča sa, aby ste sa vopred oboznámili s tým, ako šťavel na zimu uzavrieť v bankách.

Stručný opis

Pred konzervovaním šťavela na zimu si musíte prečítať jeho stručný popis.

Vlasťou tejto rastliny je západná Európa, ale odkazy na ňu možno nájsť aj v knihách z iných krajín. Do Nového sveta sa dostala v 16. storočí z Francúzska. Približne v rovnakom období sa objavil aj na našich pozemkoch. Rastlina sa rýchlo stala populárnou a mnoho ľudí ju začalo pestovať a jesť.

V súčasnosti je táto rastlina cenená za to, že obsahuje veľké množstvo minerálov a vitamínov. Pomerne často sa pridáva do rôznych liekov. Mnoho ľudí ho používa v tradičnej medicíne na liečbu určitých chorôb. Najčastejšie sa však používa pri varení.

Ak ho chcete pridať do jedál nielen na jar a v lete, musíte zistiť, ako si na zimu šetriť šťavel.

Konzervácia soľou

Nie každý vie, ako si šťaveľ vyhrnúť so soľou. Dnes nájdete veľa informácií o tom, ako soliť šťaveľ. Odporúča sa to urobiť koncom jari alebo začiatkom leta, predtým, ako rastlina stihne silno rásť. Odporúča sa nakladať solený šťavel a zvinúť ho do pollitrových nádob. Takéto nádoby sú veľmi výhodné, pretože na výrobu veľkého hrnca s polievkou alebo borščom stačí jedna plechovka.

Na prípravu šťavela v nádobách na zimu budete potrebovať nasledujúce zložky:

  • kilogram listov;
  • 10 g soli pre každú nádobu.

Aby ste šťovík konzervovali studeným spôsobom, musíte čerstvú trávu zaliať teplou vodou, potom nádobu uzavrieť viečkom a nechať lúhovať pol hodiny. To sa deje tak, že z rastliny sa vymyjú všetky nečistoty, hmyz a iné nečistoty.

Pred prípravou rastliny na odstreďovanie ju tiež treba dôkladne opláchnuť pod teplou vodou. Potom sa divá repa pokrája na malé prúžky široké najviac jeden centimeter. Zberaná rastlina sa umiestni do nádob až na samý vrch.

Ak je to potrebné, môžete pomocou drviny všetko dôkladne zhutniť. Potom musí byť obsah plechoviek solený a naplnený vodou.

Keď sú všetky nádoby plné, zakryte solený šťavel špeciálnymi viečkami. Konzervované výrobky je možné skladovať aj pri izbovej teplote, pretože takáto zeleň sa dlho uchováva v takmer akýchkoľvek podmienkach.

Bez soli

Najjednoduchší prázdny recept, ktorý môžete použiť, je nakladanie listov do zaváracích pohárov bez soli. Tento recept používa veľké množstvo žien v domácnosti a kuchárov. Mnohí však varujú, že je potrebné takto nakladaný šťavel skladovať v chladnej miestnosti. Na varenie šťavela na zimu bez soli nepotrebujete veľa prísad. Potrebujete na to iba vodu a kilogram zelene.

Konzervovanie šťavelu na zimu začína vriacou vodou. Privedie sa do varu, po ktorom by sa mal ochladiť. Paralelne s tým by ste mali začať pripravovať zeleň. Najskôr sa listy dôkladne umyjú studenou vodou a nakrájajú na malé kúsky. Niektorí odmietajú rezať a konzervujú na zimu celý šťavel.

Listy sa dajú do pripravených nádob a zalejú teplou vodou. Potom musí byť každá plechovka zakonzervovaná viečkami.

Ďalšie metódy obstarávania

Existujú aj iné spôsoby prípravy konzervovaného šťavelu.

Bez sterilizácie

Niektoré ženy v domácnosti dávajú prednosť zrolovaniu zelene bez sterilizácie. To vám umožní pripraviť na zimu čerstvý šťavel, aby ste vytvorili plnky a koláče. Na to budete potrebovať:

  • 100 ml rastlinného oleja;
  • 100 g soli;
  • 2 kg listov šťovíku.

Najskôr musíte začať pripravovať listy. Umyjú sa, vysušia a nakrájajú na malé kúsky. Za to, že sú umiestnené v bankách a posypané malou vrstvou soli. Po 10-20 minútach sa do nádoby pridá olej, ktorý zabráni šíreniu plesní.

Banky sa zrolujú pomocou špeciálnych alebo bežných plastových viečok. Po rolovaní slaného šťavela sa všetky nádoby s ním presunú na chladné miesto.

Bez vody

V niektorých prípadoch sa varenie vykonáva aj bez vody. Na to sa používajú malé nádoby s objemom najviac 300 g. Môžete tiež použiť inú zeleň. K tomu je vhodný kôpor, petržlen a cibuľa. Nie je potrebné dodržiavať určité proporcie výrobkov. V takom prípade všetko závisí od preferencií osoby a použitej zelene.

Všetky zložky prípravku na zimu sú rozdrvené nožom, naliate do nádob a posypané soľou. Potom je všetko dôkladne premiešané a vylúhované niekoľko hodín. Bude možné začať sa točiť potom, ako zeleň začne nechávať soľ začať.

Na polievku

Solenie šťavelu na zimu na výrobu polievky je najlepší spôsob konzervácie bylín, pomocou ktorých sa pripravuje vynikajúca polievka alebo dressing. Na prípravu konzervácie budete potrebovať nasledujúce zložky:

  • kilogram listov šťovíku;
  • 100 g petržlenu;
  • 150 g kôpru;
  • 250 g cibule;
  • 35 g soli.

Najskôr musíte rastliny starostlivo preskúmať a zbaviť sa poškodených a suchých listov. Potom sa umyjú, sušia a nakrájajú na malé prúžky. Potom vezmite malý hrniec a zalejte ho vodou. Mala by byť varená asi 10-15 minút, potom by sa do nej mala pridať soľ. Všetky ingrediencie sú namočené v tekutine asi 20 minút. Potom sa rozložia do švových nádob a naplnia sa marinádou z hrnca.

Táto metóda sa nedá použiť bez sterilizácie, preto by mali byť nádoby s viečkami sterilizované vopred.

Mrznúci

Nie každý na zimu zbiera konzervovaný šťavel. Niektorí nechcú prísť na to, ako šťavel na zimu soliť, a preto ho radšej zmrazia. Aby ste to dosiahli, musíte roztriediť čerstvé bylinky a dobre ich očistiť od suchého lístia a cudzej trávy. Je tiež potrebné dôkladne ho opláchnuť. Rastlina sa spustí do nádoby naplnenej vodou a namočí sa na niekoľko minút. Na umývanie šťaveľu používajte iba studenú alebo vlažnú vodu.

Pripravené listy sa rozdrvia na pásy široké 3 - 5 cm, potom sa vložia do nádoby s prevarenou horúcou vodou. Produkt by mal byť vo vriacej vode asi 5 minút, potom sa položí do cedníka, aby z neho mohla odtekať voda. Listy sa sušia a ukladajú do malých vrecúšok. Pred vložením vreciek do mrazničky z nich nechajte všetok vzduch.

Záver

Ochranu môže urobiť každý. Aby ste to dosiahli, odporúča sa vopred oboznámiť s najlepšími receptami na zber šťavela na zimu a pozrieť si video, ktoré podrobne popisuje tento proces.


Pozri si video: Blahoželanie k narodeninám (Smieť 2022).